آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل شارژ نکردن باتری لپ تاپ Lenovo G470

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

PR584

کاربر
2014-09-24
16
16
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز

لپ تاپ Lenovo G470

مشکل : لپ تاپ با شارژر روشن میشه و مشکلی نداره،وقتی باطری رو میزارم و دستگاه روشن میشه و ویندوز بالا میاد میزنه باطری در حال شارژ ولی عملآ باطری شارژ نمیشه.... باطری کاملا سالمه و روی دستگاه مشابه بدون مشکل شارژ میشه همچنین اداپتور رو هم عوض کردم و روی دستگاه مشابه تست کردم مشکلی نداشته.... در حالتی که لپ تاپ خاموشه و شارژر متصل میشه چراغ نشانگر شارژ شدن روی لپ تاپ روشن میشه ولی شارژ نمیشه... ضمنآ مشکل نرم افزاری نیست . 2 بار ویندوز رو عوض کردم.
باطری رو با دستگاه دیگه شارژ کردم و لپ تاپ با باطری هم روشن میشه.به نظر مدار شارژ مشکل داره....
جالبه که وقتی باطری روی دستگاهه و شارژر وصل میشه نشون میده که داره شارژ میکنه ولی عملا شارژ نمیشه و اصطلاحا شارژ کاذب شده.....
یه قسمتی از برد اتصالی ایجاد شده بود که باعث شده این مشکل پیش بیاد... عکس برد رو گذاشتم
اساتید و دوستان عزیز لطفا راهنمایی کنین.ممنون

عکس اول به صورت کلی از برد گرفته شده و محل مورد نظر مشخص شده
1.jpg

عکس دوم با زوم بیشتر گرفته شده و محل اتصالی مشخص شده که البته برد سرویس شده و در حال حاضر نشانی از اتصالی نیست
2.jpg

اینم مشخصات برد
3.jpg

پیوست‌ها

• 83.7 کیلوبایت بازدیدها: 330
  • 111.9 کیلوبایت بازدیدها: 332
آخرین ویرایش توسط مدیر:

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
پاسخ : مدار شارژ Lenovo G470

سلام دوست عزیز:43000000:
به نظر بنده عنوانتون رو به مشکل در مدار شارژ باطری لپ تاپ ... تغییر بدید تا اساتید زودتر بیان برای کمک.
سیستم رو فقط با باطری تست کردید؟باطری رو بدون شارژر میشناسه؟

PR584

کاربر
2014-09-24
16
16

ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز
ویرایش مقدور نیست....
باطری رو بدون شارژر میشناسه و مشکلی نداره.... شارژر رو هم بدون باطری میشناسه و مشکلی نداره.... و زمانی که دو تا با هم باشن نشون میده شارژ میکنه ولی عملآ شارژی انجام نمیشه....

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران

برادر بنده تازه کارم ولی بحث بیشتر تو یه تاپیک اول باعث آموزش حین عیب یابی میشه و بعدشم چون اساتید الان مشغول هستن به محض اینکه ببینن کمک میکنن.
اگه اشتباه نخونده باشم شما با باطری دیگه دستگاه رو تست نکردید!؟ضرری نداره با یه باطری دیگه هم تست بشه!(البته اگه نشده).
ببینید نزدیک باطری دیود یا خازنی مشکل نداره؟؟؟
احتمالا قطعه خرابی نزدیک باطری وجود داره و سیستم تا اونجا شارژ رو میرسونه ولی داخل باطری نمیشه.
موفق باشید

PR584

کاربر
2014-09-24
16
16

ممنون از شما دوست عزیز
دستگاه با باطری مشابه تست شده.... برد سانتی متر به سانتی متر زیر لوپ بررسی شده.... اثری از سوختگی یا قطعه معیوب دیده نمیشه.....

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران

باسلام

همیشه قطعه معیوب از روی ظاهر مدار و زیر لوپ نمیشود تشخیص داد
باید از روی نقشه شماتیک مدار قطعات را از طریق ولتاژ گیری و یا روشهای دیگر عیب یابی نمود
حوصله و عشق میخواهد تا به عیب رسید

PR584

کاربر
2014-09-24
16
16

سلام دوست عزیز
کاملآ موافقم با شما.... منتها نتونستم شماتیکش رو پیدا کنم....

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران

سلام به دوستان من یه تبلت لنوو a3000 دارم یک بار 1% شارژ داشت من نزدم به شارژ خاموش شد و وقتی زدم به شارژ روشن نشد.. دادم نمایندگیش گفت مشکل از پورت تبلته عوش کرد درست شد و بعد یک ماه دوباره همونجوری شد یعنی شارژ نداشت خاموش شد عد روشن نشد منم کابلو تکون دادم یه لحظه روشن شد بعد خاموش شد با کابلای مختلف امتحان کردم باز روشن نشد .وقتی کابلو کشیدم عقب باعث شد سوزنای داخله پورت تبلت بشکنه الان دادم یه جا تعمیرات پورتو عوض کرد ولی باز روشن نمیشه ..اصلا شارژنمیکنه ..چیکارش کنم ؟
ا

دوست گرامی در بخش تبلت تاپیک بزنید . این تاپیک برای شخص دیگری هست و مربوط به لپتاپ

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
آیا بعد از نصب ویندوز درایورها رو از سایت سازنده دانلود کردید یا با درایور پک نصب نموده اید ؟ابتدا تمام موارد نم افزاری رو چک کنید سپس اگه مشکل پابرجا بود نسبت به عیب یابی در قسمت سخت افزار اقدام کنید .در مورد احتمال وجود مشکل سخت افزاری هم باید مشکل رو در همون قسمت شارژ و نهایتا در I/O جستجو کنید .بفرمائید جک ورودی شارژ 3 پین هست یا 2 پین ؟منظورم اینه علاوه بر مثبت و منفی ،پین وسط هم داره یا خیر ؟
موفق باشید .

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا