آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل نداشتن خروجی در دستگاه جوش ARC 200II

edris.azize

کاربر
2015-04-16
35
56
سلام
هر کی واسه خودش یه راه روشی داره واسه تست قطعات //
یه تست برای من انجام بده
دستگاه تو حالت خاموشی
اهم متر تو رو تست دیود بزن
( میخایم دوید دوبل هارو تست کنیم )
پایه مثبت مولتی متر تو بزن به پایه وسط دوید دوبل
حالا پایه منفی مولتی متر تو به پایه اول بزن ببین راه میده و بعد پایه سوم ؟؟؟ یا نه
راه داد دوید دوبل سوخته ///
کل دوید ها رو در بیار اگه میخایی یاد بگیری همه شو در بیار و دوید دوبل سوخته رو پیدا کن
دوید دوبل همه شون باهم سری هستن نمیتونی روی برد مشخصشون کنی پس باید درشون بیاری تا تست کنی
یک بیشتر تلاش کن

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
دیود دوبل ها سالمن مشکل از ترانس دستگاه هستش
نتیجه ی تست رو دوستمون قبلا قرار داده ان،فعل حال باید نتیجه ی تست ترانس ها رو قرار بدن تا مطلع شیم که چند تا از ترانس ها مشکل دارن

MECO

کاربر
2011-02-15
62
126
سلام

همونطوری که گفته بودید مراحلو انجام دادم و نتایج به این صورته که :
سیم های قرمز باهم یکی شده بودند که دنبالشون کردم دیدم هرکدوم یکی از سرهای ترانس هستن
سیم سیاه بیرونی و وسطی رو به ترتیب در آوردمو تست کردم که چراغ پروتکت کماکان روشن بود هربار و نهایتا سیم سیاه سمت داخل رو در آوردم که چراغ پروتکت خاموش شدش بلاخره و جا داره از همتون نهااااایت تشکر رو داشته باشم و اعتراف کنم که خیلی خیلی جالب بود روشی که برای پیا کردن عیب گفتین !
محض کنجکاوی توی این حالت خروجی رو هم اندازه گرفتم که حدودا 110 ولت داشت و ظاهرا بلاخره مشکل پیدا شدش

- حالا این ترانسارو چطور میشه تهیه کرد ؟ میشه پیچیدشون ؟ علت سوختنش چی میتونه باشه ؟ ( منظورم اینه که ممکنه مشکل از جای دیگه باشه که این ترانس خراب شده یا عمرش تموم بوده ؟ )

حدودا قیمت این ترانسا چقدره ؟

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
خوشحالم از اینکه تونستی عیب رو پیدا کنی
هم میتونی بپیچی هم بخری
اگه تهران هستی بخر،حدود 25 تومنه
اگه شهرستانی،بپیچ،کاری نداره آسونه
سلامت و پیروز باشی

MECO

کاربر
2011-02-15
62
126
سلام

الان سعی کردم بازش کنم اما همونطوری که حدس میزدم هسته فریت شکستش ، ( آخه چرا اینقده اینارو چسب میزنن !!!! )
خب ، چاره ای نیستش باید تهیه کردش ، اما لطف کنید بگید تهران از کجا باید تهیه کنمش ؟
و اینکه حتما باید نمونه ببرم ؟ این ترانسا خیلی باهم فرق میکنن ؟ چه مشخصاتی باید باهم همخوانی داشته باشن ؟

بیصبرانه منتظر خبرتونم
بخاطر همه راهنمایی ها و کمک هایی که کردین ممنونم ازتون

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
سفت کردن فریت ترانس ها ضروری و مهم هستش،علی رغم ایجاد وز وز و سر و صدا هنگام استفاده باعث داغ شدن سیم پیچ ترانس خواهد شد،چه بسا امکان داره در اثر این داغ شدن عایق سیم لاکی مورد نظر از بین بره و اتصالی پیش بیاد
ترانس از کدوم قسمت سوخته بود؟ آیا بررسی کردی؟
کاشکی عجله نمیکردی،فریت این ترانس ها به راحتی آب خوردن در میاد فقط قلق داره(تاپبک بازی موش و ترکیدن3878رو بخونی)
ترانس دستگاه های سه برده 99 درصد شبیه هم هستن،من یه مورد ترانس سوزی داشتم که سیم پیچی کردم و خوب جواب داد،تا حالا اقدام به خرید نکردم اما آدرس و شماره ی فروشنده رو از دوستم که تهیه کرده قبلا برات میگیرم و تو پیام خصوصی(بنا به قوانین احتمالی سایت) بهت میدم
اگه تهران هستی نمونه رو ببر با خودت
سلامت و پیروز باشی

