آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نداشتن خروجی در مدار محافظ یخچال پارت الکتریک

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
با سلام : محافظ یخچال دارم که بعد از اینکه به برق میزنم ابتدا دیود زرد روشن و بعد از حدود 4 دقیقه دیود سبز روشن می شود اما ولتاژ خروجی نمی دهد . لطفا راهنمایی بفرمایید. سپاس گزارم. DSC_3678.jpg

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
با سلام....دوست عزیز این مشکل با تعویض خازن سرامیکی 400/684 برطرف میشود .......با تشکر

با سلام و تشکر از جناب قائدی
وقتی مرحله تأخیر و بعد سبز شدن LED انجام میشه یعنی اینکه ورودی مدار و آیسی و ... دارن درست کار میکنن. همونطور که جناب قائدی فرمودن به احتمال زیاد ایراد در ترانزیستور راه انداز رله یا خود رله و مسیر خروجی می باشد.
لطفاً نتیجه را هم اعلام کنین تا سایر دوستان هم بهره ببرن.

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سلام من همین مشگل را داشتم .با تعویض ترانزیستور c945 . رله فعال شد .ولی زمان خیلی ظولانی شد
مشگل از کجاست؟
پیشاپیش سپاسگذارم

یک خازن کنار ای سی قرار دارد که یک پایه آن به ال ای دی سبز وصل است.
اگر ظرفیت آن خازن را تغییر دهید متناسب با آن میزان تاخیر شما نیز کم و زیاد میشود.

l3aser

کاربر
2019-12-04
1
3
سلام دوستان. من همین مشکل رو دارم ولی اصلا هیچ دیودی روشن نمیشه. عملا مدار برق دریافت میکنه ولی هیچ بازخوردی نداره. ممنون میشم من رو هم راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سلام دوستان. من همین مشکل رو دارم ولی اصلا هیچ دیودی روشن نمیشه. عملا مدار برق دریافت میکنه ولی هیچ بازخوردی نداره. ممنون میشم من رو هم راهنمایی کنید

ولتاژ ای سی lm324 پایه های ۴ و ۱۱ (ولتاژ تغذیه) را اعلام کنید.

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال

سلام دوست عزیز؛
لطفاً برای مشکل خود تاپیک جدیدی باز کنید تا راحت تر به نتیجه برسید.

بالا