آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: کمک برای خرید پروگرامر برای برد لباسشویی

ehsanled

کاربر
2014-02-05
47
32
سلام خدمت ئوستان عزیز
مدتیه که کار تعمیرات برد لباسشویی رو شروع کردم شاید بزودی تعمیرات برد اسپلیت و پکیج و برد یجچال رو هم شروع کنم چه پروگرامری ر ا پیشنهاد میکنید
برای شروع اگه یک پروگرام ارزان هم یاشه که فقط بتونم آی سی های برد لباسشویی رو هم پروگرام کنم کافیه
کسی نقشه ی شماتیک ساخت پروگرامر رو نداره
پیشاپیش ممنون از همه ی دوستان

mohammadtak

کاربر
2013-12-26
383
1,146
کرج
سلام خدمت ئوستان عزیز
مدتیه که کار تعمیرات برد لباسشویی رو شروع کردم شاید بزودی تعمیرات برد اسپلیت و پکیج و برد یجچال رو هم شروع کنم چه پروگرامری ر ا پیشنهاد میکنید
برای شروع اگه یک پروگرام ارزان هم یاشه که فقط بتونم آی سی های برد لباسشویی رو هم پروگرام کنم کافیه
اگر پیدا کردید من هم خریدارم خیلی گشتم ولی پیدا نکردم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ADALAT

mohammadtak

کاربر
2013-12-26
383
1,146
کرج
سلام خدمت ئوستان عزیز
اگر ثبت نام را کامل کنید بیشتر می توانید بهره ببرید

ehsanled

کاربر
2014-02-05
47
32
اگر ثبت نام را کامل کنید بیشتر می توانید بهره ببرید
کامل میکنم ولی خب کسی زیاد تو این انجمن نیست که بخواد راهنمایی کنه وگرنه همون روز اول اکانت ویژه میخریدم
الان شما از چه پروگرامری استفاده می کنی

• Like

sabalan-co

کاربر
2012-06-23
101
279
آذربایجان
دوست عزیز میتوانید از پروگرمرTNM2000که درفروشگاه آقای زارع است استفاده کنیدولی میدانید مشکل اینجاست که شمابایدآرشیوی از فایل ایپرام راداشته باشید که معمولا کارسخت وزمان بری است وتعمیرکاران بردمعمولا پول این فایل رامیخورند وبجز چندی از اساتید از جمله استاداصفهانی کسی اینها رادرسایت قرار نمیدهد!!

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
کامل میکنم ولی خب کسی زیاد تو این انجمن نیست که بخواد راهنمایی کنه وگرنه همون روز اول اکانت ویژه میخریدم
الان شما از چه پروگرامری استفاده می کنی

سلام.دوست عزیز اگه نمونه و یا عکس از آی سی برد لباسشویی رو بزارید میتونم بهترین و ارزانترین پروگرمر رو بهتون معرفی کنم.tnm 2000 خوبه اما برای شما مناسب نیست با توجه به قیمت بالای آن..شما چیزی میخواید تا کارتون رو راه بنداره.اگه آی سی این برد ها از نوع 8 پایه باشه ی پروگرمر با قیمت 50 الی 60 تومن تمام نیاز های شمار رو برای پروگرم آی سی های برد های لباسشویی و ... رفع میکنه.

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,724
7,475
دامغان
دوست عزیز شما که به دنبال پروگرام کردن هستید ایا برنامه mcu برد ها را موجود دارید ؟
موفق باشید

ehsanled

کاربر
2014-02-05
47
32
سلام.دوست عزیز اگه نمونه و یا عکس از آی سی برد لباسشویی رو بزارید میتونم بهترین و ارزانترین پروگرمر رو بهتون معرفی کنم.tnm 2000 خوبه اما برای شما مناسب نیست با توجه به قیمت بالای آن..شما چیزی میخواید تا کارتون رو راه بنداره.اگه آی سی این برد ها از نوع 8 پایه باشه ی پروگرمر با قیمت 50 الی 60 تومن تمام نیاز های شمار رو برای پروگرم آی سی های برد های لباسشویی و ... رفع میکنه.

دوست عزیز میتوانید از پروگرمرTNM2000که درفروشگاه آقای زارع است استفاده کنیدولی میدانید مشکل اینجاست که شمابایدآرشیوی از فایل ایپرام راداشته باشید که معمولا کارسخت وزمان بری است وتعمیرکاران بردمعمولا پول این فایل رامیخورند وبجز چندی از اساتید از جمله استاداصفهانی کسی اینها رادرسایت قرار نمیدهد!!

دوست عزیز شما که به دنبال پروگرام کردن هستید ایا برنامه mcu برد ها را موجود دارید ؟
موفق باشید
فکر کنم همون tnm5000مناسب ترین باشه درسته کمی قیمتش بالاست ولی ارزششو داره
برنامه ها رو هم کم کم جمع آوری می کنم

