آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بهم ریختگی تصویر در لپ تاپ ایسوس مدل g53sx

gold_boy333

کاربر
2014-01-18
8
5
سلام به دوستان و اساتید لطفا کمک کنید منم لب تاپ asus g53sx دارم مدتی تصویر به هم میریزه رنگارنگ میشه قسمت دست راست کنار موس پد فشار میدم یا میزنم روش گاهی درست میشه تصویر و گاهی هم بدتر پر از نویز میشه و حتی کلا تصویر میره منم چون شهرستانم جرات نمیکنم بدمش دست تعمیر کارا اینجا.علتش چیه؟؟گارانتی اوات داشته تمام شده

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
سلام به دوستان و اساتید لطفا کمک کنید منم لب تاپ asus g53sx دارم مدتی تصویر به هم میریزه رنگارنگ میشه قسمت دست راست کنار موس پد فشار میدم یا میزنم روش گاهی درست میشه تصویر و گاهی هم بدتر پر از نویز میشه و حتی کلا تصویر میره منم چون شهرستانم جرات نمیکنم بدمش دست تعمیر کارا اینجا.علتش چیه؟؟گارانتی اوات داشته تمام شده

با درود
اول اینکه عنوان را همیشه باید طبق قواننین درج کنید
از کنار لپ تاپ پورت VGA روی یک مانیتور LCD تصویر بگرید و ببینید انجا تصویر درست است یا خیر
البته برای تشخصی دقیق عکسی واضع از وضعیت مذکور قرار دهید
اگر تجربه کافی دارید باید لپ تاپ را باز کنبد
احتمال داره لحیم سردی داشته باشد
نتیجه را اعلام کنید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
راهنمائی استاد عزیزمون رو انجام داده و نتیجه رو اعلام کنید .اگر خودتون تجربه کافی در مورد تعمیر لپ تاپ ندارید ،بهتره لپ تاپ رو در همین وضعیت تحویل تعمیر کار دهید ،چون امکان داره مشکل مضاعف بشه و خرج بیشتری روی دستتون بذاره .اگه مقدور هست بفرمائید کدوم شهرستان هستید تا نزدیکترین همکار عضو انجمن بتونه بهتون کمک کنه .
موفق باشید .

gold_boy333

کاربر
2014-01-18
8
5
ممنونم از راهنمایی دوستان.خودم ساکن زابل هستم.ولی برای کاری امدم در حال حاضر مشهد.و بردم لپ تاپ دادم گارانتی اوات که فرمودن گارانتیش تمام شده.و بعد چند روز بهم خبر دادن که چیپ گرافیکی لپ تاپ شما سوخته.وهزینه حدود480.000هزار تومان داره تا تعویض بشه.نمیدونم چه کنم خرجش زیاد شد و دوستان که وارد هستن واقعا قیمت گرافیک لپ تاپ واقعا همینه؟مدل گرافیکشNVIDIA GeForce GTX 560M 2gb

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
ممنونم از راهنمایی دوستان.خودم ساکن زابل هستم.ولی برای کاری امدم در حال حاضر مشهد.و بردم لپ تاپ دادم گارانتی اوات که فرمودن گارانتیش تمام شده.و بعد چند روز بهم خبر دادن که چیپ گرافیکی لپ تاپ شما سوخته.وهزینه حدود480.000هزار تومان داره تا تعویض بشه.نمیدونم چه کنم خرجش زیاد شد و دوستان که وارد هستن واقعا قیمت گرافیک لپ تاپ واقعا همینه؟مدل گرافیکشNVIDIA GeForce GTX 560M 2gb

با درود
تا انجایی که تجربه روی این مدل داشتم
توی این مدل چیپ نمی سوزه و فقط دچار قلع مردگی می شود
اما باید قبل از اینکه دستگاه را به جای خاصی می بردید باید موردی که در پست بالا عرض کردم را انجام می دادید
لذا حالا ممکنه دستگاه را دستکاری کرده باشند
این مورد با ریبال حل می شود
شما دستگاه را به شرکت یا مرکز معتبری در تهران ارجاع دهید

gold_boy333

کاربر
2014-01-18
8
5
توی lcdهم چک کردم تصویر همونجوری مشکل دار بود.بعدش منم اعصابم بهم ریخت کمی محکم کوبیدم همون قسمت کنار موس پد سمت راست و کلا تصویر رفت.******* که دادمش گفت شاید بشه با روش گرما دادن کمی روبراه بشه ولی بعد یه مدت دوباره مشکلش عود میکنه ومنم که گفتم واسه استفاده خودم میخوام لپ تاپ نمیخوام ردش کنم.گفت تعویض باید بشه چیپ

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

gold_boy333

کاربر
2014-01-18
8
5
بالاخره امروز بهم زنگ زدن لپ تاپ اماده هست بیاین ببرین و رفتم اونجا روشن کردم دیدم تصویر درسته مشکلی نداره و ویندوز عوض کرده بودن و چنتا بازی هم برای تست نصب کردن.همون اول کاری امدم دکمه روشن شدن نور زیر کیبورد زدم دیدم اینکه کار نمیکنه و به قول معروف بکلایت زیر دکمه های کیبورد روشن نمیشه و خودشونم چند بار باز کردن کیبورد و دوتا فیش در اورد و جا زد و باز هم درست نشد .گفت باید باشه تا مهندس بیاد و پیگیری کنه بعد 9روز که دستشون بود امدن ابروشو درست کنن زدن چشمشم کور کردن.تازه بقیه قسمتها رو دقیق چک نکردم.به نظر شما اساتید علتش چیه ممکنه به چیپ گرافیک ربط داشته باشه؟اونا که گفتن ببر بعدا بیار گفتم تا کاملا درست مثل اول نشه تحویل نمیگیرم ازتون.حالا منم خودم اینجا مسافرم اینم گفت تا 1شنبه تعطیلیم
دوستان ممکنه به خاطر تعویض ویندوز که انجام دادن و درایور نصب نشده باشه این مشکل بوجود امده ؟اصلا ایا واسه بکلایت کیبورد هم درایوری باید نصب بشه؟؟

آخرین ویرایش:

gold_boy333

کاربر
2014-01-18
8
5
سلام دوستان بالاخره لپتاپ درست شد همه چی اوکی هست و تازه فهمیدم لپتاپ من از روز اول خریدم ایراد داشت و توی تمام بازیها لگ داشت الان تازه فهمیدم لپتاپ یعنی تمام بازیها راحت اجرا میشه بدون ریپ زدن و لگ.تازه از دوتا هاردش یکی رو با ssd 250 samsung تعویض کردم.با تشکر از همه که به من کمک کردن

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم دقیقا مشکل لپ تاپ چطوری حل شد ؟یعنی همون چیپ گرافیک ایراد داشت و تعویض شد یا با هیت دادن اوکی شد ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: samad-ch

gold_boy333

کاربر
2014-01-18
8
5
دقیقا مشکل با تعویض چیپ گرافیک حل شد.و چیپ معیوب تحویل گرفتم با فاکتور که توش قید شد تعویض چیپ.و خداروشکر الان عالیه

بالا