آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل با مودم dlink dsl-2640u c1

yaghooblaf1

کاربر
2015-01-26
19
30
با سلام خدمت اساتید محترم
من قبلا مودم tplink داشتم که الان دو سه روزه بجاش مودم dlink گذاشتم، اما یه مشکل خاص برام پیش اومده که یه خورده عجیب غریب هم هست، مثلا تو واتساپ نمیتونم عکس و فیلم سند کنم در صورتی که شکلک و نوشته سند میشه و عکس و کلیپ رسیو هم میشه ولی با کمال تعجب وقتی ف ی ل ت ر شکن رو روشن میکنم مشکلم حل میشه این در صورتیه که وقتی مودم tplink میزارم این مشکل برطرف میشه و بدون نیاز به ف شکن عکس و فیلم سند میشه. در ضمن با play stor هم مشکل داره مثلا وقتی وارد play stor میشم برنامه ها رو نشون میده و حتی میشه دانلود کرد ولی عکسها و تبلیغات برنامه رو نشون نمیده و این در صورتیه که با ف شکن کلیه این مشکلات رفع میشه. در ضمن مودم یه خورده بیش از اندازه داغ میکنه. ممنون میشم کمک کنید.

shahkoh

کاربر
2014-05-30
168
227
گرگان
به علت استفاده از قند شکن مرور گر احتمالا با اون همگام سازی شده در تنظیمات مرورگر گزینه no ****** رو غیر فعال کنید ببینید مشکل حل میشه یا نه البته باید با سیستم باشه نه گوشی همراه

yaghooblaf1

کاربر
2015-01-26
19
30
مودم رو ریست کردم دوباره کانفیگ کردم ولی بازم مشکل پابرجاست. این مودم کلا با سند کردن مشکل داره البته بدون ف شکن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

yaghooblaf1

کاربر
2015-01-26
19
30
امروز مودم رو باز کردم دو تا خازن تغذیه 25v و 2200 میکرو و یک خازن 16v و 470 میکرو باد کرده بودن که تعویض کردم ولی همچنان مشکل باقیست. آیسی بزرگ یا همون cpu هم بشدت داغ میشه تا حد سوزوندن و یه آیسی کوچیک تغذیه بشماره sc4521 اینم داغ میشه ولی نه به شدت cpu. لطفا راهنمایی کنین ممنون
عکس از برد مودم.. http://wiki.openwrt.org/toh/d-link/dsl-2640u-bru-c

آخرین ویرایش:

MSL

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-20
333
1,892
تهران
دوست عزیزم

چون مودم شما کانفیگ میگیره و نیز روتر درونی آن اینترنت دار میشه عیب سخت افزاری نیست بلکه نرم افزاریه ! شما یک بار مودم را دانگرید یا آپدیت کنید احتمالا مشکل حل میشه اگه نشد با پروگرامر EEPROM را یک بار با فایل اصلی که احتمالا توسایت هست فلش کنید.

در مورد داغ شدن CPU این طبیعیه شما میتوانید خمیر سیلیکون و هیت سینک مناسب استفاده کنید

واما علت باد کردگی خازن : ولتاژ بیش از ظرفیت ولتی خازن ویا نوسانات مکرر ویا دیود طبقه قبلی که اهمی شده باعث شده در کل چیز خاصی نیست و ربطی به این قضیه نداره.

yaghooblaf1

کاربر
2015-01-26
19
30
آخرین ورژن نرم افزار مودم که ۱.۲۵ هست روش نصب کردم ولی بازم مشکل حل نشد. در ضمن آداپتور اصلی مودم ۱۲ ولت و ۵۰۰ میلی آمپر بوده که من یک آمپر استفاده میکنم چون بعد از تعویض خازنها با آداپتور ۵۰۰ میلی فقط چراغ پاور روشن میشه ولی مودم راه نمیفته.

MSL

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-20
333
1,892
تهران
آخرین ورژن نرم افزار مودم که ۱.۲۵ هست روش نصب کردم ولی بازم مشکل حل نشد. در ضمن آداپتور اصلی مودم ۱۲ ولت و ۵۰۰ میلی آمپر بوده که من یک آمپر استفاده میکنم چون بعد از تعویض خازنها با آداپتور ۵۰۰ میلی فقط چراغ پاور روشن میشه ولی مودم راه نمیفته.

خوب پس تو همون خطی که خازنها وجود داره (ما قبل و مابعد ) ببین چی هست کار سختی نیست مقاومتها و خازنها و ترانزیستور های smd را چک کن

در ضمن اگه منبع تغذیه متغیر داری رو 12 ولت بزار و ببین چند میلی آمپر مدار میکشه؟

yaghooblaf1

کاربر
2015-01-26
19
30
یعنی بجز پروگرام کردن راه دیگه ای نداره؟ آخع مودم الان تنها مشکلی که داره در محدود شدن سند فایل و عکس بیش از چند کیلوبایته یعنی نوشته رو سند میکنه ولی با فی ل ت ر شکن درست میشه. از تو تنظیماتش نمیشه راش انداخت؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova
بالا