آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادربرد فاکسکان مدل G41MXE

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام
یه مادربرد فاکسکان مدل G41MXE برام اومده که تصویر نداره.
سی پی یو داغ میشه و حرارتش طبیعیه.
با خارج کردن رم بوق رم نمیزنه.
روی دیباگر کد 0000 نشون میده(دیباگرم چهارتا سون سگمنت داره).
چراغ کلاک دیباگر روشن نیست.
قطعه ای داغ نمیکنه.
اگه بخوام ولتاژ ICS یا همون آی سی کلاک رو بگیرم طبق شماتیک ،باید ولتاژهای VDD رو اندازه بگیرم؟
تو شماتیک مادربرد کنار چند تا پایه آی سی کلاک که VDD بودن نوشته بود 3D3V.آیا اینها همون پایه هایی هستن که باید ولتاژ 3.3 داشته باشن؟
البته آی سی کلاک یه مقدار گرم میشه و چون طوری نیست که مجبورم کنه دستمو از روش بردارم به نظرم داغ کردن نیومد.
یه بار بایوس خودشو برداشتم و بعد از خالی کردن آی سی بایوس دوباره همون بایوس رو زدم نشد.یه بار دیگه فایل بایوس موجود در همین سایت رو روی آی سی ریختم و بازهم مشکل پابرجاست.
روی چیپ جنوبی و شمالی فشار آوردم با دست ولی کد عوض نمیشه و هیچ تغییری صورت نمیگیره.
حالا با توجه به خاموش بودن چراغ کلاک دیباگر میشه گفت آی سی کلاک یا کریستال کنارش خرابه؟
لطفا کمک کنید.
ببخشید طولانی شد.

ممنون

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام
چیپ شمالیش که اولش یه I نوشته که فک کنم یعنی اینتل و یه سری حرف و عدد.AC82641
چیپ جنوبیشم اینتل هستش.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
سلام
چیپ شمالیش که اولش یه I نوشته که فک کنم یعنی اینتل و یه سری حرف و عدد.AC82641
چیپ جنوبیشم اینتل هستش.

چیپ صدا و شبکه رو چک کنید اگر هر کدومش حرارت بیش از حد داشتند . از برد خارج کنید .

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
از لحاظ حرارت چک شد و حتی کوچکترین گرمایی هم ندارن ولی،کریستال کنار چیپ شبکه که 25 مگاهرتز هستش رو پایه هاش هیچ ولتاژی نداره؟باید اینجوری باشه؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
پس منظورتونو اگه درست متوجه شده باشم یعنی اینکه الان یه چیپ شبکه عوض کنم باید؟

اگر مهارت کافی داری که چیپ رو سالم در بیاری امتحانش ضرر نداره . ولتاژ ایسی I/O رو هم اعلام کن .

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
دیتاشیت براشون نتونستم پیدا کنم ولی رو پایه های گوشه IO ولتاژهای 5 و 3 ولت داره.
رو پایه های گوشه آی سی لن فقط یه گوشه 3.3 ولت داره که احتمالا vcc باشه.
پایه های گوشه هم منظورم هر گوشه دوتا پایه که دسترسی بهشون راحتتره و برای هر آی سی میشه 8 پایه چک شده.
نمیدونم چرا من هرچی دیتاشیت سرچ میکنم هر عدد و رقمی میاره غیراز اونی که میخوام و معمولا دورقم یا یک رقم آخر فرق میکنن.راه خاصی داره دیتاشیت پیدا کردن؟تو همون سایت alldatasheet.com میرم ولی ....
ممنون

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
دیتاشیت براشون نتونستم پیدا کنم ولی رو پایه های گوشه IO ولتاژهای 5 و 3 ولت داره.
رو پایه های گوشه آی سی لن فقط یه گوشه 3.3 ولت داره که احتمالا vcc باشه.
پایه های گوشه هم منظورم هر گوشه دوتا پایه که دسترسی بهشون راحتتره و برای هر آی سی میشه 8 پایه چک شده.
نمیدونم چرا من هرچی دیتاشیت سرچ میکنم هر عدد و رقمی میاره غیراز اونی که میخوام و معمولا دورقم یا یک رقم آخر فرق میکنن.راه خاصی داره دیتاشیت پیدا کردن؟تو همون سایت alldatasheet.com میرم ولی ....
ممنون

بایوسش هم بزن . ببین کدت تغییری میکنه ؟

بالا