آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: ایراد در جوش اینورتر گام الکتریک

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز
استاد دارابی عزیز همان طور که گفتم تعداد دو مورد از این اشکال به بنده مراجعه شده بود که مشخصاتش دقیقا خاطرم میباشد و مقاومت ها رو نگه داشتم!
مورد اول مقدار ولوم 10کیلو و تعمیر کار دو مقاومت 150کیلوی 1 وات رو باهم موازی کرده بود وبا سروسط ولوم سری کرده بود
مورد دوم هم مقدار ولوم 10 کیلو بود و تعمیر کار یه مقاومت 10 کیلوی یک چهارم وات با سر وسط ولوم سری کرده بود.
مقاومت ها الان موجود و دست من هستن.با تشکر
سلام
شما مقاومت ها رو برداشتید و به جای آن دو پایه یک ولوم را با سر وسط ولوم اصلی سری کردید. درسته?
ولومی که اضافه کردید چند اهم بود?

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
با سلام
مورد اول مقدار ولوم 10کیلو و تعمیر کار دو مقاومت 150کیلوی 1 وات رو باهم موازی کرده بود وبا سروسط ولوم سری کرده بود
مورد دوم هم مقدار ولوم 10 کیلو بود و تعمیر کار یه مقاومت 10 کیلوی یک چهارم وات با سر وسط ولوم سری کرده بود
میشه کمی در این رابطه توضیح فرمایید که به چه علت و دلیلی مقاومت مذکور با پایه وسط ولوم سری گشته بود ؟
دلیل علمی این قضیه در چیست ؟

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
بله استاد دارابی عزیز دقیقا همین کارو کردم.برای اولی پتانسیومتر 100کیلو و برای دومی 50کیلو گذاشتم البته همان طور که گفتم دستگاه اولی با دو مقاومت 150 کیلوئی موازی(حدود 750کیلو) و دومی با مقاومت 10 کیلو سری شده بود.تا الان هم دارن استفاده میکنن.با تشکر

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام

میشه کمی در این رابطه توضیح فرمایید که به چه علت و دلیلی مقاومت مذکور با پایه وسط ولوم سری گشته بود ؟
دلیل علمی این قضیه در چیست ؟
با سلام
مقداری از ولتاژی که به ولوم می رسید رو این مقاومت تلف میشد و پایه های کناری ولوم ولتاژی کمتر از حد معمول رو به برد کنترل ارائه میکردند.با تشکر

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام

فکر نمیکنید دارین اشتباه میگین ؟

با سلام
برداشت بنده از این کار همین بود چونکه وقتی از دوسر مقاومت ولتاژ گرفتم یه ولتاژی رو نشون میداد(مقدارش خاطرم نیست) و با اضافه شدن این مقاومت به ولوم، ولتاژ دو سر ولوم در حالت مینیمم و ماکسیمم تغیر کرده بود. با تشکر

nemat_j1357

کاربر
2015-05-11
17
32
با سلام
دوست عزیز هر دو حالت که کلید باز هستش!!
تو کدوم حالت بسته باشه؟با تشکر

با عرض معذرت کلید بسته برای آمپرهای بالا
البته مقاومت رو باید با یکی از سرهای کناری پتانسیومتر سری بشه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moeen66

m_kazemi7

کاربر
2006-10-27
22
22
سلام این مدل گام معمولا کلیدآرگونش که جلوی دستگا هه خراب میشه سرویسش کن درست میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: lm317

aiaranyar

کاربر
2017-02-25
1
0
سلام.از همین دستگاه واسم اوردن...وقتی سنسور حرارت و فن تو برد وصل میشن خاموش میکنه....وقتی جداشون میکنم یا تک به تک وصل میکنم کار میکنه...

بالا