آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کم نور و پر نور شدن چراغهای (استوپ - روغن - ترمز - درجه حرارت) در دور موتور پایین

ptb

کاربر
2014-01-29
20
40
سلام
با باز شدن سوییچ تا قبل از روشن کردن خودرو چراغهای استوپ - روغن - ترمز - درجه حرارت روشن میشن .میخواستم بدونم معیار ای سی یو برای روشن کردن این چراغها چیه؟
مدل ای سی یوو من ساژم s2000 هست
مشکل من اینه که حتی زمانی که موتور رو روشن میکنم بعد گرم شدن ماشین . اگر گاز ندم(دور موتور پایین) چراغهای بالا کم نور پر نور میشن. کسی میدونه مشکل از کجاست؟
اگر فقط بدونم معیار ای سی یو برای روشن کردن این چراغها وقتی موتور خوامشه چیه احتمالا خودم میتونم مشکلو پیدا کنم. تشکر.

حامدجعفری

کاربر
2014-03-04
23
64
سلام
با باز شدن سوییچ تا قبل از روشن کردن خودرو چراغهای استوپ - روغن - ترمز - درجه حرارت روشن میشن .میخواستم بدونم معیار ای سی یو برای روشن کردن این چراغها چیه؟
مدل ای سی یوو من ساژم s2000 هست
مشکل من اینه که حتی زمانی که موتور رو روشن میکنم بعد گرم شدن ماشین . اگر گاز ندم(دور موتور پایین) چراغهای بالا کم نور پر نور میشن. کسی میدونه مشکل از کجاست؟
اگر فقط بدونم معیار ای سی یو برای روشن کردن این چراغها وقتی موتور خوامشه چیه احتمالا خودم میتونم مشکلو پیدا کنم. تشکر.

با سلام دوست عزیز،این چراغ هایی که شما میگین ، هیچ کدوم مربوط به ایسیو نیستش.
چراغ روغن رو فشنگی روغن روشن میکنه،چراغ ترمز رو هم ترمز دستی،درجه حرارت هم روشن نیستش،اون چراغ مربوط میشه به فشار کم روغن/
شما ابتدا از سالم بودن روغن و سطح روغن اطمینان داشته باشین.حتی ***** روغن هم میتونه این ادا رو بیاره.دور موتور باید از 800 نیاد پایین/

ptb

کاربر
2014-01-29
20
40
با سلام دوست عزیز،این چراغ هایی که شما میگین ، هیچ کدوم مربوط به ایسیو نیستش.
چراغ روغن رو فشنگی روغن روشن میکنه،چراغ ترمز رو هم ترمز دستی،درجه حرارت هم روشن نیستش،اون چراغ مربوط میشه به فشار کم روغن/
شما ابتدا از سالم بودن روغن و سطح روغن اطمینان داشته باشین.حتی ***** روغن هم میتونه این ادا رو بیاره.دور موتور باید از 800 نیاد پایین/

تشکر. بابت جوابتون. چون وقتی موتور خاموش این چراغها روشن میشن . احتمالا یه مدار مشترک این چراغها رو روشن میکنه. برای همین حدس زدم ECU این کارو میکنه. مخصوصا که ریتم کمنور و پر نور شدن این چراغها با هم یکیه شک ندارم عامل این اتفاق مشترکه. حالا اگر مدار به این صورت باشه که این چراغها مستقیما به سنسورها وصل باشن . در نتیجه هر جا مشکل داشته باشه دقیقا همون چراغ روشن میشه. اما اینا دسته جمعی کمنور پر نور میشن اونم تو دور موتور پایین. یعنی دور موتور تو این قضیه دخیله. از طرفی اطلاعات این سنسورها به ECU هم میره در نتیجه هر چراغ هم به ECU وصله هم به سنسور. از اونجایی که همه ی این چراغها این مشکلو دارن پس باید یه جوری ECU مشکل داشته باشه. یا اگر اطلاعات ECU مستقیما بره ECU بعد از ECU مستقیم بره تو کیلومتر بازم نتیجه همینه. البطه من از نحوه ی سیم کشی ماشین اطلاعات دقیقی ندارم اگر اشتباه میکنم بفرمایید.
مدار شارژ سالمه . البطه تست مستقیم نکردم. اما باطری پره. روغنم کافی داره اما اویل پمپو نمیدونم اما تستش سخته ابزارش نمدارم. ترجیح دادم اول از مدارات الکتریکی شزوع کنم که ابزار دارم و خودم یه چیزایی سرم میشه. سیم کشی ماشین 100% سالمه
صفحه کیلومتر هم تست شد سالمه. سنسور ها هم سنسور سرعت مشکل داره که فکر نمیکنم تاثیر داشته باشه. سنسور دور موتور سالمه عقربه هم خیلی کم از 1000 پایین تره مثلا 900 . دور پایین موتورو که خود ECU تنظیم میکنه. ممکنه دور پایینه کم تنظیم کنه؟
با تشکر.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pps2011
بالا