آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: مشکل 8 بوق در لپ تاپ 5010

avanow

کاربر
2011-11-07
147
155
مشهد
یه لپ تاپ 5010 برام اومده که 8 تا بوق میزنه پشت سر هم و باز تکرار میکنه و تصویر هم نمیده، به مانیتور که زدم تصویر داشت، LCD اش رو تعویض کردم فرقی نکرد، در حالی که زده بودم به مانیتور ، حالت تست خود لپ تاپ رو زدم که این خطا رو داد:
LCD EDID - unable to access EDID EEPROM

احتمال چیپ گرافیک هست؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
اطراف سوکت فلت روی مین چیز خاصی ندیدم که مشکل دار باشه

دوست خوبم
حالت ظاهری قطعات نمی تونه دلیل بر سلامت قطعه باشه ،چه مثلا فیوزهای SMD در حالت قطع شدن هیچ نشانه ظاهری خاصی ندارند و از نظر ظاهر کاملا سالم به نظر می رسند .بهتره قطعات رو با مولتی متر تست کنید .داخل سوکت رو هم کاملا تمیز کنید و ابتدا و انتهای فلت رو ابتدا کاملا تمیز کرده و بررسی کنید پین ها بخاطر فشار به هم نچسبیده باشند یا خود فلت دچار قطعی نشده باشد .خطای 8 بوق در این مدل بخاطر ایراد در LCD هست .با توجه به اینکه حتی با تعویص LCD هم این ایراد رو دارید بهتره ابتدا از سالم بودن فلت و قطعات اطراف سوکت فلت اطمینان حاصل کنید و در صورت باقی بودن مشکل روی چیپ گرافیک متمرکز بشید .البته بعد از تعویض LCD حتما کلیر سیموس انجام دهید .اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

danial1818

کاربر
2015-07-03
1
1
سلام دوستان منم همین مشکلو دارم ولی وقتی لپ تاپمو به مانیتو وصل میکنم تصویر میاد ولی شطرنجی و به هم ریختست,از اساتید محترم خواهشمندم منو راهنمایی کنن.مدل لپ تاپم dell insprion n4030 هستش.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farah676

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
سلام دوستان منم همین مشکلو دارم ولی وقتی لپ تاپمو به مانیتو وصل میکنم تصویر میاد ولی شطرنجی و به هم ریختست,از اساتید محترم خواهشمندم منو راهنمایی کنن.مدل لپ تاپم dell insprion n4030 هستش.

دوست خوبم
لطفا برای مشکل خودتون تاپیک مجزا ایجاد کنید تا هم نظم تاپیک ها به هم نخوره و هم زودتر به نتیجه برسید .ظاهر مشکل شما با دوستمون یکی هست ولی شاید راهکار تعمیر یا قسمت معیوب متفاوت باشه و پاسخ همکاران باعث سردرگمی هر دو طرف بشه .
موفق باشید .

بالا