آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: باتر ی های تبلت که شارژ نمیشن رو راهی داره که درستشون کرد

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام من چند تا باتری تبلت دارم که روی تبلت جواب نمیدن و شارژ نمیشن و یا اگه هم شارژ بشن خیلی سریع خالی میشن تبلتها با باتری نو سالم تست شدن و مشکلی ندارن باتری رو باز کردم بالا باتری مدار کوچیکی داره و این برد رو که خارج کردم دیدم که باتری ها ولتاژ داره و با مصرف کننده دیگه به راحتی کار میکنن ایا میشه این مدار ها رو تعمیر کرد یا از باتریهای دیگه استفاده کرد ؟ مثلا از باتری موبایل این مدار رو در اورد و به این باتری زد ؟ IMG_۲۰۱۵۰۵۱۴_۱۶۱۱۴۸.jpg

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
این باطری ها خاصیت شارژ پذیری خودشون رو از دست دادند . ساختارشون طوری نیست که بشه مثل باتری لپاپ با تعویض سلول ها دوباره راه اندازی بشند .

مهندس جان یعنی کلا باید تعویض بشن نمیشه مدار رو از باتری دیگه برداشت و روی یک باتری دیگه گذاشت من سوالم این بود یا به عبارتی مدار بالای باتری اختصاصی همون مدل باتری هست تشکر

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
مهندس جان یعنی کلا باید تعویض بشن نمیشه مدار رو از باتری دیگه برداشت و روی یک باتری دیگه گذاشت من سوالم این بود یا به عبارتی مدار بالای باتری اختصاصی همون مدل باتری هست تشکر

نه مختص همون باطری نیست میتونید روی باطری تعویضی هم استفاده کنید .

mmelecom

کاربر
2014-11-07
153
435
اراک
سلام.فقط ازهرگونه نشتی یااتصال کوتاه درباطری جلوگیری کن.بخارفوق العاده سمی,وجبران ناپذیرداره.اکثربردهای شارژرو محافظ باطری های مذکور(از تبلت تابرد های باطری هندزفری )براحتی استفاده کنیم.

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,164
تهران- تهران پارس
سلام من چند تا باتری تبلت دارم که روی تبلت جواب نمیدن و شارژ نمیشن و یا اگه هم شارژ بشن خیلی سریع خالی میشن تبلتها با باتری نو سالم تست شدن و مشکلی ندارن باتری رو باز کردم بالا باتری مدار کوچیکی داره و این برد رو که خارج کردم دیدم که باتری ها ولتاژ داره و با مصرف کننده دیگه به راحتی کار میکنن ایا میشه این مدار ها رو تعمیر کرد یا از باتریهای دیگه استفاده کرد ؟ مثلا از باتری موبایل این مدار رو در اورد و به این باتری زد ؟ مشاهده فایل‌پیوست 116847
با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
ظاهر عکس ارسالی، نشان می دهد جریان باتری 2800 میلی آمپر یا 2.8 آمپر ساعت می باشد و ولتاژ نامی آن 3.7 ولت(البته عدد ولتاژ 3.7 بعد از عدد 3 به سختی مشاهده می شود) اگر مشخصات دقیقا این مقدار است، شما با مواری کردن 3 عدد باتری 3.7 موبایل نو یا دارای توان مناسب با جریان حدود 1000 میلی آمپر یا 1 آمپر دارای یک باتری معادل یا مساوی 3.7 ولت 3000 میلی آمپر یا 3 آمپر خواهید شد و این باتری نو را جایگزین کنید.
3.7 v batt.PNG

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
268
شما ابتدا برد بالای باتری رو از یک باتری خراب جایگزین کن اگه نشد تعویض
من همیشه این بردارو جمع میکنم:blushsmi:

بالا