آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: آموزشی برنامه نویسی avr

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
با سلام
دوستان من سوالی داشتم ازتون

من اصلا برنامه نویسی بلد نیستم.
ولی میخوام برنامه نویسی avr یاد بگیرم.
از چه سطحی باید شروع کنم؟

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
سلام
با توجه به اینکه avrها حافظه های پایینی دارند به همین دلیل برای برنامه نویسی آنها از زبان های سطح پایین استفاده میشه که خروجی دارای حجم بسیار کمی باشد.

زبان C و بیسیک و حتی پایتون استفاده میشه ولی یکی از زبان های بسیار پرکاربرد در avr همان C هست و توانایی زیادی هم دارد. با توجه به عمومیت به نظر من با C شروع کنید.

البته من برای avr ها برنامه نویسی نکردم ولی تا جایی اطلاع دارم از زبان پاسگال هم برای برنامه نویسی avr ها استفاده میشه.

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
سلام
با توجه به اینکه avrها حافظه های پایینی دارند به همین دلیل برای برنامه نویسی آنها از زبان های سطح پایین استفاده میشه که خروجی دارای حجم بسیار کمی باشد.

زبان C و بیسیک و حتی پایتون استفاده میشه ولی یکی از زبان های بسیار پرکاربرد در avr همان C هست و توانایی زیادی هم دارد. با توجه به عمومیت به نظر من با C شروع کنید.

البته من برای avr ها برنامه نویسی نکردم ولی تا جایی اطلاع دارم از زبان پاسگال هم برای برنامه نویسی avr ها استفاده میشه.

من میخوام وارد بحث رباتیک بشم . میخواستم بدونم برای برنامه نویسی در این زمینه باید c یاد بگیرم یا با برنامه های آماده هم وجود داره؟

و اگه بخوام c یاد بگیرم جزوه آموزشی و راحت الحلقومی سراغ دارید؟:distracted:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
صبر کنید دوستهای تخصصی الکترونیک پاسخ بدهند اگر پاسخ ندادند من بیشتر راهنماییتون می کنم
با تشکر

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,739
همکار گرامی اقای نکویی بهترین جواب را برای شما فرمودند بهترین زبان c است شما باید برنامه نویسی را یاد بگیرید چون با کمک برنامه میتوانید تغیرات را انجام بدهد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: javid.1

reza_70

کاربر
2015-04-22
4
11
دوستان با سلام
منم به این بحث خیلی علاقه دارم لطفا" اگه کسی جزوه یا کتاب خوبی سراغ داره اطلاع رسانی کنه ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: javid.1

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
بله عام ترین و پرکاربردترین زبانی که میتونین یاد بگیرین زبان c یا ++c هست. با این زبان، برنامه مد نظرتون رو توی سخت افزارهای متعددی میتونین پیاده کنین.

بالا