آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بالا بودن ولتاژ 3.3 ولت در پاور GP-330A

sokot_fb

کاربر vip
کاربر
2012-12-06
21
95
با سلام به دوستان عزیز

میخواستم بنده رو راهنمایی کنید که علت بالا بودن ولتاژ 3.3 در پاور چیست؟ و یا اینکه دور فن پاور بسیار کم است ؟
قسمت هتسینگ اول رو چک کردم مشکلی نیود....اما در هتسینگ دوم دیودهای شاتکی رو مدار تست کردم اتصال داشت اما بیرون مدار سالم بودن.
و اینکه ایا عددی مشخص برای تست دیود شاتکی است...چون هر دیود یه عددی رو نشون میداد.حدود عددی که باید نشون بده دیود سالم است چه عددیه؟

اگه ممکنه نقشه پاور گرین GP-330A رو قرار بدین

از همه تون کمال تشکر و قدردانی رو دارم...

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
تغيير ظرفيت خازن ها باعث تغييرات در ولتاژ مي شود . ترجيحا سه خازن كوچيك بعد از هيت سينگ اول رو تعويض كن و مقاوت ١ كيلو اهمي رو هم چك كن . كل خازن ها رو از نظر ظاهر چك كن

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

آیا مشکل فقط در بالا بودن ولتاژ 3/3 ولت و پایین بودن دور فن هست؟
آیا بقیه ولتاژها درست میباشند؟
عملکرد پاور زیر بار چگونه است؟

nemat_j1357

کاربر
2015-05-11
17
32
با سلام خدمت دوستان
این پاورها دارای سیستم کنترل دور فن می باشند یعنی با افزایش حرارت هیت سینک ها دور فن افزایش پیدا می کنه.
در مورد ولتاژ 3.3 هم اون آی سی سه پایه به نام tl431 و المانهای اطراف اون رو تست کنید .

Mamad.sh

کاربر
2021-05-31
4
2
باسلام خدمت همه اساتید
علت پایین بودن ولتاژ ۳.۳ در یکی از سیم های فیش ۴ سیم کوچک ارتباط پاور ماینر A1 با کنترل برد به جای ۳.۳ ولت ۲.۵ ولت وجود داره و بلا فاصله بعد از بالا اومدن هشت برد چراغ فالت کنترد برد روشن میشه و هشت برد از مدار خارج میشه من فکر میکنم علتش همین کم بودن ولتاژ ۳.۳ است چون بقیه ولتاژ ها درست هستند
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

بالا