آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تعمیر مبدل 12 به 220

amirparto

کاربر
2015-05-14
34
139
باسلام

دیپش هم همان SS8550 است 1.5 آمپر بوده که فراوان بوده حتی میتوانی از مدار اسباب بازی دربیاوری

ترانزیستور 2ty هم همان 8550 است فقط جریانش 0.5 آمپر میباشد

بهتر است از دیپ اشاره شده در بالا استفاده کنی
قطعات رو تعویض کردم ولی مدار خروجی نداره، حدود 4 آمپر جریان از ورودی میکشه و یکی از ترانزیستور های ترانسفورماتور دوم داغ میکنه ، خروجی پل دیود ترانس اول 300 ولت DC هست ولی ترانس دوم صفر هست.از اونجایی که تغذیه ی اسیلاتور 50Hz از یک سیم پیچ کوچکتر که ثانویه ی دیگه ای از ترانس دوم هست گرفته میشه نتیجه میگیریم مشکل یا خود ترانس هست یا قبل از ترانس؛ روی سیم پیچ ترانس دوم یک زدگی هست که صاحبش میگه موقع باز کردن سر دریل داخلش فرو رفته [emoji15] بنظرتون نوار چسب ترانس رو باز کنم بررسی کنم؟

amirparto

کاربر
2015-05-14
34
139
جناب سلام خیلی سخته تعمیرش ولی بنده مدت 3 سال بیشتره که هم تعمیر میکنم هم میسازم اگه خواستی میتونم برات تعمیرش کنم .
.بعد اگه خواستی برات تعمیرش میکنم .با تشکر نوروزی هستم
مدلهای TBE , DOXIN . KASRA , POWER , LNGIHD مدلهای مختلف تعمیر کردم . گمان نکنم حتی با راهنمایی هم بتونی تعمیرش کنی
///////////////////////////////// البته با عرض معذرت
سلام دوست عزیز و گرامی، هدف اصلی من یادگیری و آشنایی با مدارات سوئیچینگ هست، برای همین مجانی دارم این تعمیر رو برای یک دوست انجام میدم و اون هم دست من رو باز گذاشته که اگر تعمیر نشد اشکالی نداره. ضمن اینکه از نظر بعد مسافت ارسال این مدار برای شما بصرف نیست.
اگر شماره ی آی سی های اسیلاتور رو میدونید بفرمایید که آخرین گره از این معما باز بشه.
از حسن نظر جنابعالی هم متشکرم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amirparto

کاربر
2015-05-14
34
139
درود
این اینورتر ها با قیمت خیلی ارزان از بندر به شهر ما می رسند و قیمت 1000 وات آنها در حدود 60 تا 70 تومان می باشد.من مراجعه زیادی از این مدل ها داشتم که به دلیل عدم صرف تعمیر پذیرش نکردم.
این دستگاه ها چینی هستند و دستگاه ایرانی را با این قیمت نمی توان پیدا کرد.و به هیچ عنوان هم توانایی 1000 وات که هیچ حتی 300 وات را هم ندارند.من به همه توصیه می کنم که از این مدل ها نخرند و به عنوان تعمیر کار هم هیچ گاه وارد تعمیر اینها نمی شوم , مگر به قصد تجربه و اطلاع یافتن از مدارات داخلی.ولی به از نظر مالی صرف تعمیر ندارند.
سپاس
سلام
بله متاسفانه بسیار بیکیفیت هستن، این مدار که دست من هست حتی ماسفتهاش متناسب با توان ورودی نیست و لااقل نیومدن فیوز رو منایب برای ماسفت ها بذارن، عملا فیوز داره از اسم دستگاه که 1000W هست دفاع میکنه نه از مدار [emoji1]

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

اگر مشکوک به خرابی ترانس هستی براحتی میتوانی :

[hide] ابتدا با حوصله شماره سیم ها و تعداد دور سیم پیچ اولیه و سپس بهمین صورت ثانویه را با علامتگذاری جهت سیم پیچی در دفترت باعکس یادداشت کن
و بعد از نو باسیم جدید با همان قطر سیم پیچی کن[/hide]

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

هرچه پول بدی کیفیت جنست هم فرق میکند

اینورتر ساخت چین خیلی بهتر است از ساخت اینورتر که تولید کنندگان کشورمان با قطعات کاملا نامرغوب و ناقص که با پاک کردن شماره فنی بعضی قطعات همراه میباشد و با جعبه های کاملا مشابه چینی و کپی برچسب آنها تولید میکنند.

amirparto

کاربر
2015-05-14
34
139
باسلام

اگر مشکوک به خرابی ترانس هستی براحتی میتوانی :

hidden content may not be quoted
سلام. با عرض معذرت، درگیر امتحانات شدم و کمتر فرصت میشه به کارهام برسم و خیلی خیلی ممنون از پیگیریتون.
هسته ی ترانس در حین باز کردن پودر شد [emoji58] [emoji58] [emoji58] سیم پیچ مشکلی نداشت یکم عایقش رفته بود ولی به هم اتصالی نکرده بودن چون بینشون عایق بود. حالا با این ترانس بی هسته چیکار میشه کرد؟
نظر خودم اینه که اگر هسته گیرم نیومد، اون سیم پیچ ثانویه ی کوچکتر که برای تغذیه ی آی سی های مدار هست رو باز کنم و روی ترانس سالم بپیچم(3دور بیشتر نیست) که مدار با نصف توان کار کنه. چون ترانس ها عینا مثل هم هستن و فکر نکنم مشکلی پیش بیاد. بنظرتون مشکلی پیش میاد؟

با این اوصاف مشکل وصل بودن دائم اون فت که داغ میشد از ترانس نبوده و احتمالا یکی از آی سی های روی برد اشکال دارن. متاسفانه تا یکی دو هفته ی آینده کمتر فرصت میکنم به این مدار برسم ولی حتما بررسی میکنم و بهتون اطلاع میدم
با سپاس فراوان

بالا