آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: چجوری بدونم که شابلون یونیورسال به کدوم چیپها میخوره و اندازه توپ قلع چیپ رو از کجا تشخیص بدم؟

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام
میخوام شابلون بگیرم برای ریبال کردن،هم لپ تاپ هم پی سی.
شابلون یونیورسال برای کار مناسبتره یا اون شابلون دیگه که اسمشم نمیدونم؟
شابلون یونیورسال کلا یه ورق سوراخداره که سایز و فواصل سوراخها فرق میکنن؟
یعنی اگه شابلون یونیورسال رو روی چیپ بذاریم جاهای خالی چیپ هم به صورت سوراخدار میمونن (منظور اینه که مثل اون یکی شابلونها طرحدار سوراخکاری نشدن؟)؟
از کجا با نگاه کردن به چیپ میشه فهمید که توپ قلع مورد نیازش چند میلی متریه؟
پایه ای که چیپ و شابلون روش قرار میگیره و فیکس میشه فیکسچره؟سایزهای مختلف داره.هرچی بزرگتر بگیرم بهتره؟
حالا با همه این تفاسیر چه سایز توپ قلع و و فیکسچر و چه شابلونی برام مناسب تره؟
ممنون

m-yaghoobi

کاربر vip
vip
کاربر
2009-07-30
205
1,449
ای بابا، این همه استاد ، یکی جوابتونو نداده، جای تأسف داره

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام
میخوام شابلون بگیرم برای ریبال کردن،هم لپ تاپ هم پی سی.
شابلون یونیورسال برای کار مناسبتره یا اون شابلون دیگه که اسمشم نمیدونم؟
شابلون یونیورسال کلا یه ورق سوراخداره که سایز و فواصل سوراخها فرق میکنن؟
یعنی اگه شابلون یونیورسال رو روی چیپ بذاریم جاهای خالی چیپ هم به صورت سوراخدار میمونن (منظور اینه که مثل اون یکی شابلونها طرحدار سوراخکاری نشدن؟)؟
از کجا با نگاه کردن به چیپ میشه فهمید که توپ قلع مورد نیازش چند میلی متریه؟
پایه ای که چیپ و شابلون روش قرار میگیره و فیکس میشه فیکسچره؟سایزهای مختلف داره.هرچی بزرگتر بگیرم بهتره؟
حالا با همه این تفاسیر چه سایز توپ قلع و و فیکسچر و چه شابلونی برام مناسب تره؟
ممنون

با سلام،
دوست عزیز،مگر شما میخواین شابلون تکی بگیرین؟ معمولا به صورت پک میفروشن شابلون ها رو و اکثر چیپ ها شابلونشون داخل اون پک موجود هست،روی هر شابلون مدل چیپ برای اون شابلون نوشته شده، در مورد شابلون های یونیورسال هم،این مدل شابلون ها هم در همان پکی که خریداری میکنید موجود هستند، برای تشخیص اینکه کدوم شابلون یونیورسال با چیپ مورد نظر شما مطابقت میکنه،شما اول به صورت چشمی و بر حسب تجربه،با توجه به اندازه متالیزه های روی چیپ و حفره های روی شابلون خود به خود تعدادی از شابلون های یونیورسال رو حذف میکنید (به طور واضح و مشخصی حفره های روی شابلون بزرگتر یا کوچکتر از متالیزه های روی چیپ هستند)، سپس شابلون های باقی مانده را یکی یکی روی چیپ قرار میدهید و سعی میکنید حفره های روی شابلون را با متالیزه های روی چیپ هماهنگ کنید، شابلونی که بیشترین تطابق را داشت انتخاب کنید. احتمالا مشاهده خواهید کرد که با وجود تطابق شابلون و چیپ،حفره هایی روی شابلون وجود دارند که در زیر آنها متالیزه ای روی چیپ وجود ندارد،نگران نباشید، بعد از اینکه توپ قلعها رو حرارت دادید(ترجیحا با آی آر) و سرجایشان محکم قرار گرفتند صبر کنید تا چیپ کمی خنک شود و توپ قلع ها شکل جامد به خود بگیرند،اونوقت با کمی تینر و یه مسواک سطح چیپ رو تمیز کنید،توپ قلع های اضافی روی چیپ که زیرشان متالیزه وجود ندارد به سادگی جدا شده و از سطح چیپ کنار میروند.
وسیله ای که چیپ و شابلون رو محکم و ثابت روی هم نگه میدارد تا بتوانید چیپ را بالگذاری کنید اسمش فیکسچر هست که آن هم معمولا همراه با پک شابلون فروخته میشود. بزرگی و کوچکی چندان اهمیتی ندارد،بیشتر سلیقه ای است،مهم این است که چیپ و شابلون را محکم نگه دارد و تکان نخورند یا چیپ بیرون نپرد.
نکته: با توجه به سوال های شما،ظاهرا چندان آشنایی با بالگذاری چیپ و تعویض چیپ ندارید،بهتر است ابتدا پیش یکی از همکارانمون در شهر خودتون لااقل یک بار با دقت این مراحل را از نزدیک مشاهده بفرمایید.
نکته 2: دقت کنید،اگر حفره ای روی شابلون باشد که زیر آن متالیزه ای روی چیپ نیست ایرادی ندارد،ولی برعکس آن نباید باشد،یعنی دقت کنید که به ازای هر متالیزه روی چیپ حتما حفره ای روی شابلون باشد.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
ای بابا، این همه استاد ، یکی جوابتونو نداده، جای تأسف داره
با سلام،
دوست عزیز بهتر است کمی بردبار باشید،دوستان و اساتید گرامی در حد توان و دانش و وقت شان پاسخگو هستند، ضمن اینکه مطالب و کلیپ های زیادی در مورد سوال این دوستمون در این سایت و همینطور در سایت های دیگر موجود میباشد که توصیه میکنم شما و دوست پرسشگر عزیزمون آنها را مطالعه و مشاهده بفرمایید.
موفق باشید

--عذرخواهم،تاریخ پست ایشون رو الان دیدم، احتمالا لابه لای تاپیک ها دیده نشده

آخرین ویرایش:

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام استاد عزیز
خیلی لطف کردید جواب دادید.
ویدئوهایی دیدم در مورد ریبال و ...
احساس میکنم که مزاحم همکاران نشم بهتره و با کمی تمرین و البته خراب کردن چند چیپ که برای این کار کنار گذاشتم یاد میگیرم.به امید خدا.
ممنون از پاسخ جامع و کاملتون

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام استاد عزیز
خیلی لطف کردید جواب دادید.
ویدئوهایی دیدم در مورد ریبال و ...
احساس میکنم که مزاحم همکاران نشم بهتره و با کمی تمرین و البته خراب کردن چند چیپ که برای این کار کنار گذاشتم یاد میگیرم.به امید خدا.
ممنون از پاسخ جامع و کاملتون

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

خواهش میکنم دوست عزیز، اینجا هیچ کس مزاحم دیگران نیست،بنده هم بسیار کوچکتر از مقام استادی هستم،بسیاری از مطالب رو هم از همین سایت و اعضا و اساتید خوبش آموختم.
ببینید دوست عزیز،بنده خودم کلا در حدود ده پست(کمی کمتر یا بیشتر) در این سایت گذاشتم که با دستگاهی به مشکل خوردم و از همکاران عزیز سوال کردم،متاسفانه در هیچ مورد جواب نگرفتم، اما هیچ وقت از این سایت و اعضا خوبش نه ناراحت شدم و نه دلسرد، از قدیم میگن جوینده یابنده است، با یکبار پرسیدن و یا یک مشکل همه چی تمام نمیشود دوست عزیز، برای موفقیت باید همیشه تلاش کرد و اگر لازم بود بارها و بارها پرسید و مطالعه کرد. این سایت ،به نظر من در نوع خودش در ایران بی نظیره و همکاران و اساتید خوبی داره که مطالب و راهنمایی هاشون همیشه مفید فایده بوده.
در مورد تمرین و به قول خودتان خراب کردن چند چیپ،حتما و حتما اینکار را انجام دهید تا دستتان به اصطلاح روان بشود و روی دستگاه مشتری متضرر نشوید.
موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا