آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

سوال: داغ شدن زیاد چیپ گرافیک و cpu

MSL

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-20
333
1,891
تهران
درود

یک مادر بورد جهت تعمیر برام آورده اند مارک بایوستار مدل p31 A7 در ابتدا تصویر نمیداد با تست دیباگر متوجه شدم که تا مادر بورد میخواد بوت کنه ریست میشه اول شکم به PWm رفت ولی چون از همون ابتدا ریست نمیشد و کد چرخشی داشتم زیاد به PWM توجه نکردم تا زیر لوب متوجه خرابی اسلات گرافیک شدم با شستشو و ... حل نشد تا اینکه تصمیم به تعویض اسلات کردم و عیب برطرف شد و به مشتری تحویل دادم و رفت بعد از 2 ماه دوباره اومده دوباره با همون مشکل من اسلات رو شستشو دادم گفتم شاید روغن فلاکس زیرش مونده و .. عیب رفع شد ولی برای آسودگی خاطر گفتم بزارم زیر تست که متوجه شدم دمای cpu بین 68 تا 71 متغیره و دمای کارت گرافیک هم تا 61 میره لازم به ذکره که cpu 2.6 core 2due هست گرافیک هم 1gb 128 bit msi

حالا به نظر شما اساتید آیا دما منطقییه؟

در صورت غیر منطقی بودن علت چی میتونه باشه؟

در صورت امکان چه راه حلی برای کاهش دما وجود دارد ؟

من هنوز ویندوز نصب نکردم مادر بورد روی میزه و در محیط بایوس هست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: My_SAEED7

MSL

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-20
333
1,891
تهران
درود
العان تست کردم دمای cpu 45 درجه سانتیگراد رسید

اما مشتری cpu خودش رو میخواد نه سلرون

• Like

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
درود
العان تست کردم دمای cpu 45 درجه سانتیگراد رسید

اما مشتری cpu خودش رو میخواد نه سلرون

با cpu بیائید بالا تحت ویندوز . اخرین بایوس رو از سایت سازنده بگیرید و تحت ویندوز اپدیت کنید . بعد از بالا اومدن پردازنده خودش رو بگذارید . نتیجه رو اعلام کنید .
باز جواب نداد خازنهای قسمت vrm رو همگی تعویض کنید

MSL

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-20
333
1,891
تهران
با cpu بیائید بالا تحت ویندوز . اخرین بایوس رو از سایت سازنده بگیرید و تحت ویندوز اپدیت کنید . بعد از بالا اومدن پردازنده خودش رو بگذارید . نتیجه رو اعلام کنید .
باز جواب نداد خازنهای قسمت vrm رو همگی تعویض کنید

درود امکان داره محبت کنید از توی عکس خازنهای مذکور را مشخص نمایید ؟ من فکر میکنم منظورتون خازنهای الکترولیت جامد که اطراف cpu هست میباشد ولی اگه محبت نمایید مشخص کنید ممنون میشم

پیوست‌ها

• 41.7 کیلوبایت بازدیدها: 76
  • Like

MSL

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-20
333
1,891
تهران
مرسی مهندس که اینگونه صبورانه پاسخ می دهید

فعلا دارم ویندوز xp روش نصب میکنم سپس طبق فرمایش شما ابتدا یک بار بایوس را در ویندوز Up date میکنم اگه هنوز گرما زیاد بود سراغ خازنهای vrm میرم و نتیجه را اعلام میکنم

مهندس فقط یک سوال من tnm دارم فرق بین بیرون بایوس بزنم و داخل ویندوز بزنم چیه؟ اگه امکان داره راهنمایی کنید مرسی

• Like

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
دلیلش این هست ممکنه بایوس دامپ شده که تو انجمن باشه آخرین نسخه نباشه .

MSL

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-20
333
1,891
تهران
درود

با Update بایوس عیب برطرف نشد

متاسفانه تو خازنها 3300u6.3v ندارم العان هم دستم به جایی بند نیست باید تا فردا صبر کنم برم تهیه کنم
باز هم متشکرم فردا اطلاع رسانی میکنم

• Like
بالا