آخرین ویرایش:

MECO

کاربر
2011-02-15
62
126
بازم سلام

اول از همه باید بگم که حق با شماست که یکم عجله کردم و دوم ینکه رفتمو اوت تاپیکی که گفتیدو خوندم
روش های جالبی بود و اگه خدا قسمت کنه دفعه بعدی حتما امتحان میکنم ولی خب با این وجود دیروز نشستمو حساب ترنسو گرفتم ، علی رقم اینکه با گفته شما در خصوص ساده بودنش موافقم اما واقعا ترسناک و پر دردسر هم بودش مخصوصا قسمت هایی که 12 رشته سیم 0.50 رو باید کنار هم ردیف میپیچیدم !!! ولی خب با وجود این بلخره تونستم جمعش کنم و همچین خیلی امیدوارم نبودم این ترانسه ترانس بشه چون هم فریتش شکسته بود و هم قالب تراک داشت و جداشد و خلاصه معجزه بود تونستم بپیچمشو نصبش کنم و اونم جواب بده !!!! ( حالا امیدوارم توی کار طولانی مدت هم بتونه جواب بده )

بدرمورد سوختگی هم باید عرض کنم تا آخرین ردیف ها یم پیچ سالم بود و هیچ سوختگی مشاهده نشد و همین باعث میشد بیشتر نگران بشم ولی دو ردیف آخر بظاهر داغ کرده بود البته انو از رنگ سیم نمیگم بلکه از روی ظاهر عایق های بین سیم پیچ ها میگم ولی خب بعد از نصفه روز کلنجار رفتن باهاش حداقل خستگی از تنم در رفتشو جواب داد و تست جوشم گرفتم بدون مشکل کار کرد .

راستی از مراحل گرفتن حساب سیم پیچه فیلم گرفتم که متاسفانه بخاطر حجم فسلم و عدم امکان آپلود نتونستم قرار ش بدم اینجا ولی خب اگه یروز اگه کسی نیاز داشت خوشحال میشم براش بفرستم تا مشکل اونم حل بشه
یه تویحی هم درمورد سیمپیچ میدم دو ردیف سیم دولا 0.50 پیچیده 20 دور بعدش یه ردیف 12 لا سیم 0.50 رو 4 دور پیچیده از سر کناری آورده سر وسط ترانس و دوباره خلاف جهت قبل پیچیده و برده سر کناری بعدی . دوباره همینکارو برای طرف دوم انجام داده و نهایتا دو ردیف سیم دولا 0.50 21 دور هم روش پیچیده که این دوتا دو ردیف 0.50 باهم یکی میشن و سر و تهش میاد سر سوکت 7 پایه و 6 تا سر دیگه ترانس هم که روی بورد نصب شده .

امیدوارم این اطلاعات هرچند کم من هم بتونه بدرد ینفر بخوره
لطفا آدرس جایی که میشه این ترانس هارو تهیه کرد برام بنویسید که اگه این ترانسی که پیچیدم جواب کرد بتونم تهیه کنم
بازم ازتون تشکر میکنم

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
خیلی خوشحالم که تونستی از کارت نتیجه بگیری
پیچیدن این ترانس به قول شما ترسناک، ساده س و قلق داره،یه بار اگه وقت کنم میخوام مراحل رو با تصویر و توضیح تو سایت قرار بدم تا تو آینده به درد دوستان بخوره
همون طور که گفتم شماره ش رو میگیرم و بهت میدم
سلامت وپیروز باشی

arash_h8645

کاربر vip
کاربر
2014-05-05
151
1,109
هر چند از زمان این پست خیلی وقته گذشته ولی برای تجربه دوستان بد نیست این موضوع رو بگم ، هر چند آی سی ۷۴۱ از نظر شکل پایه ها با ca 3140 همخوانی داره ولی به هیچ وجه تکنولوژی ساخت این دو آی سی یکی نیست و UA741 اصلا به جای CA3140 جواب نمیده چون من امتحان کردم و جواب نگرفتم

بالا