آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: خرابی برد کنترل دور موتور جاروبرقی چینی

mo.sarchami

کاربر
2015-03-09
29
80
سیرجان
سلام و خسته نباشید یک جارو برقی چینی هست که یک عدد دیمر دارد برای کنترل قدرت که به صورت الکترونیکی میباشد و با میکروسوییچ قابل تنظیم است متاسفانه آی سی که در آن می باشد بانام YLT501-14Pمیباشد آیا این آی سی گیر میاد یا مشابه آن!!!؟
ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084
پاسخ : خرابی برد کنترل

با سلام

ایراد برد شما چیست مطمئن هستین آی سی ایرد دارد ؟

معمولا این آی سی ها به آسانی پیدا نمیشوند مگر از همکاری که نمونه بردش را دارد دریافت کنید

به نظر من در این شرایط راحت ترین راه استفاده از یک مدار دیمر جدای ولومی است که میتوانید روی بدنه جاروبرقی تعبیه کنید

با چند قطعه نظیر ترایاک - دیاک - مقاومت - خازن و یک ولوم هم میتوانید این برد را مونتاژ و روی دستگاه نصب کنید

موفق باشید

mo.sarchami

کاربر
2015-03-09
29
80
سیرجان

ممنون ،
اره خودم دیمر درست کردم ولی میخاستم این برد راه بیفته ولی متاسفانه ای سی گیر نمیاد

aboozarpdk

کاربر
2017-08-15
1
0

یه جاروبرقی برای من آوردند که بوردش ایراد داره. همین آی سی YLT501 داخلش هست. موتور و کلید و کابل همه سالمند. یه چراغ هایی هست که میزان قدرت موتور رو نشون میده مدام در حال چشمک زدن سریع اند. همون چراغ هایی که به شکل موکت و فرش و مبل و ... بالای جاروبرقیه. داخل بورد یه خازن 16 داره که ولتاژ دو سرش حدود 2 و نیم ولته. به نظرتون ایراد از همین آی سی می تونه باشه؟

my61311

کاربر
2019-05-21
2
2
37

بنده هم همین مشگل رودارم
راهنمایی کنید.
ممنونم

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
334
505
اذربایجان شرقی

با سلام
اکثرا در این برد دیمرها ایراد از ولتاژ تغذیه میباشد . ولتاژ کار ای سی 5 ولت میباشد که چون تغذیه این برد خازنی میباشد شما میتوانید با چک نمودن خازن پلیستر تغذیه که به احتمال زیاد ظرفیتش کم شده مشکل را حل نمایید

mahdi_138

کاربر
2013-12-15
50
100
51
کرمان

درود
در جارو برقی که با میکروسویچ قدرت کنترل میشه (چه بسا به صورت وایرلس) و ال ایی دی برای نمایش میزان توان داره، مطمئن باشید از میکرو کنترلر و پروگرام لازم، در مدار اون استفاده شده بنابراین اگر اون آیسی که شماره آن را(به احتمال زیاد این شماره آیسی نیست یا مارک کد SMD است ) مرقوم فرمودید اگر میکروی مدار باشه و خراب شده باشه با تعویض اون مشکلی حل نمیشه مگر اینکه کد پروگرام آن جارو برقی را داشته باشید و میکروی جدید را با آن پروگرام کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
799
1,009
از دیود زنر ها هم میشه اونا بدون تست تعویض کن اگه داره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mahdi_138