آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: نحوه شارژ گاز کولر خودرو

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام میخواستم بدونم موقع گازگیری کولر کپسول گاز باید وارونه بشه و گاز به صورت مایع وارد بشه یا اینکه شیر کپسول بالا باشه

درود

کولر ماشین من نشتی داشت و هر ۲ یا ۳ سال یکبار گاز میزدم و همه فوت و فنش رو میدونم.
اگه گاز نداره و میخوای شارژ گاز کنی بهتره ابتدا وکیوم کنی که داخلش هوا نباشه و موجب زنگ زدگی نشه ولی خیلی هم واجب نیست چون همیشه بدون وکیوم شارژ میکردم و امسال وکیوم کردم و ضمنا کل کمپرسور را اوراق کردم و زنگ زدگی هم ندیدم

در هر صورت

نحوه شارژ گاز کولر ماشین اینجوریه.
ابتدا باید ببینی چه نوع گازی باید استفاده کنی که در محلی لیبل مشخصات گاز اطراف موتور وجود داره که مقدار و نوع گاز را مشخص کرده.
بعد محلی که شبیه والف لاستیک چرخ موتور یا ماشین است پیدا کن
و یکطرف شلنگ شیردار را روی والف پیچ کن که برآمدگی فلز داخل شلنگ به سوزن داخل والف فشار بیاره و سوزن را پایین ببره تا راه عبور گاز باز بشه و لذا پیچ شلنگ را تا انتها بپیچ.

دقت کن ممکنه یکطرف شلنگ دارای میله وسط باشه و لذا از طرفی استفاده کن که داخل سر شلنگ میله فلزی داشته باشه
جوری که میله داخل سر شلنگ روی سوزن فوق فشار بیاره که آزادانه هوا یا گاز داخل و خارج بشه.
سپس شلنگ طرف دیگر شیر را به کمپرسور یخچال وصل (پیچ) کن و شیر را باز کن و کمپرسور را روشن کن تا وکیوم کنه چند دقیقه باید بگذره و نهایتا شیر را ببند.

سپس شلنگ را از کمپرسور باز کن و به کپسول گاز ببند و پیچ را بپیچ که گاز وارد شلنگ بشه بعد شیر را باز کن و ماشین را روشن کن و دور موتور یا گاز ماشین هم حدود 2 باشه تا به میزانی که تولید کننده مشخص کرده وارد کولر بشه .
ماشین من ۱ کیلو نیاز داره و کپسول ۱ کیلویی را توی کولر خالی میکنم.

ضمنا باید کپسول را وارونه و بالا نگهداری چون گاز باید وارد کولر بشه و اگه وارونه نکنی زمان زیادی طول میکشه .
بعد شیر را ببند و شلنگ را از والف باز کن و با کف صابون مطمئن شو که والف نشتی نداره و اگه دیدی نشتی داره کمی سوزن درون والف را با پیچ گوشتی نازکی بسمت بالا بکش که نشتی رفع بشه و بعد درپوش لاکی محافظ را روی والف ببند و برو بسلامت .

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا