آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل یخ زدن یخچال و فریزر سامسونگ

nariana

کاربر
2015-05-18
4
1
با عرض سلام و خسته نباشید به همه دوستان
درجه یخچال رو عدد 9میمونه و پایین نمیاد با quick cool پایین میاد اما دوباره بر میگرده رو 9 .درجه فریزر رو -17 هستش اما هم یخچال هم فریزر یخ میزنن زیاد.

morteza_sg62

کاربر
2015-03-04
2
3
با سلام به همه دوستان
یخچال فریزر ساید سامسونگ مدل RS227KLSW
حدود دو ساله که هر دو سه ماه یه بار دمای یخچال و فریزر با هم بالا میرفت بعدش فهمیمدم که اواپراتور یخ میزنه که باز میکردم و یخش که آب میشد میبستم و تا مدتی کار میکرد یک بار هم توی این مدت اومدن و هر دو تا سنسورش رو با هم عوض کردن
مشکلی که اخیراً برام پیش آورده اینه که با اینکه دمای یخچال رو +7 تنظیم کردم اما همه چی توش یخ میزنه. اواپراتورش هم یخ نزده (توی یخچال یخ نداشت . فریزر و چک نکردم)
از اونجایی که توی منطقه محل سکونت ما تعمیرکار، کاردرست و قابل اعتمادی پیدا نمیشه از شما دوستان کمک خواستم
چند نفر اومدن و چک کردن نفهمیدن فقط یکی شون که اصلا بلد هم نبود که بردش کجا قرار گرفته، گفت از بردشه و ببر نمایندگی تست کنه ببینه اگه خرابه عوضش کن.
یه سری عکس تو این لینکها گذاشتم. قبلا از راهنماییتون سپاسگذارم
مدل یخچال فریزر
upir.ir/khordad94/guest/RS227KLSW.jpg

برد
upir.ir/khordad94/guest/Board.jpg

چیپی که گفت احتمال داره خراب باشه
upir.ir/khordad94/guest/Chip.jpg

سنسور های عوض شده (حدود یک سال و نیم پیش عوض شد اما بعد از شش ماه دو باره شروع به یخ زدن کرد)
upir.ir/khordad94/guest/Sensor.jpg

یه اچ تی تی پی اول لینکا بزارین حله

آخرین ویرایش:

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
احتمالا مورد شما یک مشکل نیست،ضمنا قسمت یخچال قبلا یخ میزد یا فریزر؟(آیا فقط قسمت فریزر پنل سرما داره)
چیزی که عوض کردن سنسور +ترمودیسکه که وقتی سیستم یخ میزنه بایدهمراه ترموفیوز عوض بشه -وقتی میگیذد دوباره اونجور شد پس اونها سالمند
اول باید ترموفیوز که عامل اصلی یخ زدگی در سیستم های نوین است بررسی شود(داخل کپسول شفاف وبه لوله ها وصله)
سپس صحت عملکرد المنهای برفک زدایی چک شود
در باره یکسره شدن ببینید اشتباها دکمه super یا quick را نزده اید؟؟؟ در غیر اینصورت مشکل سنسور بررسی شود که بهترین روش آزمون-خطا(تعویض وبا نمونه مشابه) هستش چون اهمش رو نمیدونم
مشکل برد در آخرین مرحله هستش-اگر مدار فرمان المنهادر برد مشکل پیدا کنه دستگاه یخ میزنه یا رله موتور ، روی برد گیر کنه دستگاه یکسره میشه یا حتی وقتی مشکل گاز داریم(مجبوری از شهرهای هم جوار تعمیرکار بیاری وضمنا نده دست تعمیرکار معمولی که دستگاه دور انداختنی میشه-ایراد ساید دیرتر پیدا میشه ولی حل کردنش راحتتره!!!)

آخرین ویرایش:

morteza_sg62

کاربر
2015-03-04
2
3
یخ زدنش با فریزر شروع شد که بعدا به یخچال هم کشیده شد
طوری که هر وقت میدیدم یه چیزی تو فریزر آب میشه تو یخچال هم متوجه گرم شدن مواد میشدم وقتی باز میکردم میدیدم هر دو یخ زدن
تقریبا همیشه هم یه آبی قطره قطره از توی پنل یخچال روونه...
power cool و power freez
هم خاموشه
پس من اول ترمو فیوز رو چک میکنم حدودا چه قیمته
شاید بتونم پیدا کنم بخرم عوض کنم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nariana

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
یخ زدنش با فریزر شروع شد که بعدا به یخچال هم کشیده شد
طوری که هر وقت میدیدم یه چیزی تو فریزر آب میشه تو یخچال هم متوجه گرم شدن مواد میشدم وقتی باز میکردم میدیدم هر دو یخ زدن
تقریبا همیشه هم یه آبی قطره قطره از توی پنل یخچال روونه...
power cool و power freez
هم خاموشه
پس من اول ترمو فیوز رو چک میکنم حدودا چه قیمته
شاید بتونم پیدا کنم بخرم عوض کنم.
ترموفیوز نهایت15 تومنه- پشت دستگاه رو باز کن ببین سر شلنگهای خروجی آب نیوفتاده باشه ،یه جور سوپاپ لاستیکی داره که نبودش در برفک زدن موثره

nariana

کاربر
2015-05-18
4
1
ترموفیوز نهایت15 تومنه- پشت دستگاه رو باز کن ببین سر شلنگهای خروجی آب نیوفتاده باشه ،یه جور سوپاپ لاستیکی داره که نبودش در برفک زدن موثره
با سلام
چند وقتیه با این مشکل سروکار دارم ،تعمیر کار میاد فقط بازش میکنه یخهاشو آب میکنه بعدشم میبنددش .یه بار هم اومدن یه کابلی رو از بالاش عوض کردن.فیوز مانندی بود.الانم هرچی میگیم میگن مشکلی نداره.فریزر خوبه رو -17 میمونه اما قسمت یخچال میاد رو 9 بعد شروع به برفک زدن میکنه.حداقل 7 سالی هست که داریمش.مدل شو نیگاه نکردم.
این شلنگهارو از کجا میشه سفارش داد؟

بالا