آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل با ups فاراتل 1250

HOSSEIN_N

کاربر vip
vip
کاربر
2008-06-02
33
43
39
بندر عباس
mahsat.ir
با سلام
من یه ups فاراتل sm1250 دارم که دوتا از ماسفت هاش سوخت با شماره ای که روی مدار زده بود عوض کردم!
در واقع شیشتا ماسفت داشت که دوتاش سوخته بود
در عکس زیر ماسفت های سوخته رو در اوردم!
بعد شماره ی ماسفتی که روی مدار بسته شده بود با شماره ای که روی مدار زده شده بود تفاوت میکرد!
من هر چهار ماسفت رو با شماره ای که روی مدار زده شده ود تعویض کردم

شماره های دوتا ماسفتی که سالم هست مشخصه
1_01432208202.jpg

شماره ماسفتی که روی برد زده بود
1_01432208379.png

خوب تا اینجا مشخص هست چیکار کردم!
باطری که روی خود ups بود 9 آمپر بود که خراب شده بود و از اونجایی که نتونستم دقیقا همین باطری رو گیر بیارم از دوتا باطری 9 امپر اتمیک موتور سیکلت استفاده کردم!
حالا مشکل اینجاست که ماسلف ها به نظر زیاد داغ میکنند و اونقدری که دستت میسوزه بهشون دست بزنی .... اومدم مبتکرانه هیت سینگشونو بزرگتر ساختم و روش فن گزاشتم و این مشکلم برطرف شد@
ولتاژ شارژ دهی 27.7 میرسه و باطری ها هم شارژ میشن اما مجموعا با لودینگ 20 درصد یوپی اس 20 دقیقه هم دوام نمیاره!
ولتاژ باطری های شارژ شده دقیقا 27.1 هست
با نرم افزارUPSwing Pro چک میکنم دقیقا سی ثانیه بعد از روی باطری افتادن مقدار شارژ باطری ها به نصف تقلیل پیدا میکنه...
و وقتی برق رو به دستگاه وصل میکنم ظرف دو دقیقه میشه 100 درصد
جالبی اینجاست وقتی با یه شارژر دیگه باطری ها رو شارژ میکنم زمان برق دهی دستگاه با باطری از 40 دقیقه بیشتر میشه!

به نظر شما مشکل از مدار شارژره؟
مشکل از استفاده از باطری اتمیکه ! یعنی باید باطری مخصوص استفاده بشه؟

با مطا لعه دیتا شیت ماسفت ها متوجه شدم میشه اونها رو با ماسفتهایی قویتر از لحاظ توان با ولتاژ کاری یک سان تعویض کرد!

ایا امکان شارژ باطری های قویتر با ماسفت قویتر و ترانس قویتر برای این دستگاه وجود داره...اگه امکان پذیره لطفا اساتید تاپیک رو راهبری کنند تا به نتیجه برسیم!

ایا درایو شدن ماسفت های قویتر ممکنه مشکل ایجاد کنه ؟؟چطور میشه این مشکلو حل کرد؟؟منظورم اینه که ولتاژی که برای استارت خوردن ماسفت نیازه کم بیاریم!!

با تشکر منتظر یاری سبز دوستان و اساتید هستیم

آخرین ویرایش:

HOSSEIN_N

کاربر vip
vip
کاربر
2008-06-02
33
43
39
بندر عباس
mahsat.ir
ممنون دوستان بابت پاسخ هایی که میدین امیدوارم تاپیک بشه تجربه ای برای دیگران!
اینم عکس باطری ها
1_01432250835.jpg

اینم باطری های جایگزین

1_11432250835.jpg

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

باتری های مشکی بالایی فایکش هستند؟
از بالا صفحه ی آنرا باز کن درب لاستیکی ها را در بیار وآب مقطر ماشین بریز و شارژ کن احتمالا باتریها درست خواهند شد

HOSSEIN_N

کاربر vip
vip
کاربر
2008-06-02
33
43
39
بندر عباس
mahsat.ir
باسلام

باتری های مشکی بالایی فایکش هستند؟
از بالا صفحه ی آنرا باز کن درب لاستیکی ها را در بیار وآب مقطر ماشین بریز و شارژ کن احتمالا باتریها درست خواهند شد

دقیقا این کاری که میگید انجام دادم متاصفانه درست نشد!
اوا اب مقطر ریختم جواب نداد..درشو باز کردم گزاشتم تو افتاب یه هفته خشک بشه بعد اسید ریختم ..متاصفانه ولتاژی که بعد از 24 ساعت شارژ با 13.5 ولت و جریان 3 امپر باتریها داشتند 9 ولت بود اما باطری 5 آمپر زیر بار توان داشت!
پس احتمال قریب به یقین ریزش صفحه داشتیم در باطریها!
متشکرم

HOSSEIN_N

کاربر vip
vip
کاربر
2008-06-02
33
43
39
بندر عباس
mahsat.ir
باسلام

دیگر نباید یک هفته جلو آفتاب میگذاشتی خشک شود باید بلافاصله این کار را میکردی و موقع شارژ درب آنها را باز میگذاشتی و ...

درسته داداش اما احساس کردم اگه به اب مقطر اسیدو اضافه کنم دیگه جذب نمیشه!
چون اینطور که پیدا بود اسید باتری ها شیرین شده بود!!
در مورد تعویض ماسفت برای استفاده از باتری با امپربالاتر میتونید راهنمایی کنید؟؟
ایا امکان پذیره؟
با تشکر

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

اصلا اسید لازم ندارد فقط آب مقطر بایستی میرختی که آنها معمولا 5 درصد اسید دارند