آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل در عدم تصویر بعد از پروگرام بایوس در مادربرد الایت مدل H61H2-M12

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,843
با سلام خدمت دوستان عزیز

یکی از همکاران یک مادربرد الایت مدل H61H2-M12 رو برام آورد که تعمیر کنم . گفت که توی تست اولیه قطعات هنگ میکنه ( توی صفحه مشکی ) .

من متاسفانه مادربرد رو که تحویل گرفتم امتحان نکردم . مستقیم سراغ بایوس رفتم و بایوس رو پروگرام کردم . وقتی مادربرد رو روشن کردم دیدم تصویر نمیده

آی سی رو کامل پاک کردم و فایل اصلی آی سی بایوس رو که Backup گرفته بودم پروگرام گردم .و آی سی رو سرجاش گذاشتم . باز هم تصویر نمیده .

من به هیچ کجای مادربرد دست نزدم و چیزی رو تعویض نکردم . فقققط بایوس . که اونم دوباره فایل اصلی رو برگردوندم .

مشکل از چی می تونه باشه ؟ دیگه همون تصویری که اول میداد دیگه نمیده .

ممنون میشم راهنمایی کنید

با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
با سلام خدمت دوستان عزیز

یکی از همکاران یک مادربرد الایت مدل H61H2-M12 رو برام آورد که تعمیر کنم . گفت که توی تست اولیه قطعات هنگ میکنه ( توی صفحه مشکی ) .

من متاسفانه مادربرد رو که تحویل گرفتم امتحان نکردم . مستقیم سراغ بایوس رفتم و بایوس رو پروگرام کردم . وقتی مادربرد رو روشن کردم دیدم تصویر نمیده

آی سی رو کامل پاک کردم و فایل اصلی آی سی بایوس رو که Backup گرفته بودم پروگرام گردم .و آی سی رو سرجاش گذاشتم . باز هم تصویر نمیده .

من به هیچ کجای مادربرد دست نزدم و چیزی رو تعویض نکردم . فقققط بایوس . که اونم دوباره فایل اصلی رو برگردوندم .

مشکل از چی می تونه باشه ؟ دیگه همون تصویری که اول میداد دیگه نمیده .

ممنون میشم راهنمایی کنید

با تشکر

کد دیباگر ؟
بعد از پروگرام بایوس اطلاعات ایسی بایوس verify میشه . بایوسش رو دوستان تو ساین گذاشتند روی یک ایسی بایوس دیگه بزن نتیجه رو بگو

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
احتمال زیاد دیسکانکتی روی برد وجود داره و بعد از جدا کردن مادربرد از کیس این حالت پیش اومده .وضعیت جامپرهای روی برد رو بررسی کنید .با cpu و رم و پاور دیگه ای تست کنید .پایه های قطعات رو از نظر سولفاته بودن بررسی کنید .هنگام روشن کردم مادربرد به ترتیب روی cpu و پل شمالی و جنوبی فشار آورده و تست کنید . حرارت قطعات رو از نظر غیر طبیعی بودن بررسی کنید .
موفق باشید .

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,843
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتیذ گرامی

آی سی بایوس رو هنوز تعویض نکردم . تموم کردم آی سی بایوس SMD

کارت دیباگر من PCI هستش ولی این مادربرد اسلات PCI نداره که بتونم کارت بهش بزنم

یکبار دیگه فایلی که از همین سایت گرفته بودم رو داخل آی سی پروگرام کردم . باز هم جواب نداد . با برنامه Backup خودش هم دیگه تصویر نمیده .

موقع خاموش کردن وقتی پین های Power SW رو چند ثانیه متصل به هم نگه میدارم مادربرد خاموش نمیشه .

در ضمن وقتی مادربرد رو سوئیچ میکنم دور فن CPU خوب هستش ولی چند ثانیه بعد دور فن پایین میاد برای چند ثانیه و دوباره دورش بالا میره و دوباره پایین میاد . نه اینکه

خیلی پایین باشه ولی کاملاً مشخصه که دور فن داره هر چند ثانیه یکبار کم و زیاد میشه .

قطعاتی مثل Chip ، I/O , Codec , LAN رو هم در حین کارکرد مادربرد از نظر حرارت بررسی کردم . مشکل نداشت .پ

من بدجوری گیر کردم . مشتری عجله داره . میشه راهنمایی کنید !!

ممنون

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
سلام دوست من

آی سی کلاک و همینطور مدار پی دبلیو ام رو بررسی کن مخصوصا خازنهایث 16 و6 ولت رو

یا نوسان ولتاژ داری یا فرکانس درست نیست

در ضمن ای سی بایوس رو چک کن ببین درست برنامه ریختی یا موقع جا زدن قطعات اس ام دی اطرافش درست سرجاش مونده

ممنون موفق باشید
موفق باشید

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,843
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا