آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادربرد فاکسکان سری a6vmx

goonesh

کاربر
2010-11-09
33
16
مادر برد فاکسکان روی دیباگر در یک اسلات ff ff رو میده و رو یه اسلات دیگه df dfو یه با هم cf cf رو میده سی پی یو و پل شما لی و پل جنوبی به صورت معمول داغ میشه و یه بار پروگرام کردم. دوستان اگه کسی میدونه راهنمایی کنه. در ضمن روی دیباگر چراغ های ولتاژها همه روشنه و بقیه (کلاک و irdy و ...) خاموشه و چراغ ریست یکسره روشنه.

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
شما چیپ های صدا و شبکه رو چک کن ببین بیش از حد داغ نمیشن ؟ اگر داغ میشدند از برد خارج کن . باید روی ایسی کلاک هم تمرکز کنی .

goonesh

کاربر
2010-11-09
33
16
دوست عزیز IC کلاک بیش از حد داغ میشه میتونم قطعه مشابه اونو از مادربوردهای دیگه بردارم؟ عدد روی آن مشابه هم نباشه اشکالی نداره؟ یا باید مشابه باشه؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
دوست عزیز IC کلاک بیش از حد داغ میشه میتونم قطعه مشابه اونو از مادربوردهای دیگه بردارم؟ عدد روی آن مشابه هم نباشه اشکالی نداره؟ یا باید مشابه باشه؟

چیپ صدا و شبکه رو چک کردید . بیش از حد داغ نیستند ؟
در مورد ایسی کلاک باید دقیقا شماره ها یکی باشد .

goonesh

کاربر
2010-11-09
33
16
آی سی دیگه ای داغ نمیشه. فقط آی سی کلاک (همون مستطیلی شکل) داغ میشه و cpu خودش رو میزارم هیچکدوم از چیپ ها و خود cpu داغ نمیشه با یه cpu دیگه همه داغ میشه ولی کد CF CF میده یعنی از اول که روشن میشه بدون هیچ کدی همون میاد قابل توجه اینکه CPU AMD و تو حالتی که CPU خودشو میذارم و داغ نمیشه FF FF رو میده.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
آی سی دیگه ای داغ نمیشه. فقط آی سی کلاک (همون مستطیلی شکل) داغ میشه و cpu خودش رو میزارم هیچکدوم از چیپ ها و خود cpu داغ نمیشه با یه cpu دیگه همه داغ میشه ولی کد CF CF میده یعنی از اول که روشن میشه بدون هیچ کدی همون میاد قابل توجه اینکه CPU AMD و تو حالتی که CPU خودشو میذارم و داغ نمیشه FF FF رو میده.

ایسی کلاک رو با دقت تعویض کنید نتیجه رو اعلام کنید .

goonesh

کاربر
2010-11-09
33
16
آی سی کلاک رو برداشتم ولی قطعه مشابه هنوز پیدا نکردم. آزمایشی تست کردم دوباره همون کد رو نشون میده. به نظرتون این حالت باید تغییر میکرد؟ یا خرابی این آی سی رو نشون میده؟ کریسال کناریش رو هم عوض کردم و دوباره همون آی سی رو سرجاش گذاشتم الان آی سی اونقدر داغ نمیکنه ولی هر دفعه یه پیغام میده یه بار cf یه بار AF یه بار EF یه بار F یه بار FF احتمال داره از بایوس باشه؟ آخه پروگرام کردم نمیدونم برنامه ای که ریختم سازگار هست یا نه. لطفا راهنماییم کنید. آخه این اولین مادربردیه که دارم تعمیرش میکنم. تازه کارم.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farah676
بالا