آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

افزایش توان اینورتر جوشکاری

غفاری منش

کاربر
2015-02-28
7
13
سلام خدمت دوستان
دوست عزیز از لحاظ اضافه کردن ای جی بی تی مشکلی نیست و جواب میده ولی با اضافه کردن دستگاه قویتری ساخته نمیشه .
چراکه ساخت دستگاه با توان بالاتر مستلزم تقویت ترانس اصلی و دیودهای یکسوکننده و ... میباشد .

هادی جدیدی

کاربر
2015-10-28
3
2
خدایی اصلا اطلاعات الکترونیکی داری که رله رو با igbt مقایسه میکنی نکن برادر این کار نشدنی با یه شرایط خاصی میشه بعد اساتید گرامی که میگن اضافه کنه چطوری سوییچش کن والا

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179

:eek:ok::eek:ok::eek:ok::eek:ok::eek:ok: :eek:ok::eek:ok::eek:ok::eek:ok::eek:ok:
:eek:ok:
:eek:ok::eek:ok:

:eek:ok::eek:ok:

به تعداد کل فامیل برات گذاشتم،نوش جونت​

آخرین ویرایش:

Alibangeshe

کاربر vip
کاربر
2021-03-17
32
28
38
سلام بی زحمت اگه به نتیجه ای رسیدین اطلاع رسانی کنین که منم خیلی دوست دارم بدونم اینکار شدنیه یا نه ممنون

2023-08-09
1
1
ایران
با سلام خدمت دوستان گل انجمن
دوستان صرف نظر از اینکه بخوایم تعداد IGBTها رو افزایش بدیم آیا این کار از نظر تئوری قابل اجرا هستش؟تو دستگاه اینورتر اصلا میشه همچین کاری کرد؟
با رله یا کنتاکتور یا همان ترانزیستور های معمولی BJT به راحتی میشه همچین کاری کرد اما بحث اینورتر تخصصی تر و نیازمند اطلاعات بیشتر و همچنین ریسک زیادی می طلبه!قیمت یه ترانزیستور معمولی 200تومنه که اگه طی آزمایش بسوزه هم اشکالی نداره اما اگه IGBT بخواد بسوزه یکیش 17 تومنه!که بخوام 4 تا IGBT رو بزارم واسه تست ریسکش زیاده.اگه بسوزه اعتراف میکنم که گریه ام میگیره!!!:051:
فقط دوستان راهنمائی بکنن از لحاظ تئوری همچین چیزی تو اینورتر میتونه اتفاق بیفته؟
اصلا تفاوت اون اینورتر که 2 تا IGBTداره با اونکه 4 تا IGBT داره در چی هستش؟
با تشکر
سلام من تست کردم اینکار رو باعث هیچ اتفاق خاصی نمیشه: چون شما داری igbt قدرت رو اضافه که بکنید درصد کارایی دستگاه نصف میشه چون بقیه مدار تحمل اون همه جریان رو نداره (و بدجور داغ میکنه فکر کنم یک سیم جوش کامل رو فقط قبل از سوختن تحمل کنه) برای همون حد فقط طراحی شده این کار عمدی خود شرکت هاست. چون اگر اینجور باشه همه میرن یه دستگاه ۴ سوئیچ(IGBT) رو میکنن ۸ تا و هرچقدر بخوان میتونن آمپر بگیرن!!!! به نظر شما اگر دستگاه ها همچین قابلیت ارتقا دادن رو داشته باشن به نفع شرکت های تولید کننده است؟؟؟؟؟؟
برا همینه هر شرکت مدار مخصوص همون قطعات رو درست میکنه که فقط قابلیت تعمیر داشته باشه نه ارتقا دادن و به همین دلیل مردم مجبور هستن در حد نیازشون دستگاه جدید و قویتر خرید کنن.
برای همینه که شرکت ها (البته اون هایی که آمپر واقعی دارن مثل مثلا آروا خودم دارم مدل ۲۱۶۱ و ۲۲۰ آمپر واقعی تا الکترود ۵ رو راحت میخوره ۶ تا IGBT هم داره) صد مدل مختلف دستگاه اینورتر درست میکنن با قدرت و آمپر و کارایی های مختلف.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib
2023-08-19
2
1
ایران
سلام من تست کردم اینکار رو باعث هیچ اتفاق خاصی نمیشه: چون شما داری igbt قدرت رو اضافه که بکنید درصد کارایی دستگاه نصف میشه چون بقیه مدار تحمل اون همه جریان رو نداره (و بدجور داغ میکنه فکر کنم یک سیم جوش کامل رو فقط قبل از سوختن تحمل کنه) برای همون حد فقط طراحی شده این کار عمدی خود شرکت هاست. چون اگر اینجور باشه همه میرن یه دستگاه ۴ سوئیچ(IGBT) رو میکنن ۸ تا و هرچقدر بخوان میتونن آمپر بگیرن!!!! به نظر شما اگر دستگاه ها همچین قابلیت ارتقا دادن رو داشته باشن به نفع شرکت های تولید کننده است؟؟؟؟؟؟
برا همینه هر شرکت مدار مخصوص همون قطعات رو درست میکنه که فقط قابلیت تعمیر داشته باشه نه ارتقا دادن و به همین دلیل مردم مجبور هستن در حد نیازشون دستگاه جدید و قویتر خرید کنن.
برای همینه که شرکت ها (البته اون هایی که آمپر واقعی دارن مثل مثلا آروا خودم دارم مدل ۲۱۶۱ و ۲۲۰ آمپر واقعی تا الکترود ۵ رو راحت میخوره ۶ تا IGBT هم داره) صد مدل مختلف دستگاه اینورتر درست میکنن با قدرت و آمپر و کارایی های مختلف.
این هارو با توجه به تجربه کار با انواع مدارهای اینورترجوشکاری و سوئیچینگ به صورت DIPوSMD دارم میگم چون اگر از حرفم مطمئن نباشم اصلا حرف نمیزنم و در نکته سوئیچ(IGBT) قدرت اضافه کردن و یا موازی کردن سوئیچ ها(IGBT) باعث به هم خوردن تلرانس و سوئیچ کردن و داغ شدن و آسیب به قطعات اینورتر (و یا حتی سیم‌کشی دستگاه و یا تاحد آتش سوزی و ذوب شدن سیم های داخلی و خارجی اینورتر به علت اتصال کوتاه داخلی یا محل استفاده و پریز برق) و فیوزها و... تمام مسیر ولتاژ و جریان میشه.

