آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در کی برد لپ تاپ Lenovo مدل E530

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
با سلام و دردود

یه لپ تاپ لنوو هستش مدل E530 وقتی روشنش میکنم و ویندوز بالا میاد وقتی روی صفحه راست کلیک میکنم یکدفه پنجره انتخاب gaget ها باز میشه . با بستن

پنجره و دوباره تکرار کردن این کار این اتفاق می افتد . وقتی یه فایل تکست باز میکنم شروع میشه حرف G مدام تایپ می شه . ( اینجوری : gggggggggggggggggg)

وقتی روی G دست رو فشار میدی و بر میداری دیگه تایپ کردن قطع می شه ولی خیلی از دکمه های صفحه کلید هم کار نمی کنه . یعنی وقتی روش میزنی اتفاقی

نمی افته . ولی بعضی از دکمه ها هم میزنه .

مشکل لپ تاپ نرم افزاری نیست . تست کردم و تقریبا 90 درصد مطمئنم .

به نظرتون کی برد خرابه ؟

در ضمن وقتی گفتم راست کلیک میکنم صفحه گجت باز می شه منظورم استفاده از دکمه های خود لپ تاپ بود . نه موس . و این رو هم بگم با اتصال کی برد

اکسترنال مشکل حل میشه توی تایپ کردن . اون دکمه هایی که با صفحه کلید خود لپ تاپ نمیزنه با صفحه کلید اکسترنال میزنه

مشکل از کی برد هستش ؟

ممنون

Vus.9170188

کاربر
2014-08-13
122
205
گچساران
سلام
به احتمال قطع یقین مشکل از کیبرد هست دیگه...
اگه کلید ها از لحاظ ظاهری مشکلی ندارن و پایین گیر نکردن (به علت شکستگی خار ها و یا آلودگی مثل چربی ، چسب ، مربا و ....)
یک بار کیبرد رو در بیار و فلت و سوکتش رو با اسپری خشک یا تینر2000 تمیز کن و بزار خوب خشک بشه و دوباره تست کن

نتیجه رو هم اعلام بفرما
با احترام

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
با سلام

دوستان من هنوز کی برد رو باز نکردم . ولی یک چیز دیگه که فهمیدم این بود که سیستم رو که روشن میکنم و موس و کی برد اکسترنال متصل میکنم به لپ تاپ

با بالا آمدن سیستم وقتی با موس اکسترنال هم راست کلیک میکنم صفحه مربوط به گجت باز میشه . ( قبلا گفتم با موس خود لپ تاپ اینجور میشه در صورتی که هم

با موس خود لپ تاپ هم موس اکسترنال اینجوری میشه ) وقتی دکمه Escape روی کی برد خود لپ تاپ رو میزنم دیگه با راست کلیک این صفحه ( گجت ) باز نمی شه

تا موقعی که سیستم رو ریست کنیم یا خاموش و روشن کنیم . دوباره اینجوری میشه . و بگم که اگر این دکمه Scape رو از روی کیبرد اکسترنال بزنم این مشکل رفع

نمیشه . فقط اگر از روی خود کی برد لپ تاپ بزنم دیگه با کلیک راست صفحه گجت باز نمیشه .

هنوز هم نظر به خراب بودن کی برد دارید ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

Vus.9170188

کاربر
2014-08-13
122
205
گچساران
سلام
این کیبرد شما اصطلاحاً گیج میزنه...
شما اول یک بار فلت کیبرد رو سرویس بفرمایید
بعد برید دنبال گام های بعدی

نتیجه رو اعلام بفرمایید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
فلت مربوط به کیبورد رو جدا کرده و فلت و سوکت رو تمیز کرده و تست کنید .پایه های I/O رو از نظر سولفاته بودن بررسی و در صورت نیاز رفع نمائید .
موفق باشید .

بالا