آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ارور 88 مادربورد ASUS P5GC-MX/1333

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
وقتی کد 88 یک راست میاد باید پروگرم کنید و در صورت امکان آی سی رو عوض کنید و پروگرم کنید و حتما مطمئن بشید که یک آی سی پروگرم بیشتر نداره

شما سی پیو و رم و کلیه قطعات جانبی را در بیارید و سیستم را روشن کنید ببینید بازهم همین کد را میده؟

همانطوری که دوستان اشاره کردن گرمایی کارت شبکه و کارت صدا را فراموش نکنید ولی چون سیستم روشن میشه احتمالش خیلی کم هست

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام،
دوست عزیز در امولاتور سی پی یو برای سوکت LGA وقتی مادربورد را هنوز سوییچ نکرده اید باید تمام LED های روی امولاتور روشن باشند و بعد از سوییچ کردن مادربورد باید همه روشن باشند غیر از دو LED پایین سمت چپ (متاسفانه نوشته کنار این دو LED خاطرم نیست رفتم محل کار نگاه میکنم عرض میکنم خدمتتون) ، اما در مورد خاموش بودن LED های دیگر روی امولاتور،دلیلش عدم ارتباط صحیح سی پی یو و یا چیپ شمالی با مادربورد میباشد،یعنی یا در سوکت سی پی یو و یا در چیپ شمالی دیسکانکتی وجود دارد که با وارد آوردن فشار بر روی آنها و روشن شدن LED های روی امولاتور میتوانید محل دیسکانکتی را تشخیص دهید که از چیپ است یا سی پی یو، از هرکدام که باشد با یه ریسولد به راحتی قابل رفع است.(نکته: وقتی روی چیپ یا سی پی یو فشار وارد میکنید به گونه ای باشد که روی دیگری اثر نگذارد، یعنی اگر مثلا روی سی پی یو فشار وارد میکنید،این فشار جوری نباشد که سمت چیپ شمالی هم بورد انحنا پیدا کند و باعث شود در تشخیص محل دیسکانتکی اشتباه کنید) ، در ضمن کد 88 هم نشانگر عدم ارتباط صحیح سی پی یو و پل شمالی با مادربورد میباشد.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
وقتی کد 88 یک راست میاد باید پروگرم کنید و در صورت امکان آی سی رو عوض کنید و پروگرم کنید و حتما مطمئن بشید که یک آی سی پروگرم بیشتر نداره

شما سی پیو و رم و کلیه قطعات جانبی را در بیارید و سیستم را روشن کنید ببینید بازهم همین کد را میده؟

همانطوری که دوستان اشاره کردن گرمایی کارت شبکه و کارت صدا را فراموش نکنید ولی چون سیستم روشن میشه احتمالش خیلی کم هست

با سلام،
دوست عزیز بدون سی پی یو که مادربورد کد نمیدهد!! (تا ارتباط ولتاژی و فرکانسی سی پی یو با بایوس برقرار نشود دیباگر کدی از بایوس دریافت نمیکند)
موفق باشید

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
CLK 0 , CLK1 هم اصلا ولتاژ نداشتن ربطی به IC CLOCK داره ؟

آی سی کلاک از طریق پل شمالی با سی پی یو در ارتباط بوده و فرکانس لازم برای کارکرد صحیح سی پی یو را تولید میکند.
موفق باشید

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
درود
با استفاده از امیلاتور cpu در صورتی که قبل از سوییچ چراغ ها روشن باشد نشان دهنده سالم بودن سوکت و بعد از سوییچ نشان دهنده سالم بودن چیپ شمالی است.
در صورتی که حتی یکی از چراغ ها خاموش باشد مشکل از چیپ شمالی است.

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
واقعا شرمنده ام کردید دوستان و همکاران بزرگوار
سپاسگذارم بابت توجه تون
والا عرض کردیم تمام نکات رو در نظر گرفتم و گفتم حتی ای سی بایوس دیگه ای هم روش انداختم همون مدل ولی نشد
بدونه 4 پین هم تست شد
فشار هم عرض کردم اصلا .....
ال ای دی های تستر قبل از سویچ کاملا روشن میشن و وقتی سویچ میکنم تو عکس مشخصه که اون ال ای دی ها روشن نمیشن
والا دیگه از طریق راهنمایی های شما بزگواران به چیپ شمالی رسیدم حالا امروز اگه تونستم عصر یه بار دیگه نگاهش میکنم ببینم چی میشه و اعلام نتیجه میشه
با سپاس از تمام شما عزیزان

بالا