آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: نحوه برداشتن روغن فلکسی موجود در زیر چیپ گرافیک

amingpx

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-05-29
551
1,137
خوزستان-
سلام..مشاهده شده که برای ریسولد کردن یا به عبارتی اهیای قلع های زیر چیپ گرافیک،بعد از هدایت روغن فلکسی به زیر چیپ و حرارت دادن چیپ با هیتر بلوور و شستن زیر چیپ با تینر و دمنده باد،باز هم مقداری روغن فلکسی زیر چیپ باقی مانده و از تصویر دادن صحیح سیستم جلوگیری میکند..(خطوط افقی یا عمودی رنگی در تصویر مشاهده میشود)...
راه حل تست شده:

در جعبه هیتر بلوور، چندین کلاهک وجود داره..کوچکترین کلاهک رو انتخاب کنید و روی هیتر بلوور قرار بدید...باد رو روی آخرین درجه و دما رو روی 150 تا 180 درجه قرار بدهید وبه زیر چیپ بگیرید تا باد و گرما باعث بشه روغن به جای مونده در زیر چیپ بیرون بریزه..نوک کلاهک هیتر بلوور را از تمامی جهات به زیر پایه های چیپ هدایت کنید..چون دما کم است و باد روی آخرین درجه تنظیم شده،احتمال پرتاب قطعات اس ام دی کنار چیپ کم میباشد ولی به هر حال مواظب باشید.....سپس کمی صبر کنید..بعد تینر رو در تمامی جهات زیر چیپ بریزید و با همان هیتر بلوور و همون تنظیمات(باد آخرین درجه و دما بین 150 تا 180) به زیر چیپ باد بدید تا کاملا تمیز بشه..بعدش با دمنده هوای قوی،به طور کامل تینر و روغن رو از برد گرافیک پاک سازی کنید..این کار تست شده..دوستان در صورت گرفتن جواب،اطلاع رسانی کنید

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام روشی که خودم استفاده میکنم ابتدا کمی چیپ رو گرم میکنم تا روغن زیر چیپ گرم بشه و مایع بشه و بعد با پمپ باد و نازل سر کج پمپ باد زیر چیپ رو باد میگیرم تموم روغن میزنه بیرون و یعد دوباره کمی گرما میدم و تینر میریزم و دوباره باد میگیرم با اسپری خشک هم میشه در صورت نبود باد استفاده کرد

بالا