آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل تصویر Gainward GTX460

H a M e D

کاربر
2015-07-13
3
1
سلام

سیستم بنده هم اینه
main = asus p8p67
cpu = intel core i5 2500k
graphic = gainward 460GTX 2gb
ram = 2x2gb gskill ddr3 1600mhz
power = 585w green
hard = 500gb wd black series

بنده این کارت گرافیک رو 3 سال تقریبا دارم

Gainward 460GTX

یک سال اول بازی با اخرین رزولیشن باهاش انجام می دادم.

ولی این یک سال اخر فقط سیستم روشن بود و سایت گردی با سیستم انجام می دادم و کار خاصی باهاش نمی کردم .

الان یک هفتس که یک ارور آبی رو صفحه می یاد که کل اینترنت رو گشتم و با کمک از انجمن های خارجی به راه حل خاصی دست نیافتم ، با بررسی ارور فهمیدیم که مشکل از درایور گرافیک با نام nvlddmkm.sys هست که این فایل با نصب رو ویندوز باعث میشه کارت گرافیک به سیستم شناخته شه.

من با عوض کردن درایور گرافیک و تست انواع درایورهای nvidia نسخه قدیمی یا جدید ، ویندوز عوض کردن ، رم های سیستم تست کردن ، پاک کردن CLRTC مادربورد ، کابل dvi و vga چک کردن گرافیک و مانیتور و ... به راه حلی خاصی دست نیافتیم که سایت خارجی نظری داد که کارت رو یه سیستم دیگه تست کنیم یا کارت گرافیک جدیدی رو سیستم خودم تست کنیم ببنیم مشکل از چیه.

اما مشکل چیه؟
من ویندوز رو عوض کردم ، درایور های مادربورد رو هم نصب کردم ، تصویر استاندارد که اول ویندوز بالا می آید هم دارم یعنی 800x600 اما تا درایور گرافیک رو نصب می کنم که کارت گرافیک رو به سیستم بشناسونم و یه ریست می کنیم ویندوز رو ، تا ویندوز بالا می خواهد بیاید اون ارور آبی یا Blue screen رو صفحه می آید و ریست میشه کامپیوتر و دیگه درست نمیشه تا اینکه برم تو safe mode و درایور گرافیک رو پاک کنیم و دوباره تصویر میاد تو ویندوز.

حالا من حدس می زنم قطعه سخت افزاری یا چیپستی رو گرافیک نیم سوز شده باشه

- گرافیک که نسوخته ، چون تصویر خروجی از اون میاد تو مانیتور و پورت خروجی تصویر رو مادربورد به صورت جدا ندارم که بدون گرافیک از سیستم تصویر بگیرم

- فن که سالم می چرخه

- تصویر خروجی از پورت DVI و VGA هم میاد تو مانیتور

- گرافیک هم داغ نمی کنه

شما دوستان می دونید مشکل از چی می تونه باشه؟؟

با تشکر

آخرین ویرایش:

H a M e D

کاربر
2015-07-13
3
1
اره تا درایور رو نصب می کنیم ، با ریستارت کردن ویندوز ارور آبی رو صفحه میاد

من میگم اگه کارت گرافیک سوخته باشه که کلا کار نمی کنه و تصویر نمیده

ولی چرا اینطوریه

مشکل نمی دونید چطور حل میشه؟

شما نمیدونید قطعه ای رو گرافیک باید عوض شه و اینکه قیمت قطعه چنده و اصلا کارت تعمیر میشه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
سلام اولا عنوان ناقص هستش باید مشخصات کامل بنویسید دوما تو انجمن سرج کنید راههای ساده ومختلفی برای حل این موضوع پیشنهاد شده موفق باشید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
کاربر گرامی
لطفا بفرمائید تجربه ای در کار تعمیر دارید یا فقط می خواهید هزینه تعمیر رو برآورد کنید ؟دوست عزیزمون جواب درست رو دادند و مشکل از GPU هست .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
اره تا درایور رو نصب می کنیم ، با ریستارت کردن ویندوز ارور آبی رو صفحه میاد

من میگم اگه کارت گرافیک سوخته باشه که کلا کار نمی کنه و تصویر نمیده

ولی چرا اینطوریه

مشکل نمی دونید چطور حل میشه؟

شما نمیدونید قطعه ای رو گرافیک باید عوض شه و اینکه قیمت قطعه چنده و اصلا کارت تعمیر میشه؟

خرابی چیپ انواع مختلف دارد . این ایراد شما میتونه از دیسکانکتی بعضی از پایه های GPU یا حتی خرابی GPU باشه . ممکنه با ریبال و ریسولد حل بشه .

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز چند وقت پیش من با گرافیک geforce 6600 همین مشکل را داشتم ولی خوشبتانه با ریسولد مشکلم رفع شد ولی آی سی بافر هم شامل میشود که مال خودم هست تا حالا مشکلی بر نخوردم و سه ماهه دارم استفاده میکنم.
گرافیک هنگامی که توسط سیستم دیتکت میشه توانایی کارکردش رو ثابت میکنه ولی هنگامی که نصب نیست مثلا زمانی که ویندوز عوض میکنیم نصب نیست که به قول شما استاندرش نصب میشه،که جنبه ی تصویردهی داره ،اگه دقت کردین باشین اینجور مواقع سیستم ازش کارسنگین کشیده شود ،تصویر به صورت کرکره ای و سنگین و یا با علایم دیگری نمایان میشود./.موفق باشین./.

بالا