آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادربرد فاکسکان مدل G41MXE

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
همکار گرامی ، لطفا بفرمایید که آیا از اول 00 میدهد یا قبلش کد جرخشی میدهد
مدل CPU و RAM را اعلام کنید
اگر امیلاتور دارید تست بگیرید
وضعیت چراغ های دیگر را اعلام کنید
موفق باشید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
دو بایوس برایتان آپلود کردم اول فایل 1 را پروگرام کنید اگر جواب نداد دومی را تست کنید
نتیجه را هم اعلام فرمایید
مطالب پست قبل را هم پاسخ دهید
موفق باشید

پیوست‌ها

saghi88

کاربر vip
کاربر
2009-08-06
132
269
چیپ جنوبی ICH7 ی مشکل اساسی داره و معمولا ایراد این G41 ها هم همین چیپ میتونه باشه بیشتر حواست سمت این قسمت باشه
و اگر هم cpu روی ماربرد از این پنتیوم های پر حرارت باشه سوکت cpu هم میتونه مشکل دار شده باشه چون سوکت 775 فاکسان هم مثل ICH7 ....:narahat:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
این تایگروانو معمولا فاکسکان روی سوکت AMD میزاره

خیر . روی خیلی از بردهاش استفاده کرده . قطعه ای هست که خرابیش زیاده . روی یکسری tigeron و یکسردیگه foxone

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
اساتید عزیز سلام
با سی پی یو سلرون 2.8 گیگاهرتز و یه سی پی یو E5300 تست میکنم.سی پی یو کم گرم میشه!ممنونم از آقای امجدی که یادآوری کردن.ولی آی سی پی دبلیو ام داغ میکنه!!!نمیشه دست روش نگه داشت!!!فک کنم قبلا داغ نمیشد آی سی و بعد از بایوس زدن داغ میشه.میتونه بخاطر بایوس باشه؟
رم یه 6 گیگ corsair 1600 و یکی دیگه کینگستون 2 گیگ 1333 میبندم روش فرقی به حالش نمیکنه.
از لحظه ای که سویچ میشه تا هر وقتی که روشن باشه کد 00 داره و هیچ کد دیگه ای نمیاره.
روی دیباگر چراغهای clock.IRDY.Frame خاموشن فقط چراغ کلاک خیییلی ضعیف روشنه و البته چراغ ریست هم روشنه ولی ضعیف.

shahkoh

کاربر
2014-05-30
168
227
گرگان
همکار گرامی چون کد00 داری یعنی مشکل از هر چیزی میتونه باشه ...دقت کنید ببینید جایی smd پریدگی نداشته باشید یا کوچکترین سولفاته روی برد ..زیر برد رو هم بررسی کنید ..به cpu هم فشار بیارید ..بایوس های مختلف رو امتحان کنید ..

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
اساتید عزیز سلام
با سی پی یو سلرون 2.8 گیگاهرتز و یه سی پی یو E5300 تست میکنم.سی پی یو کم گرم میشه!ممنونم از آقای امجدی که یادآوری کردن.ولی آی سی پی دبلیو ام داغ میکنه!!!نمیشه دست روش نگه داشت!!!فک کنم قبلا داغ نمیشد آی سی و بعد از بایوس زدن داغ میشه.میتونه بخاطر بایوس باشه؟
رم یه 6 گیگ corsair 1600 و یکی دیگه کینگستون 2 گیگ 1333 میبندم روش فرقی به حالش نمیکنه.
از لحظه ای که سویچ میشه تا هر وقتی که روشن باشه کد 00 داره و هیچ کد دیگه ای نمیاره.
روی دیباگر چراغهای clock.IRDY.Frame خاموشن فقط چراغ کلاک خیییلی ضعیف روشنه و البته چراغ ریست هم روشنه ولی ضعیف.
با درود
همکار گرامی، اول از رم شروع میکنم ( چون خیلی مهمه ) . فقط با رم 2 و یا نهایتش 4 تست بگیرید و یا استفاده کنید این مین نهایت ساپورت و حد ایده الش 2 یا 4 است
حالا بریم سر اصل مطلب : اینطور که از شواهد امر پیداست pwm سوخته است
اگر به بایوس مشکوک هستید میتوانید فایل اولی را پروگرام کنید
یک نکته ای هم جهت تجربه خدمت همکاران در مورد این سری عرض کنم حواستان باشد در این سری خرابی چیپ شمالی شایع است و بیشتر دچار قلع مردگی یا همون لحیم سردی میشود
در مواقع نادر هم پایه های بانک cpu دچار لحیم سردی میشود
موفق باشید

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام
آی سی پی دبلیو ام رو خارج کردم و بعد از اینکه یکی دیگه دستم بیاد تعویض و نتیجه رو اعلام میکنم ولی این مادربرد تموم نشده یه فاکسکان دیگه برام اومد که به گفته صاحبش؛جاروبرقی کشیده و بعداز اینکه کارش تموم شده بالا نمیاد.دیباگر از لحظه اول روشن شدن کد FF میده و چهار چراغ غیراز چراغهای ولتاژ همه به صورت ضعیف روشن هستن!
چرا این مادربردا اینجورین؟مشکل از کجای این یکی مادربرده؟
یه تاپیک جداگانه ایجاد کنم؟

بالا