آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مشکل در پاور های کامپیوتر

salar9998

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-07-08
385
754
البرز
درود
بنده چند تا پاور کامپیوتر دارم روشن میشن ولی تصویر نمیدن با اهمتر چک کردم ولتاژ های 12و5و3.3 درست هستندروی سیستم کار میزارم سیستم روشن میشه ولی بالا نمیا در ضمن سیستم با پاور دیگه بالا میاد سوال من اینه که روش هست که پاور خارج از سیستم تست کرد وتعمیر کرد تشکر

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
درود
بنده چند تا پاور کامپیوتر دارم روشن میشن ولی تصویر نمیدن با اهمتر چک کردم ولتاژ های 12و5و3.3 درست هستندروی سیستم کار میزارم سیستم روشن میشه ولی بالا نمیا در ضمن سیستم با پاور دیگه بالا میاد سوال من اینه که روش هست که پاور خارج از سیستم تست کرد وتعمیر کرد تشکر

شما یک تستر پاور نیاز دارید . نوع تستر گرین مناسبه . پاور باید ولتاژ 5 ولت استندبای رو دقیق بده تا مادربرد تصویر بده . ولتاژ سیم بنفش رو بگیرید .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
علاوه بر فرمایشات دوستم باید دامنه فرکانسی حدود 250 تا 500 میلی ثانیه رو بده

درسته مصطفی جان دقیقا این مورد رو تو تستر گرین قابل مشاهده هست .بله power good باید بین 300 تا 400 میلی ثانیه باشه .
psu-tester-big.jpg

آخرین ویرایش:

salar9998

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-07-08
385
754
البرز
با درود دیگر
جز تستر روشی دیگه وجود نداره که بشته تست کرد

salar9998

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-07-08
385
754
البرز
درود
تستر پاور گرین هم فقط روی پاور های گرین جواب میده بقیه رو جواب نمیده تشکر

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
درود
تستر پاور گرین هم فقط روی پاور های گرین جواب میده بقیه رو جواب نمیده تشکر

کی این حرف رو زده . من بالای 5 سال دارم برای تمام پاورهایی که تعمیر میکنم استفاده میکنم .

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan

دوست عزیز پذاپ مشکی را به یکی از سیم های مشکی وپراپ قرمز به تک تک سیم های پاور بزنید و ولتاژها را اعلام کنین
با توجه به مشکلی که جنابعالی دارین که با وجود داشتن پاور قبلی سیستم تصویر ندارد شما بیشتر بر میگرده به مسیر پارر گود که که باید 5 ولت را داشته باشد در صورت موجود نبودن خازن های قدرتی میتواند معیوب باشد که اکثر از روی ظاهر قابل تشخیص می باشد(باد کردگی یا نشتی)،یکی دو مورد با تعویض چند تا مقاومتهای رنگی تو مسیر خازن بر طرف گردید./.
شرح مختصری از پاور:
http://parsiansys.ir/?p=413
ولتاژهای موجود روی سیم های پاور:
http://trex.rozblog.com/tag/سیم+بندی+پاور+،+رنگ+بندی+سیم+های+پاور+،+ولتاژ+های+پاور+کامپیوتر
ولی کاشکی مدل پاور رو هم قید میکردین تا دوستان بهتر راهنمایی میکردند

بالا