آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خرابی خروجی صدای اسپیکر dell inspiron 6400

baharnarenj

کاربر vip
کاربر
2014-07-05
51
86
سلام وقت بخیر

لپ تاپ دو طرف خروجی اسپیکر داره ، طرف راستش کلا صدا نمیاد ولی طرف چپش صدا ( آهنگی که پخش میشه ) میاد ولی صداش خش دار یا جر داره ، خروجی هدفون رو هم با هدست چک کردم اصلا انگار هدست به خروجی هدفون لپ تاپ نزدیم و روال بالا پیش داره . اساتید گرامی لطفا راهنمایی کنید ؟ خروجی از هدفون ندارم یعنی از اسپیکر نیست ، اسپیکر سالمه ؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
شما ابتدا یکبار درایور صدا را کاملا انیستال کنید . بعد آخرین نسخه درایور رو از سایت DELL دریافت و نصب کنید . این مورد رو چک کنید و خبر بدید .

baharnarenj

کاربر vip
کاربر
2014-07-05
51
86
شما ابتدا یکبار درایور صدا را کاملا انیستال کنید . بعد آخرین نسخه درایور رو از سایت DELL دریافت و نصب کنید . این مورد رو چک کنید و خبر بدید .

با سلام و تشکر

متاسفانه سایت دل ف ی ل ت ر هستیم ولی از سایت معتبر helpjet.net درایور رو گرفتم و طبق راهنمایی شما استاد بزرگوار انجام دادم فقط تغییری که کرد صدای خروجی ضعیف تر شد و یک سمت از اسپیکر ( سمت راست لپ تاپ ) بدون خروجی صدا می باشد . با این حال دارم نصب ویندوز xp sp2 میکنم ببینم که مشکل از ویندوز نباشه بعد همون درایور ها را نصب میکنم و بعد اعلام نتیجه میکنم ، لطفا راهنمایی فرمایید . ممنون

baharnarenj

کاربر vip
کاربر
2014-07-05
51
86
الان ساند رو به چه نامی و مدلی شناسایی کرده . بگید تا شاید بتونم درایوری جدید تر بهتون لینک بدم .

مارک sigmatel شناخته بود ، الان وسط نصب ویندوز xp sp2 هستم ، لطفا لینک بدین که بعد نصب ویندوز نصب کنم . ممنون

baharnarenj

کاربر vip
کاربر
2014-07-05
51
86
این درایور رو اینتل گذاشته این رو هم تست کن . این هم باید از ابزار لازم استفاده کنی .
https://downloadcenter.intel.com/download/5500/Audio-Sigmatel-AC97-Driver

فایل 5.10.3686.certified.exe پیشنهادی شما از سایت مربوطه غیرقابل دانلود هست ، الان با درایور پک 2014 کارت صدا رو نصب کردم صدا ضعیف تر و کمی واضح تر شد . ایا فایل در سیستم شما قابل دانلود هست ؟
6400.jpg
ولی بازم تقریبا واضح نیست

baharnarenj

کاربر vip
کاربر
2014-07-05
51
86
یعنی سه قسمت دیگه که در تصویر پست قبلی می بینیم منوط به نصب درایور کارت صدا هست ؟

من همچنان بابت فایل پیشنهادی شما استاد محترم audio sigmatel ac97 driver جستجو میکنم تا شاید نتیجه ای از سمت اسپیکر ها گرفتم

لطفا راهنمایی کنید . ممنون

baharnarenj

کاربر vip
کاربر
2014-07-05
51
86
گفتم باید از از چیلتر شکن استفاده کنی .پیشنهاد میکنم با چیلتر از خود سایت دل بگیرید

بله طبق راهنمایی شما استاد بزرگوار پیش رفتم ، سه فایل برای این مدل بود نصب کردم شرایط دقیقا مثل پست هفت هست که یک قسمت از اسپیکر صدا بیرون میاد و میزان مطلوب بودن طبق پست هفت هست . ویندوز فعلی xp sp2 هست و فقط درایور صدا بعد از نصب ویندوز تصب کردم . اینکه من ازخروجی هدفون صدا ندارم مربوط به چیست ؟
لطفا راهنمایی کنید آیا اسپیکر نیاز به تعویضه با این وضعیت ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady
بالا