آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ریستارت مکرر مادربورد GIGABYTE P41T-D3 REV:1.4

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در ادامه راهنمائی های مفید دوستان ،دیسکانکتی سوکت CPU و همچنین پل شمالی رو هم مد نظر داشته باشید .حتی انصال ضعیف پایه های CPU می تونه باعث داغ شدن و در نتیجه ریست بشه .حرارت CPU و پل شمالی و جنوبی رو بررسی کنید .بدون وصل کردن 4 پین به مادربرد ،سیستم رو روشن کنید و ببینید باز ریست می شه یا خیر .اینطوری می شه محدوده عیب رو مشخص کرد .فقط نتیجه راهنمائی های دوستان رو اعلام بفرمائید تا هم احتمالات کم بشه و هم تکرار مکررات نشه بعدا .
موفق باشید .

azzaa

کاربر
2013-04-07
116
63
با تشکر از راهنمایی همه اساتید

با چند سی پی یو تست کردم
جالب اینجاست با سی پی یو تک هسته ای وسری Dمثل D925تست شد کاملا سالم هستش و ویندوز بالا میاد
با سی پی یو E2200 تصویر میدهد ولی مکررا ریستارت میشه ولی جالب اینجاست سی پی یوی E5300وE7400تست کردم اصلا مادربورد بعد از دو ثانیه خاموش میشه
سوکت سی پی یو که به دقت نگاه کردم یک پین سوکت انگارا کوچکتر از بقیه هستش و فقط نوکش رفته

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
این مورد می تونه بخاطر دیسکانکتی برخی پایه های سوکت ،معیوب بودن I/O و پل شمالی و یا وجود مشکل در مدار PWM و حتی آی سی کلاک باشه .قدم به قدم این قسمت ها رو چک کنید .
موفق باشید .

Rayan_tek

کاربر
2015-01-27
9
2
با سلام خدمت همکاران محترم من هم با همین مشکل 2 ماه درگیرم من به نتیجه نرسیدم . اگه مشکل برطرف شد لطفا من رو هم راهنمایی کنید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
به هیچ عنوان در تاپیک سایر کاربران سوالتون را مطرح نکنید . اخطار میگیرید .تاپیک قفل میشه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا