آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: هنگ کردن hp dv6-3055dx هنگام پخش فیلم

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
سلام
لپ تاپ hp dv6-3055dx هنگام پخش فیلم بعد از حدود 5 دقیقه هنگ میکند. لپ تاپ رو کاملا تمیز کردم فن سی پی یو خیلی کثیف و پر از پرز بود سرویس کردم بایوس آپدیدت کردم ویندوز عوض کردم ولی جواب نگرفتم.
رم رو و عوض کردم هارد رو با نرمافزار Hard.Disk.Senti تس کردم سالم نشون میده.
هنگام انجام کارهای دیگه هنگ نمیکنه ، فیلم سالم رو از روی هارد دیگه با فلش روی این سیستم گذاشتم ، از روی فلش باز کردم ، باز هم به همین صورت هست.
تمام درایور ها نصب هستند.
راهنمایی میفرمایین لطفا.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
سلام
لپ تاپ hp dv6-3055dx هنگام پخش فیلم بعد از حدود 5 دقیقه هنگ میکند. لپ تاپ رو کاملا تمیز کردم فن سی پی یو خیلی کثیف و پر از پرز بود سرویس کردم بایوس آپدیدت کردم ویندوز عوض کردم ولی جواب نگرفتم.
رم رو و عوض کردم هارد رو با نرمافزار Hard.Disk.Senti تس کردم سالم نشون میده.
هنگام انجام کارهای دیگه هنگ نمیکنه ، فیلم سالم رو از روی هارد دیگه با فلش روی این سیستم گذاشتم ، از روی فلش باز کردم ، باز هم به همین صورت هست.
تمام درایور ها نصب هستند.
راهنمایی میفرمایین لطفا.
یک شات از حرارت کل سیستم با برنامه hwmonitor بگیرید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: atorpat

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
سلام

Slide1.jpg

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
بایوس رو از طریق ویندوز اپدیت کنید .

• Like

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
تشکر از محبت و توجه شما استاد عزیز.
این کار قبلا انجام شده. منتها دوباره انجام میدم. و اعلام خواهم کرد.

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
سلام
دوباره بایوس اپدیت انجام دادم( ولی آپدیت قبلی درست بود و ورژن جدیدی نصب نشد و همون ورژن قبلی هست)
با این نرم افزار 10 دقیقه کار میکنه ولی سرعت سیستم بشدت افت میکنه همچنین خود این برنامه هنگام اجرا با تیکهای 1 الی دو ثانیه کار میکنه یعنی هنگام نمایش که با زدن gpu stress test اجرا میشه هر یک الی دو ثانیه تغییر در اون ایجاد میشه (انگار چند تا عکس رو دارم با lide show نگاه میکنم و هر 1.5 ثانیه یک عکس رد میشه)
این دفعه موقع نصب ویندوز هم هنگ میکنه.

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
سلام
دوباره بایوس اپدیت انجام دادم( ولی آپدیت قبلی درست بود و ورژن جدیدی نصب نشد و همون ورژن قبلی هست)
با این نرم افزار 10 دقیقه کار میکنه ولی سرعت سیستم بشدت افت میکنه همچنین خود این برنامه هنگام اجرا با تیکهای 1 الی دو ثانیه کار میکنه یعنی هنگام نمایش که با زدن gpu stress test اجرا میشه هر یک الی دو ثانیه تغییر در اون ایجاد میشه (انگار چند تا عکس رو دارم با lide show نگاه میکنم و هر 1.5 ثانیه یک عکس رد میشه)
این دفعه موقع نصب ویندوز هم هنگ میکنه.

احتمال زیاد مشکل از cpu هست . بعد از تمیز کردن هیت سینک خمیر سیلیکون تعویض کردید ؟

• Like

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
سلام
اتفاقا الان در حال همین کارم، مادر برد رو دراورم و قصد دارم همین کار رو بکنم. خمیر سیلیکون رو دوباره تعویض میکنم .
اعلام میکنم
سپاس از محبت شما

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
سلام
خمیر سیلیکون عوض کردم مدت زمان بیشتری روشن موند (13 دقیقه) ولی باز هم هنگ کرد

بالا