آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: مشکل روشن نشدن موتور یخچال اسنوا مدلrbn810cd/tw

rezabrodat

کاربر
2015-03-07
68
28
باسلام خدمت اساتید محترم
یخچال اسنوا نوفراست چراغها و فن داخل یخچال هردو فن روشن میشود اما موتور یخچال روشن نمیشود .موتورو یکسره کردم روشن میشه .برد نمایشگر هم روشن میشود بعداز چند دقیقه بعداز برق زدن ک موتور باید روشن شه عکس العملی موتور ندارد نمایشگر نشانگر کار کردن را دارد برد اصلی ک بالای یخچال است رو باز کردم بوی سوختگی و سوختگی قطعه ای هم نداره.خواهشمندم راهنمایی کنید ک چرا ب موتور برق نمیره و رله رو برد برق رو ازاد نمیکنه عکس برد رو ضمیمه میکنم

آخرین ویرایش:

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
رله های برد را کنترل کنید،اگر وارد هستید از روی دیاگرام به راحتی مدار فرمان کمپرسور مشخص است -در غیر این صورت یه رله دارای سایز بزرگتری است ویا حداکثر آمپربیشتری دارد(غالبا آبی رنگ است ومکعب مستطیل)،غیر از اینها خود برد ایراد دارد که پیشنهاد من تعویض با نمونه نو است

rezabrodat

کاربر
2015-03-07
68
28
سلام رله ها رو چطور امتحان کنم .با اهمتر اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
اگر به ورودی رله برق12 یا 24 ولتdcدهید(بسته به نوع رله) قسمت پلاتین هایش وصل میشود یعنی چیزی مثل عملکرد کنتاکتور در برق سه فاز-دو تا پایه تغذیه رله است ودو تا پایه ورود وخروج اند-گاهی ورود خروج هرکدام دو پایه دارند ومجموعا رله6 پایه است

salamisz

کاربر
2015-11-09
2
1
سلام
من هم همین مشکل را با یخچال اسنوا دارم
همه اجزای برد سالم هستند ولی موتور روشن نمی شود.اما وقتی یخچال رای برای یک روز از برق جدا میکن یخچال موتور یخچال روشن میشود و همه چیز آن به صورت عادی کار میکند.
آیا ایراد آن ترموفیوز یا سیستم نوفراست میباشد؟؟

بالا