آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموش شدن خودکار مادربرد ecs p4m800pro-m v1.0A

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
فن cpu هم اوکی هست و مشکلی نداره
همچنین پاور دیگه هم گذاشتم و باز مشکل پابرجا هست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
سلام مجدد
دوتا از ماسفت های مدار pwm روی برد تست کردم ، خراب بودن ، آوردمشون بیرون دویاره تست کردم دیدم سالم هستن
آخه بابا استادمون توو آموزشگاه گفته بود که تنها قطعه ایی که نمیشه توو مدار تست کرد ، خازن هستش و بقیه قطعات رو میشه توو مدار تست کرد
ولی حالم گرفته شد
توو آموزشگاه همش چرت و پرت آموزش میدن
دیدم که ماسفت رو هم نمیشه توو مدار تست کرد
خب
ماسفت ها رو بیرون آوردم و دوباره جا زدم دیدم که مشکل حاموش شدن خودکار حل شد
ولی الأن یه مشکلی هست اونم اینه که cpu رو نمیشناسه ... دیباگر چیغام no cpu میده
دوستان منتظر نظراتتون هستم

shahkoh

کاربر
2014-05-30
168
227
گرگان
همکار گرامی منم مشکل مشابه رو داشتم ..منم فن cpu هم مشکل نداشت سالم بود اما بازم مین خاموش می شد ..اما وقتی فن باکس اورجینال انداختم مشکل رفع شد ..البته گاهی از خود سی پی یو هم میتونه ماشه ..موفق باشید

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام

وقتی فت ها داخل مدار شرتی میدن یعنی یا اتصالی در مدار pwm هست یا cpu روی برد هست ؟

شما ولتاژ پاور و پایه های cpu رو چک فرمودید ؟

خازنهای smd اطراف پلهارو با گراند مین برد تست کنید ببینید هر دو سمتشون بوق دریافت میکنید ؟

موفق باشید

aghajoon-2

کاربر vip
کاربر
2013-09-16
83
226
www.PersianRepair.ir
دوست عزیز شما ابتدا دمای سی پی یو را از ستاپ چک فرمایید و ببینید که دمای سی پی یو بالا میرود یا نه؟ دمای سی پی یو چقدره؟ این ایراد بدون شک بخاطر وجود حرارت بیش از حد در سی پی یو یا چیپ های موجود بر روی برد میباشد. بعد از خاموش شدن مین سریعا تمامی ای سی ها و چیپ های مهم موجود بر روی برد را با دست لمس کنید و ببینید حرارت از کدام قطعه میباشد . تست نمایید و اعلام نتیجه فرمایید

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
دوست من سلام

وقتی فت ها داخل مدار شرتی میدن یعنی یا اتصالی در مدار pwm هست یا cpu روی برد هست ؟

شما ولتاژ پاور و پایه های cpu رو چک فرمودید ؟

خازنهای smd اطراف پلهارو با گراند مین برد تست کنید ببینید هر دو سمتشون بوق دریافت میکنید ؟

موفق باشید

ولتاژ پاور رو چک کردم و مشکلی نداشت
ولی ولتاژ پایه های cpu رو بلد نیستم...امکان داره بهم بگین ولتاژ پایه های cpu رو چجوری چک کنم؟

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
خود cpu رو چک کردم و مشکلی نداشت
ولی وقتی که روشن میشه ، تا مثلأ 10 دقیقه هم گذاشتم کار کنه ، خاموش نمیشد ولی علاوه بر اینکه تصویر نداشتم و دیباگر پیغام no cpu میداد ، پل جنوبی اصلأ گرم هم نمیشد چه برسه به اینکه داغ کنه
و در آخر اینکه چیپ جنوبی اصلأ هیت سینک نداره

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام

ببخشید بد تایپ کردم منظورم پایه های cpu از نظر کج شدن بود

ولی خوب تو مدار pwm ولتاژ دارید یا نه ؟ منظورم پایه فت ها هستش درین و سورس پایه های فت ها ولتاژ هست یا نه

سرد بودن یا گرم بودن هم دلیل بر سالم بودن یا خراب بودن نیست حتما با گراند خازنهای smd رو چک بفرمایید ؟

تو تعمیرات مادربرد حتما دنبال ولتاژ گیری باشید و با تست پایونت های مختلف سطح ایراد رو تنگتر و به نتیجه برسید

سعی کنید با فکر آزاد شروع به کار کنید

موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا