آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل بایوس لپ تاپ اچ پی ۴۵۴۰s

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
با سلام خدمت اساتید. روز مرد را به همه مردان ایران زمین تبریک می گم.
من یک لپ تاپ مدل اچ پی ۴۵۴۰s برام آوردن بعد از بررسی حدس زدم با پروگرم کردن بایوس باید مشکل حل بشه ولی بعد از بایوس زدن سیستم روشن می شه ولی تصویر نمی ده بعد از اینکه بایاس رو از روی برد در آوردم و دوباره خواستم پروگرم کنم قبلش وریفای رو که زدم دیم محتویاتش با همان فایل که لود کرده بودم یکی نیست دوباره پروگرمش کردم حتی با فایل بایوس اصلیش هم دوباره پروگرمش کردم ولی بازم تصویر نمی ده و دوباره هنگام وریفای کردن پیغام خطا میده. به نظر شما چه کار باید بکنم؟

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
پاسخ : علت تغییر محتوای بایوس پروگرم شده بعد از قرار دادن روی مادربرد؟

با سلام خدمت اساتید. روز مرد را به همه مردان ایران زمین تبریک می گم.
من یک لپ تاپ مدل اچ پی ۴۵۴۰s برام آوردن بعد از بررسی حدس زدم با پروگرم کردن بایوس باید مشکل حل بشه ولی بعد از بایوس زدن سیستم روشن می شه ولی تصویر نمی ده بعد از اینکه بایاس رو از روی برد در آوردم و دوباره خواستم پروگرم کنم قبلش وریفای رو که زدم دیم محتویاتش با همان فایل که لود کرده بودم یکی نیست دوباره پروگرمش کردم حتی با فایل بایوس اصلیش هم دوباره پروگرمش کردم ولی بازم تصویر نمی ده و دوباره هنگام وریفای کردن پیغام خطا میده. به نظر شما چه کار باید بکنم؟
سلام دوست گرامی مشکل از اول چی بود که شما دست به بایوس زدی ؟از همین انجمن بایوس سالم رو دانلود کن و پروگرام کن اگه بایوس باشه حل میشه

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
تشکر از جناب اقای مدیر بابت تذکر به جاتون چشم حتماْ از این به بعد رعایت می کنم
خدمت استاد گرامی آقای Saroveh عرض کنم که این لپ تاپ گاهی اوقات تصویر می داد و تا مرحله بایوس هم می اومد و می توانستم داخل ست آپ هم بشم ولی بعد از این مرحله که باید لوگوی ویندوز بیاد سیستم مجدداْ راه اندازی می شد و این کار داعماْ تکرار می شد و حتماْ باید برق سیستم رو قطع می کردم تا خاموش بشه با کلید پاور خاموش نمی شد و بعضی وقت ها هم کلاْ تصویر نمی داد . و این رو هم بگم که چراغ Capslock هم چشمک می زد. وطبق مشکل مشابه ایی که توی یکی از پست های همین انجمن وجود داشت من هم همان روش هایی که در آن پست وجود داشت انجام دادم غیر از مرحله آخر که مربوط می شود به طریقه پروتکت کردن بایوس چون روش شو دقیق بلد نیستم. این کل مشکل و کارهایی بود که انجام دادم.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به اینکه هنگام وریفای کردن با پیغام خطا مواجه می شوید ،پس می شه نتیجه گرفت که آی سی بایوس معیوب هست .فایل اصلی رو روی یک آی سی بایوس دیگه پروگرام کرده و تست کنید .البته نمی شه به فایل READ شده از این آی سی زیاد اعتماد کرد .سعی کنید از نسخه مطمئن استفاده کنید .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
من با چند تا فایل بایوس که از توی سایت گرفتم تست کردم ولی بازم تصویر نداده در صورتی که دقیقاً 3 ماه پیش من با همین فایل های بایوس یک لپ تاپ دیگه را پروگرم کردم و جواب گرفتم. می گم امکانش هست که بگید چطور می توان بایوس را پروتکت کرد که محتویاتش تغییر نکنه؟ و چطور می تونم این بایوس رو تهیه کنم از کجا؟ قیمت تقریبیش رو هم بگید؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
این قضیه با توجه به شرایطی که شما می فرمائید ارتباطی به نسخه های بایوس نداره و مشکل سخت افزاری هست .یعنی خود آی سی بایوس معیوب هست .در حال حاضر محتویات آی سی بایوس اصلا درست WRITE نمی شه که عملیات WRITE PROTECT رو هم روش انجام بدید .به نظرم آی سی این مدل 4 مگ باید باشه و می تونید از فروشگاه امیرآی سی و یا از بردهای اوراقی تهیه کنید .قیمت چندانی هم نداره .طبق راهنمائی استاد عزیزمون شماره آی سی رو اعلام کنید .
موفق باشید .

بالا