آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: آیا این مدل المنت چای ساز قابل تعویض هست؟

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,548
تهران -شانکهای
البته ما می تونیم از المنت های فنری که در انواع 500 وات 750 وات و 1000 وات هستش را توی این دونه تسبیا جاساز کنیم
مثلا از الکتریکی ها بخواهیم که از این دون تسبیح های استوک که از تعمیرات دارن به ما بدن و هر سایزی را که بخواهیم داشته باشیم

با احترام
فرمایش شما متین . تعیین وات المنت ، به خاطرقطر سیم فنری هستش ولی ولتاژ ثابته . جسارت منو ببخشید ولی این چای ساز مورد بحث ، المنت کوتاهی داره و نمیشه هیچ کدوم از این نوع المنت تسبیحی و فنری رو بدون کم کردن ولتاژ به کار برد.
سپاس

چهارسو

کاربر vip
vip
کاربر
2021-01-11
277
316
مشهد
سلام به مهندسین گرامی.نمونه های المنت با روکش مس یا برنج از مدل المنت‌های سماور هست که طبق سایزی که سفارش میدید ساخته میشه و مثل المنت چای ساز سرپیچ داره.این المنت ها به سفارش شما با هر منحنی ساخته میشه.البته شما خودتون هم میتونید زیر گیره فرم بدین.

mori666

کاربر
2020-05-03
22
13
33
من تمام این کارها رو عملا انجام دادم. ولی متاسفانه هیچ چیزی جای المنت فابریکش رو نمیگیره. و البته تولید کننده های چینی طراحی این چای ساز رو به نوعی که با سوختن المنت قابل تعويض نباشد. من خودم یک المنت سماور به راحتی گزاشتم که فقط 2 مشکل داره. یکی اینکه دیگه هیچ کس از اهالی منزل از این چای ساز استفاده نمی‌کنند به خاطر واقع شدن المنت در اب به صورت مستقیم. و دوم اینکه مصرف برق این المت خیلی بیشتر از مدل خودش هسته به نحوی که اولین بار استفاده سیم برقش رو اب کرد.

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
با سلام
این نوع از کتری برقی ها المنت خیلی ریزی داره و به این صورت نیست که بتونی خارج کنی و المنت دیگه جاش بزاری اطراف سیم المنت را با گچ پرکردند تا به قالب آلومینیوم نخوره . اگه المنت خراب بشه تنها راهش همونی که دوست عزیزمون گفتند المنت سماور برقی را بزاریم و مسیر سیم کشی را از اتومات بگزرونیم که از نظز ظاهری جالب نمیشه .

armin-a

کاربر vip
کاربر
2011-12-06
262
209
منم تجربه خودم رو در مورد این نوع المنتها که زیر کتری برقی چسبیدن و قابل تعویض نیستن خدمتتون بگم.من معمولا دو الی 4 سوراخ بر روی المنت سوخته میزنم و المنت نو از همین مدل یا کمی کوچکتر رو با چسب سیلیکون کنارش میزارم و با یک تکه فلز کوچک مستطیل شکل که یک سر سوراخ داره بصورت قلاب درمیارم و دقیقا المنت سالم رو کنار المنت سوخته میزارم و به بدنه المنت سوخته پیچ میکنم.با این کار شما میتونید هر زمان خواستید المنت رو مجدد در عرض 5دقیقه تعویض کنید.

Zabbasz

کاربر
2021-08-18
3
3
44
سلام داخل این المنتها همون المنت فنری هست که داخل سیمان نسوزه باز کردن شیار المنت اگر بخواهید جای المنت سالم در بیاد که المنت تسبیحی جاساز کنید کار مشکلیه از طرفی هم شیار المنت با کف به هم چسبیده در کل اگر یه المنت داخل چایساز جاساز بشه کار بهتریه

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
سلام داخل این المنتها همون المنت فنری هست که داخل سیمان نسوزه باز کردن شیار المنت اگر بخواهید جای المنت سالم در بیاد که المنت تسبیحی جاساز کنید کار مشکلیه از طرفی هم شیار المنت با کف به هم چسبیده در کل اگر یه المنت داخل چایساز جاساز بشه کار بهتریه

اولا بعد چند ماه از اب بند در میا بعدم اگر طرف اب کم استفاده کنه بخاطر پلاستیکی بودن کتری احتمال دفرمه شدن را داره و در نهایت احتمال برق گرفتگیم بالا مییره بنظر م باید یه کتری نو تهیه بشه

ilia.gh

کاربر
2021-12-22
2
4
سلام.من میخوام یه حرکتی بزنم.
روی کاور المنت رو با فرز انگشتی میبرم دهانه شکاف رو باز میکنم المنت سوخته رو بیرون میکشم و با المنت نو جایگزین میکنم و دهانه رو می‌بندم و تمام

با سلام،
آیا ایده خودتون رو اجرایی کردین؟ نتیجه چه بود؟ اگه مثبت بوده تصویر دارید ازش؟

بالا