آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در سوئیچ شدن لپ تاپ ایسوس مدل k53sv

hossin_assadi

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-02-13
274
2,109
با سلام

لپ تاپ ایسوس مدل k53sv وقتی باتری رو در میاری دوباره جا می زنی با وصل کردن شارژر روشن میشه و تو ویندوز هیچ مشکلی نداره با نگه داشتن سوئیچ خاموش می شه ولی وقتی دوباره سوئیج می کنم دیگه روشن نمی شه تا مراحل فوق رو دوباره انجام بدم. ولت در سوئیچ سالمه، باتری هم نو شده لطفا دوستان راهنمایی فرمایید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hossin_assadi

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-02-13
274
2,109
بایوس زدم هیچ فرقی نکرد فقط دیگه ویندوز ارور بلواسکرین می ده، ناگفته نماند کانکتورهای سوئیچ رو وقتی با پنس اتصال کوتاه می کنم روشن می شه ولی خود کلید رو با یک لپ تاپ سالم عوض کردم فرقی نکرد.

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
همکار بزرگوارم ، شما از همکاران قدیمی ما هستید و باعث افتخار ما هستید
فقط باید به یکسری مسائل دقت کنیم . نباید بگذاریم ایراد و مشکل دستگاه بزرگتر شود

اول باید مشکل بلو اسکرین را حل کنید
فقط امیدوارم از بایوس اصلی بکاپ گرفته باشید

این مدل سری های مختلفی دارد و هرکدام فایل هایشان با هم متفاوت است شما وقتی میخواهید بایوس لپ تاپ را پروگرام کنید باید به چند مورد توجه کنید
1- ورژن : بخصوص این مدل که rev های مختلفی دارد
2- شماره برد
3- شماره i/o
و ...

اگر فایلش را میخواهید باید موارد بالا را اعلام کنید . تا برایتان آپلود کنیم

ایکاش قبل از هر کاری i/o را با مایع یا خمیر فلکس مرغوب هیت نرم یا مناسب میدادید و با اسپری خشک شستشو میدادید و تست میکردید و بعد میرفتید سراغ مسائل دیگر .

فعلا توصیه بنده این است اول مشکل بلو اسکرین را حل کنید ( که فکر کنم به خاطر فایلی است که پروگرام کردید ) . البته در بعضی از موارد با پروگرام حل نمیشود و خود آی سی هم باید تعویض شود

بریم سر مسئله دیگر که فرمودید با پنس اتصال میشود ولی با سویچ خیر : باید در این مورد خدمتتان عرض کنم که سویچ همان کار پنس را میکند . پس یا سویچ شما مورد دارد یا فلت ارتباطی سویچ و سوکت ایراد دارد . یا خود سوکت ایراد دارد و خوب با فلت ارتباط برقرار نمیکند

فعلا اینها را بررسی فرمایید و سپس نتیجه را اعلام فرمایید تا ببینیم به کجا میرسیم

موفق باشید

hossin_assadi

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-02-13
274
2,109
سلام با تشکر از راهنمایی آقای امجدی مشکل با شستشوی سوکت حل شد اما حالا ویندوز بالا نمیاد شماره برد k53sv ورژن 2.3 و شماره IO=IT8572E می باشد در صورتی که من بایوس رو بر حسب مدل پشت لپ تاپ زدم که k53sj بود. لطفا در صورت امکان فایل صحیح رو آپلود کنید. ممنون

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
سلام با تشکر از راهنمایی آقای امجدی مشکل با شستشوی سوکت حل شد اما حالا ویندوز بالا نمیاد شماره برد k53sv ورژن 2.3 و شماره IO=IT8572E می باشد در صورتی که من بایوس رو بر حسب مدل پشت لپ تاپ زدم که k53sj بود. لطفا در صورت امکان فایل صحیح رو آپلود کنید. ممنون

با درود
بهتر بود پس از بررسی موارد اولیه سراغ بایوس می رفتید
این مشکل هیچ ربطی به بایوس نداشت
فقط امیدوارم از فایل اصلی بکاپ گرفته باشید
اگر بکاپ نگرفتید عکسی واضح از قسمت مشخصات مین برد لپ تاپ قرار دهید تا فایل سالم برایتان اپلود کنم

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
سلام.شما ذکر کردید
با نگه داشتن سوئیچ خاموش می شه ولی وقتی دوباره سوئیج می کنم دیگه روشن نمی شه
وقتی با سوئیچ خاموش میشود نشان دهنده ی سالم بودن سوئیچ هست.منظور من آپدیت بایوس بود و آپدیت بایوس اگر به دقت انجام شود نباید مشکلی ایجاد کند.
حالا اگر اساتید لطف کنند و توضیح بدهند که لپ تاپ چطور با سوئیچ خاموش میشه ولی روشن نمیشه ممنون میشم.تا الان فکر میکردم سوئیچ لپ تاپ فقط بین دو نقطه جامپ میکنه و مثل سوئیچ پاور کامپیوتر عمل میکند.
من خودم به شخصه وقتی روی سوئیچ لپ تاپ ولتاژ 3.3 رو دارم اول اتصالات رو چک میکنم بعد بایوس میزنم و در نهایت بعد از بایوس شروع به عیب یابی مینبورد میکنم.اگر اشتباهی در راهنمایی استاد و دوست ارجمندم رخ داد از ایشان و دیگر اساتید پوزش میطلبم.یا حق

بالا