آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: باک شدن خطهای ماژیک رو فیبر مسی

abbas136824

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-09-03
642
5,522
سلام
دوستان دلیل اینکه خطهای ماژیک توی اسید مدارچابی باک میشه چیه آیا از ماژیک مخصوص مدار چابی باید استفاده کنم؟من این ماژیک رو از لوازم تحریر خریدم گفتم یک ماژیک بده برای نوشتن رو سی دی ها

saeedsm

کاربر vip
کاربر
2010-03-15
188
1,412
لرستان/ خرم آباد
سلام
دوستان دلیل اینکه خطهای ماژیک توی اسید مدارچابی باک میشه چیه آیا از ماژیک مخصوص مدار چابی باید استفاده کنم؟من این ماژیک رو از لوازم تحریر خریدم گفتم یک ماژیک بده برای نوشتن رو سی دی ها
سلام: همکار محترم از مازیکهای روغنی استفاده کنید مازیکهای وایت برد قابل استفاده برای تهیه مدار چاپی نیست. معمولآ فروشندگان مدار چاپی اسید و مازیک مورد نیاز را دارند. ضمنآ سعی کنید مازیک را دوبار بر روی یک خط نکشید در ضمن قبل از هر کاری مدار چاپی را با مایع و سیم ظرفشویی زبر کاملآ شسته و خشک نمایید تا اکسید مس موجود بر روی فیبر از بین رفته و کاملآ براق گردد و سپس طرح را بر روی فیبر رسم نمایید.

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
سلام: همکار محترم از مازیکهای روغنی استفاده کنید مازیکهای وایت برد قابل استفاده برای تهیه مدار چاپی نیست. معمولآ فروشندگان مدار چاپی اسید و مازیک مورد نیاز را دارند. ضمنآ سعی کنید مازیک را دوبار بر روی یک خط نکشید در ضمن قبل از هر کاری مدار چاپی را با مایع و سیم ظرفشویی زبر کاملآ شسته و خشک نمایید تا اکسید مس موجود بر روی فیبر از بین رفته و کاملآ براق گردد و سپس طرح را بر روی فیبر رسم نمایید.

به نام خدا
روش ماژیک زیاد روش جالبی نیست
هرکاری انجام بدی متاسفانه کار خوب در نمیاد بیرون

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,098
74,085
48
ایران

سلام
نظر دوستان کاملا صحیح است.
ماژیک فقط بدرد لکه گیری بعد از روش اتو میخوره!!
می تونید تعدادی از مدار ها بعلت بزرگی خطوط آن از هم ماژیک زد آب استفاده کنید.
موفق باشید.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
ماژیکهای زمان قدیم جنس خوب و مرغوب بود
ا لان ماژیکهادارای کیفیت خیلی پایینی هستند هم زود خشک میشودو همچنین یک خط که میکشی و میخواهی پررنگ کنی کمرنگتر میشود

saeedsm

کاربر vip
کاربر
2010-03-15
188
1,412
لرستان/ خرم آباد
به نام خدا
روش ماژیک زیاد روش جالبی نیست
هرکاری انجام بدی متاسفانه کار خوب در نمیاد بیرون

همکار محترم و سرور گرامی بعلت دسترسی آسان و مقرون به صرفه بودن و البته با تمرین میتوان مداراتی که از قطعات کمی استفاده شده را بخوبی میتوان بر روی مدارات چاپی با طراحی بوسیله ماژیک مونتاژ نمود .البته برای مداراتی که از قطعات smd استفاده شده طراحی با ماژیک قابل استفاده نیست.

بالا