آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بالا نیامدن ویندوزxp در کنار سون

samaram

کاربر
2013-01-11
435
382
سلام من روی سیستمم ویندوز سون داشتم که ویندوز xp هم نصب کردم که ویندوز سون بالا نیومد منم نرم افزارeasybcd را زدم اما اینبار xp نمیاد لطفا کمکم کنید

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز اگه ویندوز 7 و xp را بخواهین با هم دیگه همزمان نصب کنید.ابتدا باید xp نصب و تو پارتیشن مجزا لهد 7 نصب شود چون اگه ابتدا 7 نصب شود باگ را فراخوانی نمیکند./.
راستی برای لپ تا میخواهین یا پی سی ؟اگه لپ تاپ لاسه مدل و کانفیگش را بنویسید و پی سی باشه هارد و مادربرد را بنویسید تا دوستان را هنمایید ناگفته نماند با مشکلی هم که روبرو میشوید عکس قرار بدهید و عنوان را هم ویرایش نمایید./.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
با دیسک ویندوز xp سیستم خود را بوت کنید.
سپس روی گزینه Repair your computer کلیک کنید.
حالا باید نگارش صحیح نصب‌ شده روی سیستم خود را انتخاب کنید و گزینه Next را بزنید.
سپس به صفحه System Recover Options می‌روید که می‌توانید از آنجا به خط ‌فرمان دسترسی داشته باشید.
اکنون اگر بخواهید MBR را از نو بسازید، می‌توانید دستور زیر را وارد کنید:‌
bootrec /fixmbr

همچنین می‌توان یک سکتور بوت جدید در پارتیشن سیستم ایجاد کرد (که اغلب مفیدتر است):

bootrec /fixboot

همچنین با زدن دستور ?/ bootrec می‌توان گزینه‌های دیگر را هم دید.
نکته: اگر هنگام بوت ویندوز7 یا ویستا، با پیغام BOOTMGR is missing روبه‌رو شدید، همین کار را انجام دهید.
نکته: اگر روی سیستمی که ویندوز7 دارد، ویندوز اکس‌پی ریختید، متوجه خواهید شد که اجرای ویندوز7 ناممکن خواهد شد.
بنابراین با کمک این دستور می‌توان بوت‌لودر ویندوز7 را بازگرداند:

bootsect /nt60 all

بسته به پارتیشنی که ویندوز روی آن نصب است، احتمالا باید گزینه drive letter را به‌جای all، دقیقا وارد کنید.
پس از این‌که وارد ویندوز7 شدید، اگر مایل به حفظ ویندوز اکس‌پی بودید، در ویندوز کامند عبارت زیر را وارد کنید:

bcdedit /create {ntldr} -d “Windows XP

samaram

کاربر
2013-01-11
435
382
ممنون از جوابتون درست شد خواستم تشکر کنم از کمکتون تا÷یکو گم کرده بودم:blushsmi:
الان صبح زود پیداش کردم
ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD
بالا