#####《•_•》☆☆☆☆☆|~>~~>~~~>

<|☆|>: اما شما اگر بخواهید اینورترجوشکاری شما بهتر و به قول معروف روان و نرم تر کار بکنه میتوانید با تعویض: سوئیچ های قدرت(IGBT) و خازن های برق و ترانس اصلی برد مدار بی‌کیفیت را با قطعات اصلی و با کیفیت بالا را دقیقاً با همان مشخصات قطعات قبلی (و افزایش دادن قطر سیم انبرجوش و انبر اتصال از یک تا پنج شماره با توجه به آمپر دستگاه) دستگاه خود را قدرتمندتر و با کیفیت تر کنید.

• Like

ali dasht

کاربر
2023-07-24
1
0
اصفهان
سلام به همه اساتید محترم .به نظرم تعدادخازن ها رو‌باید افزایش داد که جریان dc دچار ریپل نشه،مقدار جریان دهی پل دیود برق ورودی و رکتیفار خروجی باید بررسی بشه و همینطور سلف خروجی بتونه جریان مورد نظر رو تامین کنه،سیم کشی و اتصالات قدرت هم باید توان تحمل جریان خروجی رو هم داشته باشه،در ضمن تولید گرما با تهویه مناسب رفع بشه

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,041
2,861
32
یمت یه ترانزیستور معمولی 200تومنه که اگه طی آزمایش بسوزه هم اشکالی نداره اما اگه IGBT بخواد بسوزه یکیش 17 تومنه!که بخوام 4 تا IGBT رو بزارم واسه تست ریسکش زیاده.اگه بسوزه اعتراف میکنم که گریه ام میگیره!!!:051:
الان همون IGBT حداقل 500 قیمت داره
ای کاش همون موقع این آزمایش رو انجام میدادی ونتیجه و گزارش رو مستند سازی میکردی و برای خودت بازار راه مینداختی طرح و تجربه تو میفروختی...همیشه ایده و جرقه ای که به سر میزنه رو شل بگیری پشتکار نباشه جان و ذهن و روان در عذابه

شهریآر

کاربر
2019-09-09
53
268
39
کرج
الان همون IGBT حداقل 500 قیمت داره
ای کاش همون موقع این آزمایش رو انجام میدادی ونتیجه و گزارش رو مستند سازی میکردی و برای خودت بازار راه مینداختی طرح و تجربه تو میفروختی...همیشه ایده و جرقه ای که به سر میزنه رو شل بگیری پشتکار نباشه جان و ذهن و روان در عذابه
یعنی چی؟
این دیگه چه پیشنهادی بود !؟

چرا شما خودت نمیری انجام بدی؟
امروز قیمت iGbt 500 تومان هست و دوسال دیگه شاید یک و پانصد باشه
آن موقع شما طرح خودتو میتونی مستند سازی کنی و با بازارگرمی به قیمت گزافی هم بفروشی!

ضمنا این ایده و پیشنهادات عثاتید گونه خودتان را هم میتوانید برای خودتون نگهداری کنید بلکه به وقتش بتونی به قیمت گزاف به تازه کارها بفروشید

• Like
بالا