آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مادربرد فاکسکان مدل H61MXE با کارت گرافیک تصویر نمیدهد.

iran.repare

کاربر vip
vip
کاربر
2010-01-27
209
399
34
ارومیه
telegram.me
مادر برد فوق به دستم رسیده که گرافیک آنبرد داره
با گرافیک انبرد تصویر میده و هیچ مشکلی نداره
ولی وقتی گرافیک PCI میندازم رو برد تصویر نمیده
در ضمن بایوس هم رو که تنظیم میکنم به هیچ عنوان تنظیمات رو ذخیره نمیکنه بعد از اعمال تنظیمات وقتی میرم تو بایوس باز هم تنظیمات به حالت پیش فرض برمیگرده
کارهایی که انجام دادم:
پروگرام کردن ای سی بایوس
تعویض ای سی بایوس
تعویض کریستال
تعویض باطری مادربرد
تعویض رم(با چند مدل رم تست کردم)
تعویض کارت گرافیک(با چند مدل گرافیک تست کردم )
با همه این کار ها هیچ نتیجه ای نگرفتم از برد.
DSC_0215.jpg

manhant

کاربر
2009-07-01
107
591
ای سی بایوس رو مجدد پروگرام کن یا ای سی بایوس رو عوض کن شاید اسلات گرافیک هم مشکل داشته باشه

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
104
280
سلام و عرض ادب خدمت دوستان
با این توصیحاتی که فرمودید ، باید قسمت RTC و سیموس مادربردتان مشکل داشته باشد چون تنظیمات بایوس ذخیره نمی شود که با توجه به نوع مادربرد که تک چیپ هستش ممکنه چیپ مدار داخلش ایراد پیدا کرده و بعضی وقتها هم از i/o هم می تونه باشه حتی فتهای VDDQ و رگلاتور تغذیه سمت مدار RTC یا I/o ، همچین مشکلی برای یه مادربرد داشتم که با بررسیهای لازم متوجه شدم از چیپ هستش و ریبالش کردم درست شد....
البته برای اطلاعات بیشتر می تونی تنظیمات RTC آن در بایوسش هم هست ببین اونجا هم بدردت می خوره یا نه.... داخل قسمت setup و گزینه advanced و سپس گزینه S5 RTC Wake Settings
موفق باشید...

آخرین ویرایش:

iran.repare

کاربر vip
vip
کاربر
2010-01-27
209
399
34
ارومیه
telegram.me
روی اسلات گرافیک چه ولتاژهایی دارید ؟

روی اسلایت گرافیک هیچ ولتاژی ندارم
وقتی ولتاژ کریستال رو میگیرم با وجود این که عوض هم کردم کریستال رو ولی تو سری اول ولتاژ گیری برد خاموش میشه بد که برد رو روشن میکنم و مجدد ولتاژ گیری میکنم دیگه خاموش نمیشه برد.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
روی اسلایت گرافیک هیچ ولتاژی ندارم
وقتی ولتاژ کریستال رو میگیرم با وجود این که عوض هم کردم کریستال رو ولی تو سری اول ولتاژ گیری برد خاموش میشه بد که برد رو روشن میکنم و مجدد ولتاژ گیری میکنم دیگه خاموش نمیشه برد.

باید داخل اسلات pcie ولتاژ داشته باشید .

iran.repare

کاربر vip
vip
کاربر
2010-01-27
209
399
34
ارومیه
telegram.me
سلام و عرض ادب خدمت دوستان
با این توصیحاتی که فرمودید ، باید قسمت RTC و سیموس مادربردتان مشکل داشته باشد چون تنظیمات بایوس ذخیره نمی شود که با توجه به نوع مادربرد که تک چیپ هستش ممکنه چیپ مدار داخلش ایراد پیدا کرده و بعضی وقتها هم از i/o هم می تونه باشه حتی فتهای VDDQ و رگلاتور تغذیه سمت مدار RTC یا I/o ، همچین مشکلی برای یه مادربرد داشتم که با بررسیهای لازم متوجه شدم از چیپ هستش و ریبالش کردم درست شد....
البته برای اطلاعات بیشتر می تونی تنظیمات RTC آن در بایوسش هم هست ببین اونجا هم بدردت می خوره یا نه.... داخل قسمت setup و گزینه advanced و سپس گزینه S5 RTC Wake Settings
موفق باشید...

چیپ از حالت نرمال بیشتر گرم میشه
به نظرتون میتونه ایراد از چیپ باشه.
مشتری میگفت تو بایوس یکم با تنظیمات ور رفته و این مشکل پیش اومده با وجود اینکه بایوس زدم و ای سی بایوس عوض کردم مشکل پابرجاست

بالا