آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: عدم نمايش lcd مولتي متر صاايران SA-8515

kazavezeh

کاربر
2014-08-27
82
165
سلام خدمت همه دوستان و استادان عزيز
تغذيه اين مولتي متر ، ٩ ولتيه و زمانيكه روشنش ميكني ، دستگاه آمپر ميكشه ولي نمايشگرش هيچي نشون نميده. محل اتصال نمايشگر رو تميز كردم ولي بازم راه نيوفتاد. بيزرش هم جدا چك كردم كه ببينم مشكل تنها از نمايشگره ، ديدم بيزرش هم كار نميكنه. از دستگاه هيچ استفاده غير متعارفي نشده كه به اون آسيب زده باشه. ميخواستم راهنمايي كنين كه ممكنه ايراد از يكي از آي
101.jpg
102.jpg
103.jpg
سي هايي كه تو تصوير گذاشتم باشه و كدوم آي سي مربوط به نمايشگره ؟؟؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
درود
ایسی سمت راست احتمالا برای نمایشگر هست و بعیده که بشه گیر اورد.
بدرود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jfrras

peyman_gol

کاربر vip
vip
کاربر
2011-03-28
11
10
یه مورد مثل این داشتم ایراد از اتصال ناقص کلید سلکتور فانکشن بود .من یه واشر پلاستیکی به ضخامت 3 میلیمتر روی شفتش گذاشتم مشکل برطرف شد.

peyman_gol

کاربر vip
vip
کاربر
2011-03-28
11
10
خب در مورد مولتی متر صا ایران مدل SA-8515 با قرار دادن واشر هم مشکل به طور کامل حل نشد.بعد از کلی دردسر ایرادش رو پیدا کردم:اول مولتی متر خاموش بود وبه ندرت روشن میشد. متوجه شدم که وقتی کلید سلکتور رو بین دو قسمت OFFو V نگه میدارم روشن میشه اما وقتی سلکتور با نیروی فنر و با سرعت به پوزیشن V میره روشن نمیشه.نهایتا خازن C32 رو با یک خازن 100nf تعویض کردم و مشکل حل شد.در ضمن به نظر میرسه که یه ایراد ذاتی هم در این دستگاه وجود داره و اون اینکه اگر به مدارش دقت کنید میبینید که درحالت خاموش که سلکتور به جای +9 به گراند وصله اگر کلید FUNCTION رو فشار بدید پد اون که دارای دوقسمته از بخش PWR RESET اتصالی خواهد کرد.روی PCB نوشته شده SW4-2.این ایراد توی مولتی متری که دست من بود افتاده بود و پد مدار رو سوزونده بود.اون قسمت pcb رو شستم ولی تعمیر نکردم تا مجددا اتصالی نکنه.کلید فانکشن هم به خوبی کارش رو انجام میداد. راستی این دستگاه در اصل metex 3270 هست که میتونید شماتیک مدارش رو از اینترنت دانلود کنید امیدوارم این تجربه به درد دوستان بخوره

آخرین ویرایش:
بالا