آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ وخاموش شدن اداپتور هنگام اتصال acer 5755g

redsboy

کاربر
2015-03-03
4
4
با سلام
این لپ تاپ نه با باطری و نه با اداپتو روشن نمی شود و هنگام اتصال اداپتور به دستگاه چراغ اداپتور خاموش می شود و بصورت خیلی کم رنگ شروع به چشمک زدن می کند و همراه با چشمک زدن بوق ضعیفی هم از اداپتور هماهنگ با چشمک زدن چراغ آن به گوش می رسد.
با استافده از اداپتور همه کاره هم همین مشکل وجود دارد. با شروع ولتاژگیری از پاورجک ،قبل از وصل کابل اداپتور به پاورجک ولتاژ 19 ولت موجود می باشد اما پس از اتصال به برد این ولتاژ بصورت نوسانی بین 0/4 ولت الی 1/2 ولت تغییر می کند.
اتصال پاورجک و خود آن بدون مشکل می باشد.
امکان خرابی یا اتصال کوتاه از کدام قطعه در برد می باشد؟ با توجه به نه با باطری و نه با اداپتور روشن نمی شود.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
دوست گرامی . در تاپیک مخصوص درخواست دیتا شیت بدید . بعد از سوکت شارژ باید قطعات رو تست کنید .

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
سلام
طبق فرمایش دوست خوبمون عمل کنید.
در ابتدا مسیر بعد از سوکت رو دنبال کنید.
سعی کن قسمتهای مختلف رو از هم جدا کنی.
مثلا در مسیر بعد از سوکت اگه به سل رسیدی، سلف رو از مدار خارج کن و ببین اتصالی در کدوم طرف هست همینطور تا به قطعه خراب برسی.
البته اگه اشتباه نکنم در این مدل احتمال سوختن چیپ و اتصالی میره...

redsboy

کاربر
2015-03-03
4
4
سلام دوستان - حتما طبق راهنمایی شما عزیزان عمل خواهم کرد- به دلیل مشغله شخصی فعلا نمیتونم این لپ تاپ . به محض آزاد شدن وقتم مطمئنا فرمایشات شما دوستان رو عملی میکنم.
بلوک دیاگرام مادربورد این مدل لپ تاپ رو هم گیر آوردم.
طبق حدس خودم باید دنبال اتصال کوتاه یا سوختگی در مسیر صفحه 46 این فایل که مربوط به شروع مدارشارژ از کانکتور پاورجک باشم. و تمرکزم بروی قطعات موازی که یک سرآنها به زمین متصل می باشد و یا قطعاتی همچون ترانزیستور و ای سی شارژ باشم و در انتها در صورت سالم بودن این موارد تردیدم به سمت ای سی i/o یا چیپست اصلی برود.

برای جدا کردن مسیر و محدود کردن منطقه بررسی باید یه المان سری را از مدار خارج کنم.

دوستان تا این جای مفروضاتم درست می باشد؟؟؟؟

تشکر از وقتی که صرف کردید و سپاس بابت راهنمایی

بالا