آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل روشن شدن چراغ پروتکت بعد از چند خال جوش اینورتر mma200

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
سلام دوستان دستگاه سه برده رایج بازاری بعد از چند خال یا گاهی هم میشه بعد از چند دقیقه جوشکاری چراغ پروتکتش روشن میشه
ماسفتهای برد 4108 است که قبلا تعمیر شده بود چند تعداد با بقیه یک جنس نیستن یک جنس دیگر هستن ولی شمارشوو همون 4108

با اتصال کوتاه کردن اولیه ترانس ct عیب رفع شده دلم نمیاد همینطوری به مشتری بدم دوستان نظری ندارن؟واقعا این ایراد سختترین ایراد این مدلهاست

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
سلام با نهایت تشکر از توجه شما تمام قسمتهای مشکوک برد لحیمکاری شده مخصوصا ای سی 3140 و 3525

تریستور هم عوض شد فایده ای نداشت بعد از چند خال یا چند بار جوش پروتکت میکنه بعد کلید پشت رو باید بزنی تا ریست بشه دوباره از پروتکت خلرج شه

آخرین ویرایش:

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام دوستان دستگاه سه برده رایج بازاری بعد از چند خال یا گاهی هم میشه بعد از چند دقیقه جوشکاری چراغ پروتکتش روشن میشه
ماسفتهای برد 4108 است که قبلا تعمیر شده بود چند تعداد با بقیه یک جنس نیستن یک جنس دیگر هستن ولی شمارشوو همون 4108

با اتصال کوتاه کردن اولیه ترانس ct عیب رفع شده دلم نمیاد همینطوری به مشتری بدم دوستان نظری ندارن؟واقعا این ایراد سختترین ایراد این مدلهاست
سلام
بله این ایراد سخت ترین ایراد این دستگاه ها می باشد.
زیاد خودت رو سرگرم قسمتهای فرمان نکن احتمالا ایراد از آنجا نیست.
تا به حال دو ایراد را من مشاهده کرده ام که منجر به این رفتار می شود.
در این ایراد معمولا آمپر جوش تاثیری در زمان پروتکت ندارد.گاهی اوقات با آمپر بالا یکی دو دقیقه طول می کشد تا پروتکت کند و گاهی هم با هر آمپری با تک اول پروتکت می کند.
1-نیمسوز بودن تعدادی از ماسفت ها و یا نا هماهنگ بودن ماسفت هاد از نظر شماره و کمپانی و حتی سری تولید
یعنی ماسفت هایی که تعویض می کنید بهتره از یک مدل و شماره باشند و حتی با هم و از یک جا خریداری شده باشند.
2-ایراد و اتصالی در ترانس های جوش
که این ایراد هم خودش را با جوشکاری فقط نشان می دهد.(با اهم متر درست است).
اگر دستگاه دیگری در دسترس داری ,جای برد ترانس ها را با هم تعویض کن تا خیالت از بابت ترانس ها راحت شود.
بعد برای مشتری توضیح بده که قطعات زیادی برای تعمیر لازم است و در صورت قبولی 12 فت را تعویض کن و اگر مشتری قبول نکرد,هزینه معمول و کمی بگیر و با همان ct شورت شده تحویلش بده و البته بهش بگو که تضمین نمیکنم شاید 1 روز کار دهد و شاید 1 سال.
من دستگاهی بود با همین ایراد ترانس را شورت کردم و تحویل دادم هنوز بعد 1 سال برنگشته.
سپاس

آخرین ویرایش:

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
446
سلام با نهایت تشکر از توجه شما تمام قسمتهای مشکوک برد لحیمکاری شده مخصوصا ای سی 3140 و 3525

تریستور هم عوض شد فایده ای نداشت بعد از چند خال یا چند بار جوش پروتکت میکنه بعد کلید پشت رو باید بزنی تا ریست بشه دوباره از پروتکت خلرج شه
سلام
بنظر میاد شما برد اسیلاتور را با برد درایور اشتباه گرفتی .
در هر صورت برد درایور رو (برد افقی که ترانس کوچیک فریت روش قرار داره) با ذره بین چک کن و لحیمای مشکوکش رو اصلاح کن.
موفق باشی

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
سلام
بنظر میاد شما برد اسیلاتور را با برد درایور اشتباه گرفتی .
در هر صورت برد درایور رو (برد افقی که ترانس کوچیک فریت روش قرار داره) با ذره بین چک کن و لحیمای مشکوکش رو اصلاح کن.
موفق باشی
سلام و بینهایت تشکر از دوستان اقای دارابی و اقا جواد
در ادرس زیر شما این عیب رو داشتین که با قلع کاری ای سی 3140 مشکل برطرف شد ولی این کارهم تاثیر نداشت حتی ای سی هم عوض کردم ولی تاثیری در عیب نداشت
http://www.irantk.ir/irantk47134-3/
برد ترانس درایور هم مجدد قلعهاش و تازه کردم فرقی نکرد
هر چی هست زیر همین برد اسیلاتور

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
446
سلام
معمولا این عیب در اثر لحیم سرد بوجود میاد که این لحیم سرد میتونه تو برد اسیلاتور یا درایور یا بین اینها یا مسیر سنس جریان که شامل شنت و ای سی 3140 هست قرار داشته باشه که البته از معیوب نبودن دیودهای برد درایور هم نباید غافل بود و کلا باید گفت مشکلترین عیب این دستگاهها همین عیبه .
من وقتی دستگاهی میاد و بیان میکنه که این عیب رو داره بهش میگم پس سرطان داره.:cool:

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
با سلام
در یک موردی که برای من پیش امده بود و زیاد وقت مرا گرفت مشکل سوخن سیم پیچ ثانویه ترانس ct بود
سلام
جالبه
یعنی با سوختن ثانویه ترانس جریان'دستگاه با تک اول پروتکت می کرد?
یا بعد از چند ثانیه?
سونتگی به چه نحوی بود? سیم پیچ کامل قطع شده بود یا اتصالی داده بود?
سپاس

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
446
با سلام
در یک موردی که برای من پیش امده بود و زیاد وقت مرا گرفت مشکل سوخن سیم پیچ ثانویه ترانس ct بود
سلام
سوختن ثانویه ترانس جریان ct باعث میشه دستگاه اونجا که باید هم دیگه پرتکت نکنه چون ترانس جریان ولتاژی تولید نمیکنه.

بالا