• Like

mohsen1359

کاربر
2009-06-16
18
57
با سلام. ای سی های لباسشویی عمدتا قابلیت برنامه ریزی ندارند وبا ژروگرامرها قابل برنامه ریزی نیستند لباسشویی هایی مثل سامسونگ و ال جی از ای سی های نسل قدیم که میکرو کامپیوتر هستند استفاده میکنند که داخل ان از حافظه rom استفاده شده و فقط در کارخانه ویا به سفارش آن و برای مدل خاصی برنامه ریزی میشوند مثلا بردهای لباسشویی های سامسونگ اکثرا از یک نوع ای سی و با یک شماره هستند اما اگر مثلا ای سی برد مدل 1280 رو با یک مدل دیگه از سامسونگ که هم شماره هستند عوض کنید بدرستی عمل نمیکنه مثلا شما در مدل اولی یک دکمه کار تنظیم درجه آب رو انجام میده ولی شما ژس از نصب همون شماره ای سی روی مدل دیگه میبینید که اون دکمه کار دیگه ای انجام میده در سامسونگ بعضی ای سی لباسشویی با یخچال یک شمارن ولی برنامه هاش با هم متفاوته و قابلیت برنامه ریزی مجدد نداره. ای سی ایپیرام هم از نوع 8 پایس که فقط بخشی از اطلاعات توشه مثل نگهداشتن حافظه برای شروع مجدده برنامه از سر جای اولش بعد از قطع برقه و کار خاصی انجام نمیده.در کل پروگرام کردن این ای سی ها اگه خامش گیر بیاد نیاز به پروگرامر خاصی است که شرکت سازنده در اختیار داره و با پروگرامرهای موجود قابل برنامه ریزی نیست. در مورد avr هم باید بگم با jtag میشه فایل هگزو گرفت که اونم با زرنگی شرکت سازنده فیوز بیتها رو سوزوندن و این یعنی فایلو ناقص میگیره و کپی میکنه و دستگاه در جای خاصی متوقف میشه.
خیالتونو راحت کنم من خیلی روش کار کردم ولی نشد یعنی از نظر علمی نمیشه به علتهای زیر:
1- هر ای سی با شماره مشابه فقط برای مدل خاصی برنامه ریزی شده و در مدل دیگه برنامه ها جابجا عمل میکنن و این یعنی مثلا اگه یک ای سی سالم از یه برد دیگه داریم(در سامسونگ. ال جی و دوو) روی مدل دیگه سوار کنیم با مشکل مواجه میشیم.در ضمن میکرو کامژوترها که نسل قدیم میکرو کنترلهای امروزی ترن که در لباسشویی های فوق وجود دارند فقط یکبار قابلیت برنامه ریزی دارند یعنی مثل خانواده avr نیستند.
2-اییپرام موجود در این مدل لباسشویی ها در برنامه اصلی کاربرد چندانی ندارند. به طور مثال در لباسشویی سامسونگ با برداشتنش هم لباسشویی به درستی کار میکنه و فقط برای نگهداری حافظه برنامه قبلیه.
3-در avr ها مثل لباسشویی کنوود که atmega32 یامشابه نصبه فیوز بیتها سوزونده شده که شما نتونید فایل کاملو بردارید و دوستان میدونن که فیوز بیت یک قفل سخت افزاریه و وقتی اونو بسوزونن به هیچ عنوان نمیشه فایله کاملو دانلود کرد.(البته راه هایی هست که توضیحش زیاده و با هزینه زیادی که داره برای لباسشویی اصلا مقرون به صرفه نیست و برد نو جایگزین مناسب تریه)
کسیکه ادعا میکنه برنامه لباسشویی هایی که گفتمو دارم و کپی میکنم رو باور نکنین چون از لحاظ علمی و عملی امکان پذیر نیست.
برنامه های لباسشویی یخچال و ظرفشویی مثل برنامه های لب تاب یا تلویزیون و سایر محصولات نیست که قفل سخت افزاری و نرم افزاری نداشته باشند.
پولو وقتتونو برای خرید پروگرامر برای اینکار دور نریزید.

miladscom

کاربر vip
کاربر
2014-03-30
38
157
سلام کاملا حق با mohsen1359 است و توضیح جامعی دادن.نه فقط ایران بلکه در هر جای دنیا کسی ادعا کرد که بردهای لباسشویی و یخچال رو پروگرام میکنه کاملا دروغ میگه.الان توی این بازار بلبشو شرکتهای سامسونگ و ال جی هنوز دارن حکومت میکنن.شما محصولات پاکشوما رو که نگاه بندازید از بردهای ال جی استفاده میکنه چون عملا ساخت برد براشون غیر ممکنه.شرکت اسنو و حایر و بوست و تکنوگاز و دوو همه از بردهای شرکت دوو و چند درصد از بردهای سامسونگ استفاده میکنن.چرا چون ساخت برد کاری نداره فقط مهم قسمت اصلی یعنی میکروکنترلر هست که اونم هیچ اطلاعاتی از برنامش موجود نیست.شما اگر دو محصول عین هم از یک شرکت رو اگر آی سی هاشون رو با هم عوض کنید مطمئن باشید کار نخواهد کرد یا قاطی میکند در مدلهای ال جی پاکشو با تعوض آی سی ها اصلا برد روشن نمیشود.کپی کردن برنامه ها هم دقیقا غیر ممکنه بخاطر همون دلیلی که دوستمون فرمودند .مطمئن باشید اگر میشد برنامه رو کپی کرد خود من اولین نفری بودم که توی زیر پله خونه برد لباسشویی مونتاژ میکردم و بقیه قطعاتش هم که یه مشت آهن و استیل هست و با صد جور نام تجاری لباسشویی میدادم بیرون و مطمئن باشید اون موقع همه اینکارو میکردن و شرکتهای ال جی سامسونگ نابود میشدن.اگر در بحث تلوزیون ها میبینید همه فایلهای ایپرام.و برنامه ها موجود است بخاطر اینه که مهمترین قسمت تلوزیون پنل میباشد که فن آوری فوق العاده پیچیده ای داره و بیشترین قیمت تلوزیون پنلش است.اما در ماشینهای لباسشویی مهمترین قسمت برد میباشد .خود من سالها برای این قضیه وقت گذاشتم اما بجز ضرر هیچ چیز عایدم نشد.مثلا یکبار با تعویض آی سی دوتا برد پاکشوما با هم هر دو برد برای همیشه خاموش شد و بعد از نصب آی سی خودشون هم روشن نشد یعنی آی سی ها با تعویض سوخت

بالا