آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مادربرد ایسوس مدل p5kpl 1600ک راندوم بوت است

babaknew2015

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-21
438
228
kermanshah
با سلام خدمت اساتید مادربرد با مدل فوق رندوم بوت است در ضمن زمانی هم ک تصویر میدهد گاهی اوقات روی صفحه بایوس گرافیک گاهی اوقات روی بایوس گیر میکنه و گاهی اوقات مشکلی نداره و کامل بالا میاد -کدهای ک میده بیشتر 2aieو 6bهست -بایوس اپدیت شده و هیت روی چیپ گرفلتم و خازن های اطراف چیپم عوض کردم ممنون راهنمایی کنیذ

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
کد 2a فک کنم مال گرافیکت باشه(اگه آنبرد داری از pciexpress استفاده کن و برعکس)
ولی روی صفحه بایوس گیر کردن میتونه از چیپ جنوبی یا بایوس یا آی سی لن و یا کدک باشه./.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
خازنهای کنار اسلات PCIE رو تست کنید .

• Like

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
سلام دوست عزیز این مدل از مادربورد خیلی دچار مشکل ای سی صدا میشه توصیه میکنم اون رو بردار بعد ببین چی میشه/

• Like

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
مادربرد رو شستشو داده و زیر پل ها رو با تینر تمیز کرده و پایه های قطعات مخصوصا I/O رو با فلکس مرغوب هیت بگیرید .راهنمائی های دوستان در مورد آی سی صدا و خازن ها رو حتما مد نظر داشته باشید .با پاور و CPU و رم دیگه ای تست کنید .
موفق باشید .

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
عزیز توصیه اساتید رو یادتون نره ولی اینجا گیر میکنه
بایوس رو اپ کنن ببین حل میشه
ای سی صدا رو چک کن یه هفته بپ=یش دقیقا همین مدل رو اورده بودن طرف جک رو از کارت صوتی در اورده بود و بعد دوباره وصلش کردهبود دیگه صدا نداد وقتی اوردش واسم رو صحفه اول post گیر میکرد فقط مشخصات رم رو نشون میداد مابقی رو نشون نمیداد وقتی دستم رو رو کارت صدا گذاشتم خیلی داغ بود درش اوردم و یه کارت صدا گذاشتم واسش درست شد
شما هم ببین قطعه ای چیزی داغ نمیشه مخصوصا کارت صدا وشبکه بعد رو چیپ جنوبی هم فشار بیار و مین رو روشن کنن ببین حل میشه
ضمنا مین رو حتما بدونه هیچ قطعه اضافی و بیرون از کیس تست کن و با پاور سالم مخصوصا گرین که خودم ازش واقعا راضیم
با سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shahkoh
بالا