آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ریست شدن لپ تاپ دل DELL INSPIRON 5110 i7

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
244
420
با سلام خدمت اساتید گرامی.لپ تاپ بالا بعد از چند دقیقه یا بعضا یک ساعت ریست میشد و صفحه ابی میداد که پس از بررسی متوجه شدم یکی از رمهاش شل شده بود که دوباره جا زدم و الان صفحه ابی نمیده ولی ب جاش صفحه سیاه میده با پیغامی که عکسش رو میزارم.و ویندوز بالا نمیاد مگر اینکه توسط کلید پاور خاموش روشن بشه.به هارد شک کردم هارد رو خام و دوباره از نو پارتیشنبندی کردم.نتونستم با برنام هارد سنشیال هارد رو تست کنم چون برنامه نمیشناختش.بد سکتور گیری کردم نداشت.حالا میخوام هارد رو رو pc امتحان کنم تا مطمیین شم سالمه.ممنون میشم دوستان نظراتشون رو در مورد پیامهای زیر بدهند .با تشکر و سپاس فراوان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
244
420
IMG_20150601_131852.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
244
420
با سلام و خسته نباشید.گاهی شناخته میشه گاهی نمیشه.هارد رو روی pc با برنامه هارد سنشیال تست کردم.45=perfect= 100 health و دما 31 درجه وسبز هستش.پرفکت سبز و سلامت یا هلث زرد هستش.در ضمن بایوس هم تحت ویندوز با اخرین ورژن با موفقیت اپدیت کردم از A09 به A11. سیلیکون زیر چیپ گرافیک و سی پی یو هم خشک شده که به زودی تمیز و سیلیکون تازه میزنم.ایا ممکنه مشکل از چیپ گرافیک باشه؟با اینکه هارد کامل سلامت نیست ولی شک دارم از هارد باشه.منتظر نظرات اساتید گرامی هستم با تشکر و سپاس فراوان

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
با سلام و خسته نباشید.گاهی شناخته میشه گاهی نمیشه.هارد رو روی pc با برنامه هارد سنشیال تست کردم.45=perfect= 100 health و دما 31 درجه وسبز هستش.پرفکت سبز و سلامت یا هلث زرد هستش.در ضمن بایوس هم تحت ویندوز با اخرین ورژن با موفقیت اپدیت کردم از A09 به A11. سیلیکون زیر چیپ گرافیک و سی پی یو هم خشک شده که به زودی تمیز و سیلیکون تازه میزنم.ایا ممکنه مشکل از چیپ گرافیک باشه؟با اینکه هارد کامل سلامت نیست ولی شک دارم از هارد باشه.منتظر نظرات اساتید گرامی هستم با تشکر و سپاس فراوان

با یک هارد سالم تست کنید . قبل از دست زدن به برد .

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
244
420
با سلام.بله ویندوز روش نصب میشه و هیچ مشکلی نداره .همه درایورها هم وصل میشه و ویندوز راحت کار میکنه فقط بعد یه مدت ریست شده و پیغام که عکسش رو گذاشتم میده و وقتی با دکمه پاور خاموش میکنم و روشن میکنم باز ویندوز بالا میاد و به درستی کار میکنه

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
بهتره اول سوکت های مربوط به هارد و همچنین اسلات رم رو کاملا تمیز کنید .بلوپیج می تونه هر دو علت نرم افزاری یا سخت افزاری رو داشته باشه .حتی می تونه از ویروس هم باشه .ترجیحا اگه براتون مقدور هست با یک هارد دیگه تست کنید .اگه سوکت دیتای ساتا از نوع استاندارد پی سی باشه ،می تونید هارد معمولی هم بهش وصل کنید .کارت وایرلس رو جدا کنید .اگه 2 تا رم دارید یکی یکی تست کنید .قبل از تست حتما از سیلیکون مرغوب استفاده کنید .
موفق باشید .

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
سلام تا هارد نو نزاشتی رو دستگاه خودتو خسته نکن و سره کار نزار ، هارد با سلامت ۴۵ رو نرم افزار هارد دیسک سنتینل دوزار بدرد نمیخوره .

بالا