آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: ظرفیت خازن کولر گازی

omidi90

کاربر
2014-05-23
13
7
باسلام
یک سوال دارم.که ظرفیت خازنها رو بر چه اساسی واسه کمپریور کولرها تعیین میکنند؟
مـثلا واسه 12000هزار خازن35میکرو.
باتشکر دوستان لطفا پاسخ دهید.

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
باسلام
با سلام
با کسب اجازه از اساتید برق صنعتی
دوست عزیز وظیفه ی اصلی خازن ،ایجاد اختلاف فاز برای راه اندازی و تامین گشتاور راه اندازی میباشد و مستقیما به توان الکتروموتور شما بستگی دارد.
بنده تست هایی در مورد پمپ آبیاری تکفاز انجام داده ام که طی آن به جای یک خازن 40 میکرو از 10 استفاده کردم که علی رغم کم بودن ظرفیت الکتروموتور با زور فراوان شروع بکار کرد وآمپر مصرفی پمپ بالا رفت و عکس این کار رو هم انجام دادم و به جای 40 میکرو خازن 80 گذاشتم که با اشاره به کلید،پمپ عین جت دور گرفت و راه اندازی شد و آمپر مصرفی پمپ باز هم بالا رفت
طبقه بندی خازن ها برای کولر به طور مستقیم ربطی به حجم سرمایشی کولر ندارد،بلکه معیاری است برای معرفی یک خازن با ظرفیت خاص برای یک کولر با حجم سرماکنندگی خاص]تعین ظرفیت خازن مورد نظر فقط و فقط بستگی به الکتروموتور کمپرسور مربوطه دارد
البته خازن کولر ها از نوع سه سر میباشند که یکی مشترک یکی برای کمپرسور و یکی برای فن کندانسور هستش(البته در نوعی که بنده مشاهده کرده ام)
سپاس

آخرین ویرایش:

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
باسلام

البته در تکمیل گفته های این دوستمون که کامل توضیح دادند به فشار کار سیستم هم بستگی داره

مثلا برای کولر با
گاز 22 و ظرفیت 18000 اگر خازن 45 بسته بشه با همین ظرفیت برودتی و با گاز 410 خازن 55 بسته میشه

موفق باشی

بالا