آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تعمیر مبدل 12 به 220

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
سلام دوستانیه مبدل برق 12به220ولت acهست که یه آی سی داخلش جریان میکشه و داغ میشه،متاسفانه شماره آی سی رو تراشیدن،کسی میتونه کمک کنه؟مشاهده فایل‌پیوست 174596مشاهده فایل‌پیوست 174597

سلام
مشابه برد شما هم برای من آوردند و آی سی ها تراشیده شده .
دیودی که علامت میزنم به شماره ی z15c هست که از هردو طرف نزدیک 45 اهم نشان میده . این دیود سالم هست یا نه ؟ اگه خرابه مشابه چه شماره ای بزارم . خودش رو نتونستم پیدا کنم .
مشکلش اینه که با زدن به منبع تغذیه 12 ولت رله با سرعت قطع وصل میکنه ( رله سالم هست ) . با تشکر

IMG_۲۰۲۱۰۳۲۲_۱۱۰۲۰۱.jpg

آخرین ویرایش:

نیما جان

کاربر vip
کاربر
2015-06-01
81
62
فارس
درود
این مدل اینورترها با منبع پر آمپر تست کن برای خروجی اگر چراغ سبز روشن میشه و مشکل اضافه بار نداری با آمپر بالا تست بزن

نیما جان

کاربر vip
کاربر
2015-06-01
81
62
فارس
درود مجدد
دوستان و همکاران گرامی در این مدل با توجه به تراشیده شدن شماره ایسی ها کسی شماره ها میدونه یا این که چه معادلی داره چون من با اینورتر ونک مدل بالاتر ایسی هاش تست زدم ولی جواب نداد ظاهرا شماره ایسی های به کار رفته فرق دارن لطفا اگر کسی میدونه این ایسی ها چه شماره هایی هستند عنوان کند

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
درود
این مدل اینورترها با منبع پر آمپر تست کن برای خروجی اگر چراغ سبز روشن میشه و مشکل اضافه بار نداری با آمپر بالا تست بزن

سلام . در مورد دیودی که از دو طرف ۴۵ اهم نشان میده ( مثل مقاومت ۴۵ اهم ( است نظری ندارین ؟ اگه سالمه که هیچ اگه خرابه بجاش چه دیودی بزارم . ممنون

coling

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-03-31
61
95
ایران
سلام
شماره ای سی باید tl494یاsg3525 باشه
دیتا شیت ای سی رونگاه کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arstan

heical

کاربر
2011-05-13
306
529
سلام
مشابه برد شما هم برای من آوردند و آی سی ها تراشیده شده .
دیودی که علامت میزنم به شماره ی z15c هست که از هردو طرف نزدیک 45 اهم نشان میده . این دیود سالم هست یا نه ؟ اگه خرابه مشابه چه شماره ای بزارم . خودش رو نتونستم پیدا کنم .
مشکلش اینه که با زدن به منبع تغذیه 12 ولت رله با سرعت قطع وصل میکنه ( رله سالم هست ) . با تشکر

مشاهده فایل‌پیوست 182540

اون احتمالا دیود زنر هست. روی برد تستش نکنید. حداقل یکی تز وایه هاش رو باید از برد خارج کنید و بعد تست کنید. اگر از هر دو طرف راه داد باید عوضش کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arstan
بالا