آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر دادن تصادفی در مادربرد ایسوس p4s8x-mx

antypanty

کاربر
2012-11-05
85
74
41
گنبد کاووس
www.fazelpc.ir
سلام به همه دوستان . یه مادربرد برام اومده که موندم توش . مشکلش اینه که باید 4 بار خاموش و روشن بشه تا بیاد بالا .
مشکلاتی که داشت :
چهار تا از پایه های سوکت پاور به مادر برد سوخته
باتری بایوسش خالی بود
پاورش ولتاژ 3.3 رو درست خروجی نمیده و به 2.7 بیشتر نمیرسه
باید 4 بار روشن و خاموشش کنیم تا ویندوز بالا بیاد

کارایی که کردم :
همه قطعات رو جدا کردم .
با یه پاور نو و سالم که روی یه سیستم دیگه جواب داده تست گرفتم .
بایوس رو آپدیت کردم
باتری رو عوض کردم
با کمک دیباگر هر بار رو تست گرفتم که نتیجه شد : بار اول ارور d4 میده که ظاهرا مال رم بود و با برداشتن یکی از رم ها دیگه اون خطا رو نداد و با سه بار روشن و خاموش میومد بالا بار دوم تمام مراحل رو میرفت و تصویر که میومد صفحه انتخاب نوع ویندوز یا سیف مود میومد و همونجا قفل می شد.

اگر کسی چیزی به نظرش میرسه ممنون میشم کمکم کنه . چند روزه رو این سیستمم .
مرسی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amer007

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,939
اصفهان
سلام دوست عزیز
آیا با پاور سالم تست کردید؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا مادربرد رو شستشو داده و پایه های قطعات رو از نظر سولفاته بودن بررسی و رفع نمائید .زیر پل ها رو با تینر و سرنگ کاملا تمیز کنید .پین های سوکت CPU رو از نظر کج بودن و کثیف بودن بررسی کنید .حرارت قطعاتی مثل پل شمالی و جنوبی و I/O و همچنین آیسی های صدا و LAN رو از نظر غیر طبیعی بودن ،بررسی کنید .ولتاژ قسمتهای مختلف رو اعلام کنید .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

antypanty

کاربر
2012-11-05
85
74
41
گنبد کاووس
www.fazelpc.ir
با سلام و تشکر از همه عزیزان. ظاهرا مشکل سخت افزاریش حل شد . دوباره بایوس رو آپدیت کردم . فقط الان وارد ویندوز که میخواد بشه ارور صفحه آبی یک لحظه میاد و ریست میشه که احتمالا اونم از ویندوزه . میخوام الان دوباره نصبش کنم .

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
لطفا توضیح دهید که با انجام چه عملی مشکل حل شد .بلوپیج می تونه بقول شما از ویندوز باشه یا از هارد و یا حتی از رم .
موفق باشید .

antypanty

کاربر
2012-11-05
85
74
41
گنبد کاووس
www.fazelpc.ir
سلامی دوباره . ظاهرا مشکل از هارد بود . البته یه سیستم دیگه هم دارم که وسط نصب ویندوز صفحه آبی میاد . تمام قطعاتش رو تست کردم . همه بجز رم سالم بودن . رم ها رو عوض کردم مشکلش حل شد . کد خطا 0X00000050 بود و تو نت دیدم مربوط به رمه . ولی این یکی یه هارد سیگیت 80 داره و تو بایوس دیتکت میشه . ولی وقتی میخوام ویندوز نصب کنم میگه هاردی به دستگاه وصل نیست . باقی قطعات همه مشکلشون حل شده و فقط این یکی مونده . اگر راها حلی کسی بلده بگه ممنون میشم .

reza01j

کاربر
2010-12-25
192
2,379
maragheh
برید تنظیمات بایوس قسمت integrated احتمالا هاردتون بر روی raid تنظیم شده بذارید رو IDE..
موفق باشید
ـــــــــــــــــــــ
رضا جلیل پور

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غفور
بالا