آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: نیاز به راهنمایی جزئی

abjadhoz

کاربر
2015-02-14
52
84
سلام بعضی مواقع پیش میاد که تیکه مسی رو برد جدا میشه مصلا بر اثر زیاد نگه داشتن هویه یا هر دلیلی من میخوام بدونم راهی هست که بفهمین اون تیکه که جدا شده مسیر بعدیش کجایه و به چی وصل شده فکر کنید شماتیکم نداره

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,612
forum.paezaan.com
سلام
خوب راه حل کلی وجود نداره که بشه به سوالتون جواب داد ولی همونجور که معلومه باید با دقت جایی که کنده شده رو نگاه کرد در صورت لزوم با لوپ حتما دیده میشه

abjadhoz

کاربر
2015-02-14
52
84
الان رد سیمی که مونده رفته تو برد یعنی مسیرش دیده نمیشه حالا نمیدونم اینطرفه یا نه مثلا از لایه زیری رفته یه جا اینطرف برد تا اونجایی که دیدم اگه چیزی بخواد بره اون طرف برد یکم راه میره به یه سمت بعد با یه سولاخ کوچیک میره اونور نه مستقیم از همونجا که لحیم شده بره اونوره برد الان این که به هیچ سمت نرفته بنظرتون باید اینور برد دنبالش بگردم یا اون ور

masood789

کاربر
2012-02-09
251
620
به این نوع اتصالات viaگفته میشه .
بعیده در بین بورد تغییر مسیر داده باشه مگر بورد چند لایه.
اگر بتونید عکس با کیفیت از دو سمت تهیه کنید بهتر میشه راهنمایی کرد.

اگر مطمئن هستید که via دقیقا در یک نقطه از دو طرف برد نیست میتونید با یک چراغ پر نور از به فیبر بتابونید و مسیر ترک در لایه میانی رو تا حدودی دنبال کنید.

و نکته دیگه via که قطع میشه با کمی تراشیدن مدار میتونید به مس زیرش برسید اگر به قدری کم بود که امکان لحیم نیست میتونید صرفا جهت مسیر یابی با اهم متر تست کنید

لایه های میانی قاعدتا vcc و gnd هستند. باز باید بررسی کنید

abjadhoz

کاربر
2015-02-14
52
84
از کنار برد تو نور نگاه کنم میشه فهمید برد چند لایه ی یا نه اگه چند لایه ی یعنی رفته یه جا روی برد درسته بعد با اهم متر چطور تست کنم ببینم که هر جا مقاومت فرقی نداره با جایی که خراب شده یعنی اولین جایی که رفته اونجایه درسته

بالا