آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نداشتن تصویر در asus k53s

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
سلام
فن لپ تاپ فوق هر 2 ثانیه روشن و خاموش میشد ( انگار دایم ریست میشه) بعد از تمیز کردن و تعمیر کابل سوییچ و .... روشن میشه و از vga تصویر میده اما از ال سی دی تصویری ندارم کابل فلت و ال ای دی عوض کردم تاثیری تداشت . روی پایه های سوکت فلت در قسمت مادر برد 3.3 ولت وجود داره اما 19 ولت ندارم. چند روزی هست تایپیک زدم و تقاضا دادم برای نقشه این لپ تاپ متاسفانه کسی هنوز نقشه ای نداشته که برام لطف کنن و بذارن.
نمیدونم از کدوم قسمت و روی کدوم پایه باید ولتاژ 19 رو باید داشته باشه خودم از شانسی کار کردن پرهیز دارم. لطف میکنین راهنمایی کنین. چکار باید بکنم؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
مدل کامل به همراه ورژن سخت افزاری رو بنویسید تا شماتیک رو اگه خودم یا دوستان داشتند آپلود کنیم .در ضمن از سمت LCD فلت و سوکت رو چک کردید که شل نباشه ؟ در ضمن بفرمائید LED هست یا LCD
موفق باشید .

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
تشکر از محبت شما
مشخصات تا جایی که من بلد بودم توی این تایپیک قرار دادم
http://www.irantk.ir/irantk49280-4/
ولی خوب بر خلاف میلم و بدلیل کمبود وقت شروع کردم به کار کردن بدون نقشه اطراف فلت روی مادر برد و خوشبختانه راه افتاد.
البته اگر دوستان نقشه رو دارن لطف کنن و بذارن به هر حال لازم خواهد شد.
من خودم هم خیلی گشتم توی نت و پیدا نکردم. حتی توی چندین سایت خارجی که پولی بودن هم ندیدم
سپاس از توجهتون.

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
سلام دوست گرامی.
دقیقا یادم نمیاد ولی خب اطراف سوکتی که خروجی تصویر برای led هست کار کردم .
اون اطراف چند تایی مقاومت و مقاومت فیوزی هست که اگه درست یادم مونده باشه و فراموش نکرده باشم با آزمون وخطا روی اونا کار کردم
البته فلت رو هم کامل بررسی کردم و دوباره با کلینر سوکت سر فلت و سوکت مادر برد رو تمیز کردم. و درست جا نداختم.
خدا رو شکر جواب داد و تحویل مشتری دادم.
با صبر و حوصله کار کنید امیدوارم جواب بگیرین.

بالا